Ú s t í n/L. - Druhé utkání mezi svátky, tentokrát domácí, přineslo v Ústí nad Labem souboj Slovanu se sokolovským Baníkem. Dlouhé čekání na branku ukončil domácí obránce Jakub Müller, který změnil bezbrankový stav těsně po polovině utkání v přesilové hře. I druhou branku Slovan přidal v početní převaze, zásluhou Matyáše Filipa. Slovan ve třetí části své vedení ještě navýšil, ale Sokolov dokázal dvěma slepenými brankami utkání zdramatizovat, i přesto však dokázal Slovan Baník podruhé v sezoně porazit a znovu se vrátil na vítěznou vlnu. Další utkání, poslední v letošním roce, čeká Slovan v pondělí 30.12.2019 na ledě jihlavské Dukly.
so 28. 12. 2019, ZS Ústí n/L
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Baník Sokolov
5:2 0:0, 2:0, 3:2

Branky a nahrávky: 32. Müller (Vildumetz, Kružík), 38. Filip, 42. Vildumetz (Maršoun), 60. Vl. Brož, 60. Maršoun – 45. Michálek (T. Rohan), 46. Švec (Kovařík). Rozhodčí: Kopeček, Sýkora – Měkýš, Votrubec. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0 . Diváci: 561. Střely na branku: 32:34. Zblokované střely: 4:11. Vhazování: 34:26. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala – Smetana (C), Müller, Hes, Vl. Brož (A), D. Málek, Veber – Severa, Filip, Kružík (A) – Maršoun, Vildumetz, Tůma – O. Bláha, Š. Bláha, Jelínek – Krliš, Grim, Kordule.

HC Baník Sokolov: J. Pavelka (38. Kašpar) – Přindiš (A), Vodička, A. Rulík, J. Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Pařízek – Švec, M. Zadražil (A), Bečvář – Kuběna, Kverka, Stříbrný – T. Rohan (C), Vrána, Kovařík – Křemen, Hrubec.

Komentář

Začátek utkání byl od obou mužstev v poněkud volnějším podání. Jako první se do vážnější šance dostal domácí Kružík, ale jeho pokus z mezikruží dokázal Pavelka vychytat, což však neplatilo u dorážky Severy, který následně orazítkoval levou tyč. O minutu později mohl domácí poslat do vedení Maršoun, ale osamocen před Pavelkou neuspěl střelou mezi betony. Poté se hra vyrovnala, takže si ani jeden z týmů nevypracoval nadějnější šanci. To se povedlo až minutu před koncem třetiny Grimovi, jenž ujel po pravé straně, ale jeho bekhendový pokus dokázal Pavelka krásným zákrokem vykopnout.

Úvod druhého dějství nevyšel ani jednomu z týmů dle představ, kdy obě strany doháněli nedostatky v kombinaci zvýšeným důrazem. Domácí Slovan nakonec převzal režii zápasu a soupeře tlačil, což neslo své ovoce, když se v přesilovce po krásné kombinaci prosadil Jakub Müller. Sokolov však mohl bleskově odpovědět, když se do úniku dostal Tomáš Rohan, jehož pokus skončil na tyčce a následnou dorážku zlikvidoval Brízgala. Ústí vstřelená branka nakopla a zbytek třetiny naprosto ovládlo. Navýšit dokázal ještě před koncem třetiny Matyáš Filip, jenž překonal krásnou bekendovou kličkou Pavelku.

Slovan začal poslední dějství na jedničku, kdy po minutě dokázal zvýšit vedení domácích Tomáš Vildumetz, když se dostal k dorážce a uklízel puk do odkryté branky. Domácí však po této brance poněkud polevili, čehož dokázali hosté rychle využít. Nejprve překvapil Brízgalu střelou na přední tyč Patrik Michálek a snížil na rozdíl dvou branek. Zanedlouho už to bylo jen o jednu branku, když se z dorážky prosadil Marek Švec a schylovalo se k dramatu. Poté se však domácí hráči oklepali a hra se opět vyrovnala. V závěru zkoušeli hosté hru v šesti, avšak prázdnou branku dokázal trefit Vladimír Brož a dodal domácím klid. Sokolov však zkoušel hru v šesti až do konce, čehož dokázal šest vteřin před sirénou využít ještě Petr Maršoun a upravil tak výsledné skóre na 5:2.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Tak pro nás to byl dnes zápas hlavně o hlavě, protože jsme se trošku museli dát dohromady poté ostudě v Kadani, kde jsme dostali 9 branek. Ta první třetina nebyla ještě taková jak bychom si to představovali ale od té druhé třetiny, to bylo přesně to, co jsme chtěli hrát. Tam jsme odskočili na 2:0 pak jsme hned dali na 3:0 ve třetí třetině a zase jsme začali hrát lehkovážně a během chvíle to bylo o branku. Pak jsme to museli ubojovat a myslím si, že to dnešní vítězství je hlavně Adama Brízgali, který nás hodně podržel.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Tak já si myslím, že v dnešním utkání rozhodně nevyhrál lepší soupeř, myslím si že utkání bylo minimálně naprosto vyrovnané. Utkáni vlastně rozhodly přesilové hry soupeře, to bych řekl, že je tak nějak všechno, já k tomu nemám co víc dodat. Do kultury ústeckého publika se radši nebudu pouštět, protože to si myslím, že by ani nemělo smysl a význam.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže