Ú s t í n/L. - Druhé utkání ve dvou dnech, druhé kolo skupiny o předkolo play-off. Utkání proti Třebíči nabídlo dlouhé čekání na branku. Gólový účet otevřel až dvě vteřiny před druhou sirénou kapitán Ondřej Smetana. Slovan šel dokonce do dvoubrankového vedení. Podruhé se tak stalo ve dvojnásobné přesilové hře, nicméně Horácká Slavia dokázala utkání vyrovnat a o osudu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty nakonec rozhodl třebíčský Luboš Horký a dva body putují do Třebíče. Slovan natáhl dnes bodovou šňůru na číslo sedm.
čt 19. 12. 2019, ZS Ústí n/L
HC Slovan Ústí nad Labem
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3sn 0:0, 1:0, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 40. Smetana (Vildumetz, Severa), 48. Vildumetz (Smetana, Kružík) – 49. Vodný (P. Kratochvíl, Szathmáry), 52. Šťovíček (Forman, Szathmáry), rozh. náj. L. Horký. Rozhodčí: Pavlovič, Pilný – Bosák, Hejl. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 505. Střely na branku: 29:45. Zblokované střely: 2:7. Vhazování: 38:41. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Müller, Smetana (C), Vl. Brož (A), Hes, Veber, Zukal – Kružík (A), Ma. Svoboda, Severa – Tůma, Vildumetz, Maršoun – Filip, Kordule, O. Bláha – Grim, Houška, Krliš – M. Harkabus.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Forman, Nedbal, Jenáček, Szathmáry, V. Čejka (C), Furch – Vodný (A), Nedvídek, Šťovíček – T. Havránek, Bittner, Psota (A) – L. Horký, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Malec, Kunc, Havlát – Ferda.

Komentář

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří si z úvodu třetiny dokázali vybudovat tlak v domácí třetině, jenž vyústil v mnoho střeleckých pokusů. Avšak Stahl v domácí brance likvidoval jednu střelu za druhou, což muselo hostující hráče hnát k zoufalství. Velkou šanci otevřít skóre zápasu měl Furch, ale jeho pokus od modré pouze orazítkoval tyč. Vzápětí měl Stahl velké štěstí, když Král přehodil žabičkou jeho beton, ale kotouč se zastavil opět o tyč. Domácí Slovan se pomalu dostával také do zápasu a druhá polovina první třetiny byla v jeho režii, avšak obrana Třebíče pracovala výborně, takže z toho příliš nebezpečných střel nebylo a první dějství skončilo bez branek.

Druhé dějství začalo v podobném duchu jako to první, kdy hosté kontrolovali tempo hry a Slovan nepouštěli do žádných šancí. Třebíč se mohla chopit vedení, když se po chybě ústecké obrany zjevil sám před Stahlem Nedvídek, ale prostřelit nedokázal. Zanedlouho měl největší šanci utkání Vodný, ale odkrytou branku trestuhodně minul. Ke konci třetiny rozvlnil jako první síť za Stahlem Lukáš Nedvídek, ale jeho branka byla následně odvolána kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Na konci třetiny si Slovan mohl zahrát dvojnásobnou přesilovku, kterou dokázal ranou od modré využít dvě sekundy před koncem Ondřej Smetana a poslal tak domácí do vedení.

Na začátku třetí třetiny se Slovanu naskytla opět příležitost přesilovky pět na tři, kterou znovu dokázali využít, když se dělovkou prosadil Tomáš Vildumetz. Dvoubrankové vedení však nemělo dlouhého trvání, jelikož hosté dokázali bleskově odpovědět krásnou kombinací během přesilové hry, na jejímž konci stál Michal Vodný. Zanedlouho bylo vyrovnáno, jelikož nahození Formana se štěstím tečoval za záda Stahla bývalý hráč Slovanu Martin Šťovíček. Třebíč byla po vyrovnávací brance při chuti, kdy Slovan prakticky pouze bránil a vyhlížel konec základní hrací doby, což se nakonec povedlo a utkání šlo do prodloužení.

Téměř ihned po začátku prodloužení Třebíč hrála přesilovku po faulu Kružíka, ale domácí hráči oslabení zvládli na výbornou. Kružík se po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, ale svoji šanci neproměnil a nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Nájezdy nakonec lépe zvládli hosté a odvážejí si tak dva body na Vysočinu.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme rádi, že jsme bodovali v sedmém zápase, že jsme tu sérii nepřerušili, ale na druhou stranu jsme vedli 2:0. I když jsme dali oba góly v přesilovkách, tak si myslím, že jsme ten stav měli udržet. Myslím si, že ten bod je pro nás akorát, protože Třebíč byla skoro celý zápas lepší a my jsme měli těžký zápas v nohách ze včera a stálo nás to hrozně sil a máme rádost za ten bod.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Tak první dvě třetiny jsme hráli dobrý hokej, měli jsme spoustu šancí, neříkám že soupeř ne, ale myslím si, že jsme těch gólových měli víc. Neproměnili jsme je, pak jsme udělali hloupý fauly, když jsme se dvakrát nechali vyloučit do třech a soupeř nám utekl na stav 2:0. Musím ocenit jednu věc od kluků, že se za stavu 2:0 nepoložili, že jsme aspoň vyrovnali a pak nájezdy, kde jsme rozhodli za dva body. Dva body jsou pro nás dobrý, ale myslím si, že jsme ten jeden bod v té honbě za tou desítkou ztratili. Ústí hrálo dobře, poslední zápasy tady snad 6 zápasů bodovali, hráli dobře, nebylo to vůbec jednoduchý, ale jak říkám dva body dobrý, ale mrzí to dneska, ty tři mohly být.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 44 103
2. Chomutov 44 97
3. Ústí n. L. 44 97
4. Tábor 44 94
5. Příbram 44 87
6. Vrchlabí 43 68
7. Kobra 44 62
8. Most 43 49

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže