Ú s t í n/L. - Vyrovnanou bitvu přineslo utkání mezi juniory Ústí a Havlíčkova Brodu. Slovan se díky brankám Štěpánka, Gottfrieda a Harkabuse dostal do vedení 3:0 a vypadalo to na klidné tři body. Soupeř ovšem zabral a dvěma brankami zápas zdramatizoval. V poslední minutě ale pečetil vítězství domácích gólem do prázdné branky Janoušek.
pá 10. 1. 2020, ZS Ústí n/L
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:2 1:0, 2:0, 1:2

Branky a nahrávky: 15. Štěpánek (Šešina, Šindelář), 21. Gottfried (Harkabus, Janoušek), 36. Harkabus (Janoušek, Šešina), 60. Janoušek (Šindelář, Brandner) – 48. Pejchal (Košťál, Kerber), 57. Machovský (Pejchal, Košťál). Rozhodčí: Kraval – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Svoboda – Šešina, Stuchlý, Jarábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Matloch, Hampl, Šindelář, Brandner, Harkabus, Janoušek, Kušej, Čermák

HC Rebel Havlíčkův Brod: Nedvěd (Bielecký) – Kerber, Klofáč, Kratochvíl, Endl, Trupl, Škareda – Pártl, Kravec, Košťál, Vacík, Machovský, Pejchal, Juřica

Do utkání vstoupil aktivněji tým hostí. Ve třetí minutě Pártl přestřelil těsně domácí svatyni. Tlak Havlíčkova Brodu však přerušilo oslabení. Nedvěd si ale se všemi pokusy domácích útočníků poradil s přehledem a hosté přežili hru ve čtyřech vcelku v klidu. V sedmé minutě se uvolnil Janoušek, který však již nestihl dokončit kličku a Nedvěd na něj vyzrál. V jedenácté minutě jsme mohli vidět dvě veliké šance. Jednu na straně domácích a jednu na straně hostí. Nejdříve napálil Gottfried brankáře hostí po skvělé kombinaci přímo do hrudi. Z protiakce minul Machovský těsně pravou tyč domácí branky. Ve dvanácté minutě se snažil zpoza branky prosadit Pártl. Svoboda měl však betony v pozoru a tento pokus vykryl. Ve čtrnácté minutě si Šindelář doslova vyžádal faul od Škaredy a domácí šli do početní výhody. Během sedmi sekund se ji podařilo využít Martinu Štěpánkovi, který mířil přesně od modré do levého horního rohu Nedvědovy branky. Ke konci třetiny se pak hra trochu uklidnila. V devatenácté minutě měli domácí kapku štěstí. Po Škaredově střele si Svoboda nebyl moc jistý. Puk naštěstí pro něj nedojel do branky a domácí udrželi v první třetině vedení – 1:0

Slovan vstoupil do druhé třetiny velice slibně. Hned po devatenácti sekundách a pěkné kombinaci se prosadil Pavel Gottfried a domácí šli do vedení 2:0. Havlíčkův Brod v dnešním utkání často a občas i vcelku zbytečně fauloval. Ve dvaadvacáté minutě si šel odpykat dvě minuty za vysokou hůl Kravec. Slovan z této přesilovky však vytěžil jen nebezpečnou střelu Janouška z mezikruží. Hosté však dále pokračovali ve své tvrdé hře, která byla ale z řad sudí opět potrestána. Za krosček si dvě minuty odseděl Trupl. Harkabus při této početní výhodě těsně minul branku hostí. Ve 26. minutě se vylučovalo na druhé straně. Šešina fauloval kolenem a musel si tak odsedět dvě trestné minuty. Machovský málem využil přesilovou hru, když osamocen těsně minul Svobodovu odkrytou branku. Podat ruku by si tak mohl s domácím Gottfriedem, kterému se stalo úplně to stejné při početní výhodě po faulu Pártla. Domácí si však spravili chuť o pár minut později. Ve 36. minutě skvěle rozehrál Svoboda. Puk se dostal až k volnému Matěji Harkabusovi, který zakončil s přehledem mezi tělo a ruku brankáře. Ke konci třetiny se hosté dostali do oslabení 3 na 5. To však domácí nijak nedokázali zužitkovat a druhá třetina tak skončila za stavu - 3:0

Kravec měl na začátku poslední periody možnost snížit. Vedení domácího celku se mu však snížit nepodařilo. Ve 45. minutě se šel na dvě minuty posadit Čermák za hákování. Havlíčkův Brod si však s početní výhodou neporadil vůbec dobře a nedostal se do žádné výraznější akce. Ve 48. minutě se však už hosté radovali z proměněné šance. Radim Pejchal využil zmatku ústecké obrany a snížil na 1:3. Následovalo však další oslabení havlíčkobrodských. Gottfried měl dvě šance rychle za sebou, ani jedna však neskončila úspěšně. Nejdříve trefil Nedvěda přímo do hrudi, poté nedokázal zakončit po krásných dvou kličkách. V 52. minutě byl vyloučen Brander za sekání. Hosté zapojili poslední síly a snažili se snížit při početní výhodě. Svoboda byl však na pozoru a hostům se nepodařilo prosadit. V 57. minutě ještě domácím zavařil Matyáš Machovský když se prosadil z mezikruží při přesilové hře. Havlíčkův Brod tlačil ke konci utkání co to šlo. Vyrovnání se však celek hostí nedočkal. Šestnáct sekund před koncem ještě potvrdil výhru domácích do prázdné Adam Janoušek a Slovan si tak z dnešního utkání odnáší tři body a výhru – 4:2

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Samozřejmě jsme rádi za tři body a za to že jsme to utkání zvládli, i když ten závěr byl mírně hektický. My jsme tři neděle nehráli zápas, takže se na nás ta herní praxe projevila v první třetině. První třetina byla taková opatrná. V druhé třetině jsme se již zlepšili a začali hrát naši hru. Je škoda té poslední třetiny, že jsme si to za stavu 3:0 zbytečně zkomplikovali zbytečnými chybami. Nakonec jsme to uhráli máme tři body a jsme rádi.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Přijeli jsme v oslabené sestavě, trochu nás trápí marodka. Já si myslím, že jsme na ledě favorita nezklamali. Odehráli jsme velice dobré utkání, ale zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme za stavu 2:0 měli tři, čtyři gólové příležitosti a ty jsme neproměnili. Pak jsme se to snažili dohnat až ve třetí třetině. Hokej se hraje na góly a ne na šance, ale klukům nemám co vytknout, protože si myslím, že jsme podali dobrý výkon. Chybí tomu tam jen ta třešnička na dortu a to by byl aspoň jeden bod.