Písek - Ústečtí junioři po delší době opět naplno bodovali. V utkání na ledě Písku po celou dobu vedli a stav utkání kontrolovali. Skvělé byly oslabení, ve kterých trestali celkem třikrát. Hattrickem se blýskl Adam Janoušek, dvě branky přidal Šindelář a jednou se trefil Harkabus.
ne 16. 2. 2020, ZS Písek
IHC Komterm Písek
3:6 0:2, 2:4, 1:0

Branky a nahrávky: 26. Cibuzar (Kovařík, Hrakholski), 36. Petřík (Tampier, Brož), 42. Schwartz – 5. Janoušek, 15. Šindelář (Harkabus, Čermák), 31. Janoušek, 31. Janoušek (Gottfried), 36. Harkabus, 39. Šindelář (Harkabus, Gottfried). Rozhodčí: Hucl – Štofa, Sýkora. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:3. Diváci: 60. Střely na branku: 24:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.

IHC Komterm Písek: Karbulka Jakub (41. Buchta) – Šafář "A", Kulvejt, Tampier, Cibuzar, Kurfurst, Remta – Karbulka Jan, Egert, Brož, Novotný "A", Kovařík, Přibyl "C", Schwartz, Petřík "A", Andrle, Krýner, Hrakholski

Ústecký Slovan s.r.o.: Svoboda – Stuchlý, Jarábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Brandner, Janoušek, Čermák, Harkabus "C", Hampl, Tot, Průša, Šindelář, Koval

Po sérii úvodních šancí se ujal kotouče Adam Janoušek a po krásné individuální akci skóroval. Vzápětí mohlo být srovnáno, domácí Karbulka trefil ovšem pouze tyč. V patnácté minutě šel Písek do čtyř a Slovan trestal. Skvělou přihrávkou se prezentoval Harkabus, po jehož akci to měl Vít Šindelář již jednoduché. Naopak domácí svou první přesilovou hru po faulu Jarábka nevyužili ¬- 0:2

Další početní výhodou už domácí nepohrdli. Po spoustě dorážek v ústeckém brankovišti se ujala ta Josefa Cibura, který snížil. I nadále docházelo k častému vylučování na obou stranách. Domácí Karbulka poté vytáhl skvělý zákrok proti Janouškovi. V polovině utkání se Adam Janoušek radovat mohl, který ve vlastním oslabení ujel písecké obraně a navýšil vedení. V té samé minutě zkompletoval Adam Janoušek svůj hattrick, když nekompromisně propálil Karbulku. O pět minut později přidalo Ústí další branku v oslabení. Matěj Harkabus obral o puk domácího gólmana a poslal ho do odkryté branky. Dvacet vteřin na to domácí snížili. Milan Petřík dostal nabito a zakončil přesně za záda Svobody. Ke konci třetiny dostal Slovan nabídku v podobě přesilovky 5 na 3, kterou využil Vít Šindelář - 2:6

Do druhé třetiny naskočil do písecké brány Buchta a vystřídal tak Karbulku, který kapituloval šestkrát. V druhé minutě posledního dějství snížil František Schwartz. Ten se prodral mezi obránci a po vzoru ústeckých skóroval při vlastním oslabení. Další větší šance přišla až v padesáté první minutě. Písek se již radoval ze vstřeleného gólu, nebyl ovšem uznán z důvodu posunuté branky. Více zajímavých situací již nedělní utkání nepřineslo, hosté si tak na sever Čech odvezli všechny tři body – 3:6