Ú s t í n/L. - Junioři Slovanu odehráli třetí přípravné utkání před sezonou. Potřetí doma a potřetí vítězně. Dnešní cesta k vítězství však vedla přes mohutný obrat. Slovan musel po první třetině mazat tříbrankovou ztrátu, jenž ve třetí třetině nakonec úspěšně dokonal zásluhou Jana Macela a vyhrál 4:3. Dvěma brankami se blýskli Pavel Gottfried a právě Jan Macel.
st 21. 8. 2019, ZS Ústí n/L
PZ Kladno
4:3 0:3, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 24. Gottfried (Janoušek, Tot), 38. Macel, 42. Gottfried (Macel), 48. Macel (Čermák, Gottfried) – 6. Pulda (Štastný), 11. Pulda (Votoupal, Dlouhý), 18. Dlouhý (Votoupal). Rozhodčí: Novák - Biedermann, Grunt. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Stuchlý, Šešina, Štěpánek, Polata, Jarábek, Tot, Janoušek, Harkabus, Gottfried (C), Macel, Matloch, Kušej, Hampl.

PZ Kladno: Rodl (38. Danda) – Dlouhý, Slabý, Hříbal, Střeštík, Krejžík, Hrubý, Šimáček (C), Darsa, Karmazín, Petrus, Šťastný, Jágr, Pulda, Bulva, Votoupal, Melč.

Hostující celek vstoupil do zápasu výborně, v šesté minutě se dokázal z brejku prosadit Marek Pulda. Ujala se jeho střela na vyrážečku. V jedenácté minutě vedl tým PZ už o dvě branky, ránou z mezikruží překonal brankáře Kmocha znovu Marek Pulda. Nepovedenou ústeckou třetinu dokonal v osmnácté minutě Jan Dlouhý, jehož rána od modré čáry skončila v brance. Po první třetině vedlo Kladno 3:0.

Ve 24. minutě se dokázalo poprvé prosadit Ústí. Patrika Rodla v přesilové hře překonal po dorážce Janouškovy střely Pavel Gottfried. V době, kdy Slovan snížil, přicházely obrovské šance Kladna, ale brankář Petr Kmoch předvedl skvělé zákroky. Dvě minuty před koncem druhé třetiny hráli žlutomodří v oslabení, ale podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. Při vlastním oslabení se střelou nad lapačku brankáře Rodla prosadil Jan Macel. Slovan po čtyřiceti minutách hry prohrával 2:3.

Z kraje třetí třetiny se podařilo Ústí nad Labem vyrovnat, po 67 vteřinách se prezentoval povedenou ránou přes obránce Pavel Gottfried, který zaznamenal svou druhou branku v zápase. V čase 47:55 dokázal Slovan otočit mač na svou stranu, Jan Macel z kruhu pálil přesně pod horní tyč. Také on prožil dvoubranková večer. Šance v posledních pěti minutách hry změnu skóre nepřinesly, a tak tento přípravný zápas vyhrává Ústí. Otočilo stav utkání z 0:3 na 4:3.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí n.L.): „Dneska jsme poprvé narazili na silnějšího soupeře, který nás prověřil se vším všudy a projevilo se to zejména v první třetině. My si vážíme toho, že hráči dokázali během utkání přeladit na vyšší level, soupeře převýšit a jsme nakonec spokojení s výsledkem. Vážíme si i toho, že kluci pracují i v tréninku na sto procent. Je třeba si zvykat na vyšší tempo. “

Ivo Kyndl (PZ Kladno): „Utkání bylo velice vyrovnané, my jsme nechali hrát všechny hráče, kteří jsou nyní v přípravě a nemáme mužstvo ještě vybrané. Myslím si, že jelikož Ústí hraje extraligu, máme docela slušný mužstvo, hrajeme na hodně mladých, máme hodně ročníků 2002, jednu stabilní 2003 a do branky jsme dnes pustili dokonce brankáře ročník 2004. Po výsledcích co měl Slovan v předešlých utkáních, jsme si mysleli, že tu budeme jako na kolotoči, ale musím říct, že kluci se dneska vyhecovali k dobrému výkonu.“