Frýdek-Místek - O třetí prohru ústeckého týmu v řadě se postaral soupeř z Frýdku-Místku. Domácí rychle vedli, úvodem druhé třetiny ovšem dokázal vyrovnat Havel, který navázal na branku Filipa z konce prvního dějství. Zbytek utkání patřil ale Rysům, kteří nakonec zvítězili 7:3, za Slovan ještě korigoval skóre utkání Brož.
út 7. 1. 2020, Hala Polára
HC Frýdek-Místek
7:3 2:1, 3:2, 2:0

Branky a nahrávky: 5. Hrachovský (Bartko), 9. Eret (Przybyla, Motloch), 28. Przybyla (Eret, Kaukič), 34. J. Adámek (Eret), 37. Kofroň (Mikulík), 52. Kofroň (Przybyla, Kaukič), 60. Hrachovský (Klimša, Stuchlík) – 17. Filip (Kružík, Tůma), 22. J. Havel (Severa), 39. Vl. Brož (Krliš, Vildumetz). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 895. Střely na branku: 42:20. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:3, 7:3.

HC Frýdek-Místek: Malík – Bartko, Haman, J. Michálek, L. Kovář, Hrachovský, J. Adámek – Tomi, Klimša (A), Kafka – Mikulík (C), Stuchlík, Kofroň – Kaukič, Przybyla, Eret – Konečný, Motloch, D. Stránský

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala (29. Stahl) – Müller, Smetana (C), Vl. Brož (A), Zajíc, Veber, D. Málek, Zukal – Kružík (A), Filip, Tůma – Maršoun, Vildumetz, Krliš – Severa, J. Havel, O. Bláha – Jelínek, Kordule, Grim

Frýdek-Místek začal zápas velmi aktivně. Několikrát ihned z kraje utkání prověřil brankáře Adama Brízgalu. Důležitý moment přišel v čase 03:01, byl totiž vyloučen hostující Jan Grim a domácím se nabídla první přesilovka. K nadšení fanoušků ji rysi proměnili. Čtyři sekundy před návratem Grima na led nabil Bartko Ondřeji Hrachovskému, který z dálky vymetl růžek branky. V osmé minutě se uplatnilo hokejové pravidlo nedáš – dostaneš. Domácí po šanci Ústí okamžitě otočili hru a Petr Eret prostřelil z kruhu Brízgalu ránou, kterou si gólman určitě za rámeček nedal. Kolem 13. minuty dostávali rysi Slovan pod tlak, hosté dvakrát faulovali a domácím se nabídla zvýhodněná přesilovka 5 na 3. Tu ale nevyužili. V sedmnácté minutě mělo jít Ústí znovu za katr, ale sudí se nakonec domluvili, že trest neudělí. Chvíli po tom ujel do rychlého úniku Matyáš Filip, absolutně ho nestihla dojet domácí obrana a hráč Slovanu si už s Malíkem poradil. Snížil tak na - 2:1

Začátek druhé třetiny byl ve vysokém tempu. Ústí srovnalo rychle. Jan Havel si najel na levou stranu do kruhu a odtamtud nehlídán vypálil. Nick Malík nedokázal jeho ránu zkrotit. Domácím ale vedení vrátil Dan Przybyla o čtyři minuty později. Proti ráně Ereta se Brízgala vytáhl, ale na zametení puku do odkryté branky právě Przybylou už byl krátký. Hostující brankáři se chvíli poté vystřídali, Brízgala odstoupil pravděpodobně ze zdravotních důvodů. Do klece tedy vstoupil David Stahl. Ani ten ale nezabránil dalšímu gólu domácích. Před ním totiž výtečně clonil Lukáš Motloch při střele Jakuba Adámka. A do konce třetiny se prosadil ještě další rys. David Kofroň zakončil skvělou kombinaci s Milanem Mikulíkem a poslal domácí do tříbrankového vedení. Ani to ale nebyl poslední gól v této třetině. Vladimír Brož opět snížil, dostal totiž příliš mnoho prostoru a Malík byl bez šance. Třetina končila za stavu - 5:3

I poslední třetina nabídla zajímavé momenty hned od úvodu. V čase 42:52 se prosadil Lukáš Motloch, ale jeho branka nakonec neplatila. Ústecký gólman byl totiž v době vstřelení branky bez helmy. O chvíli později se chtěl znovu radovat Vladimír Brož. Jeho rána skončila na tyčce. Potom, co se poslední část hry přelomila do své druhé půle se opět prosadili domácí. David Kofroň dorazil vyražený pokus Dana Przybyly a připsal si další gól v zápase. A těsně před koncem se rysi prosadili ještě jednou, tentokrát se stal střelcem Ondřej Hrachovský, stejně jako tomu bylo u první branky zápasu. Dostal skvělý pas zpoza branky a při dojíždění perfektně zakončil. Rysi tedy oplatili Slovanu nedávnou vysokou porážku na jejich ledě a získali tři body – 7:3

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „My jsme k tomu utkání přistoupili diametrálně odlišně než v Benátkách. V Benátkách nám chyběl tlak do brány a spousta střel. Vystřelili jsme tam málo krát. Tak jsme si řekli, že to změníme. Povedlo se nám to. A myslím si, že jsme byli od začátku lepší. Chtěli jsme víc, měli jsme víc puk na holi, lepší pohyb, větší chuť. Zasloužené vítězství a doufám, že to zítra zopakujeme.“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem):„Frýdek do toho zápasu nastoupil líp. Měl tam dvě tři šance a toho využil. My jsme se pomalu dostávali do zápasu, ale dostali se do něj. Srovnali jsme a deset minut byl Frýdek horší než my. Jenže my jsme toho vůbec nedokázali využít, nepřidali jsme další gól. To domácí dali z jedné šance jeden gól, potom náhodný druhý, třetí.... A pak už si to pohlídali, byli lepší. Frýdek dal prostě dnes více gólů a vyhrál.“