Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté se sice v zápase s Jihlavou dokázali prosadit jako první, ale pak se šestkrát v řadě prosadil soupeř, navíc jihlavský Skořepa zaznamenal hattrick. Za Ústí se trefili Krliš, Pšenička a ve třetí třetině blafákem proměnil nájezd Přemysl Svoboda, který vstřelil svůj první gól v dresu Slovanu. Byl to i jeho první bod v Ústí.
so 18. 1. 2020, ZS Ústí n/L
HC Dukla Jihlava
3:6 1:2, 1:4, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Krliš (O. Bláha, J. Havel), 39. Pšenička (Svoboda, Severa), 55. Svoboda (TS) – 12. Skořepa (Illéš, Čachotský), 17. Skořepa (A. Zeman, J. Pohl), 21. Skořepa (Čachotský), 25. Poletín (Anděl, Pekr), 32. Lichanec (D. Kolář, J. Pohl), 39. Pekr (Staněk, Piegl). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 689. Střely na branku: 19:44. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 3:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (41. Hamalčík) – Müller, Smetana, Vl. Brož, Mareš, Steinocher, Hes – Kružík, Vildumetz, Filip – Severa, Svoboda, Pšenička – J. Havel, Krliš, O. Bláha – Grim, Kordule.

HC Dukla Jihlava: Jan Brož – Staněk, Piegl, J. Pohl, D. Kolář, J. Holý, Půža, Vála – Čachotský, Skořepa, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – T. Harkabus, A. Zeman, Chlubna – Hrala, Lichanec, Protasenja.

Hned v úvodu utkání měli domácí výhodu přesilové hry po faulu Anděla. Žádnou větší příležitost si ale vytvořit nedokázali. Ústečtí byli i nadále aktivnější, avšak Jan Brož byl v jihlavské bráně bezchybný. V deváté minutě hráli přesilovku i hosté, dopadla ale úplně stejně, jako ta ústecká. Hned po jejím konci měl Slovan dobrou šanci ke skórování, ve skrumáži před bránou ale puk za záda Brože nedotlačili. Necelou minutu na to se ale již domácí radovali, Bláhova přihrávka před bránu našla brusli Václava Krliše, od které se puk ještě o jednoho z obránců odrazil do branky. Po další minutě bylo ovšem srovnáno. Puk se se štěstím dostal k Josefu Skořepovi, který ho procedil mezi tyčkou a Stahlovým betonem. V patnácté minutě trefil levou tyč ústecké branky jeden z útočníků Dukly. Z jihlavského tlaku přišlo po faulu Filipa druhá přesilovka hostí, ve které doputoval kotouč až k Josefu Skořepovi, který se ani napodruhé nemýlil - 1:2

První minuta druhé třetiny a Jihlava vedla už o dvě branky. Josef Skořepa zkompletoval po necelých jednadvaceti minutách hattrick, když se trefil do odkryté brány po skvostné přihrávce Čachotského. Slovan na svého soupeře v této části hry vůbec nestačil a David Stahl měl plné ruce práce. Ani jeho výkon ovšem nestačil a Dukla přidávala další góly. Nejprve se ve dvacáté páté minutě prosadil zcela osamocen po chybě ústeckých v rozehrávce Michal Poletín. V půlce této periody přišla přesilová hra pro domácí, Dukla ale odehrála příkladné oslabení a opět se ihned po jeho skončení prosadila. Z trestné lavice se dostal do úniku Peter Lichanec a zavěsil nekompromisně za Stahlova záda. V devětatřicáté minutě byly k vidění hned dvě branky. Nejprve nahazoval kotouč Matěj Pekr, puk se následně odrazil od některého z obránců a zapadl za Stahla. Vzápětí ovšem dokázalo Ústí snížit, krásnou individuální akci předvedl Svoboda, který i přes faul dokázal nahrát na Tomáše Pšeničku, který propálil Brože – 2:6

Do poslední třetiny vyměnili domácí brankaře, Davida Stahla vystřídal Petr Hamalčík. Ten nemusel předvádět tolik práce, jako jeho předchůdce v předešlých třetinách. Jihlava před třetí třetinou pozměnila útočné lajny a ani od jednoho z týmů jsme neviděli takovou chuť ke hře, jako předtím. Ve čtyřicáté deváté minutě byl za držení vyloučen Pšenička. Jihlavě ale ke skórování přesilovka nepomohla. Na druhé straně se dostal do úniku Přemysl Svoboda. Byl ovšem faulovaný a bylo nařízeno trestné střílení. Svoboda si dokázal Brože položit a s přehledem dopravit kotouč za jeho záda. Čtyři minuty před koncem hráli přesilovou hru ještě domácí, vstřelená branka by znamenala možné zdramatizování, které ovšem nenastalo a Jihlava si tak v klidu dokráčela k vítězství – 3:6

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas jsme si podle mě prohráli už v první třetině, kdy jsme měli dobrý start do utkání a hodně šancí, ale nakonec jsme dali pouze jeden gól a třetinu prohráli. Od druhé třetiny byla Jihlava jasně lepší, kdy dala hned na začátku gól a nakonec přidala další tři. Poté jsme už zápas pouze dohrávali , jelikož hosté si to už poté pohlídali a jednoznačně nás přehráli.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): V první třetině se soupeř dostal do vedení, což plynulo z našich chyb, kdy jsme soupeři dovolili hodně přečíslení a neměli zajištěné obránce. Od druhé třetiny už jsme hráli to co jsme chtěli, kdy nám tam také spadlo několik gólů. Třetí třetinu už jsme dalo by se říci dohrávali, ale mrzí nás, že jsme moc nepomohli brankáři, který musel čelit trestnému střílení, kdy toho na něj moc nešlo, takže byl studenější.