Praha - V rámci 31. kola REDSTONE Extraligy juniorů zajížděl náš tým na led pražské Kobry. V utkání se dlouho rozehrávali a soupeř vedl v polovině utkání již 3:0. Ústečtí ovšem i nadále bojovali a dvakrát se jim podařilo snížit, o branky se postarali Harkabus a Brandner. Domácí si ale zbytek utkání pohlídali a po právu dnes zvítězili.
ne 12. 1. 2020, ZS Kobra
HC Kobra Praha
6:2 2:0, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 6. Káninský, 16. Mucha (Ksandr, Káninský), 24. Káninský (Ksandr, Cichoň), 39. Mucha (Janiurek, Skorčík), 55. Šálek, 60. Sup (Míšek, Skorčík) – 35. Harkabus (Stuchlý, Mareš), 52. Brandner (Šindelář, Mareš). Rozhodčí: Glanc – Karda, Stanko. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 46. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.

HC Kobra Praha: Ondrík – Skorčík, Zmeškal (A), Cichoň, Skalík, Ženíšek, Stejskal – Stupka, Sup, Janiurek, Ribarovski, Ksandr, Káninský, Mucha (A), Škutina, Černý, Šálek (C)

Ústecký Slovan s.r.o.: Svoboda – Mareš, Stuchlý (A), Jarábek, Gottfried, Šešina, Polata, Štěpánek – Šindelář, Janoušek (A), Harkabus (C), Hampl, Brandner, Čermák, Kušej

V úvodu utkání byli aktivnější domácí, první střely ovšem vyslali obránci Slovanu. Střely Šešiny a Jarábka gólem ale neskončily. První větší příležitost domácích si ihned po buly vypracoval Ženíšek, puk skončil ve Svobodově lapačce. Později předvedl Harkabus jeho typický únik podél mantinelu, na brankaře Kobry ale nevyzrál. Skóre utkání se měnilo v šesté minutě, samostatný únik proměnil Mansúr Káninský. V polovině třetiny přišly postupně i první vyloučení na obou stranách, ani jeden tým přesilovou hru nevyužil. Ve třinácté minutě byl zápas na patnáct minut přerušen, jeden z Pražanů trefil strop haly, ze které se následně uvolnil materiál bránicí v pokračování utkání. Pauza prospěla spíše domácím, po pohledné kombinaci se dostal kotouč k volnému Richardu Muchovi, který bez problémů zakončil. Poslední výraznější příležitost prvního dějství zaznamenal Šindelář, jeho střela sice nadělala Ondríkovi problémy, brankou nicméně neskončila - 2:0

I úvod druhé třetiny patřil domácím, ti vyslali na Svobodu několik střel. S těmi prvními si poradil, na tu Mansúra Káninského při přečíslení dva na jednoho byl ovšem krátký. Až do třicáté minuty měli stále navrch domácí. Žádná velká šance nebyla ale k vidění ani na jedné straně. Od poloviny utkání se začalo zvedat i Ústí, dvě střely Šešiny ještě snížení nezařídili. O chvíli později ujížděli hosté v přečíslení tři na jednoho a po ose Mareš – Stuchlý - Matěj Harkabus se dostal puk za Ondríkova záda. O tři minuty později mohl přidat kapitán Slovanu druhou branku, na puk těsně před Ondríkem ale nedosáhl. Minutu před koncem tak trestali domácí, nahození Jinurka vyrazil Svoboda před sebe a Richard Mucha doklepl puk do branky – 4:1

První minuty posledního dějství byly velmi nepřesné, první střela na branku byla k vidění až v osmačtyřicáté minutě. Závar před pražskou brankou uklidnil Ondrík. O chvíli později jeli domácí v přečíslení dva na nikoho, zakončujícímu hráči ale puk přeskočil hokejku. V padesáté druhé minutě dostalo Ústí výhodu v podobě přesilové hry. Slovanu stačilo osm vteřin a Roman Brandner se po Šindelářově přihrávce prosadil. Kobra šla opět do čtyř, Slovanu se dlouho nepodařilo pořádně založit útok, puku se zmocnil David Šálek, který prokličkoval mezi ústeckými hráči a z dorážky překonal Svobodu. Zbytek utkání byl již ve znamení poklidného dohrávání, ve kterém jsme až do poslední minuty větší příležitost ke skórování nezaznamenali. Čtyřicet dva vteřin před poslední sirénou se po Míškově přihrávce trefil pod břevno Michal Sup – 6:2

Miloš Pecka (HC Kobra Praha): "Dnešní zápas jsme chtěli zvládnout a zmenšit tak bodový náskok Ústí. Zápas byl pro nás těžký. Dostali jsme se ze začátku zápasu do vedení, které jsme kontrolovali až do konce. Za stavu 4:1 jsme tam měli dvě zbytečná oslabení, pak se nám ale povedlo dát důležitý gól na 5:2, který zápas rozhodl. Po dnešku stále můžeme bojovat o druhé místo."

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): "Zápas se nám nepovedl, prohráli jsme 2:6. Myslím si, že ten výsledek neodpovídá předvedené hře. Gólových šancí jsme měli spoustu, trápila nás ale efektivita v koncovce. Těžko se dvěma góly můžeme venku vyhrát."