Písek - Další kolo REDSTONE Extraligy juniorů zavedlo ústecké mladíky na jih Čech, kde je čekal Písek. Slovan potřeboval bodovat, aby se vrátil na čelo tabulky. O to se dělí celkem tři týmy se stejným počtem bodů. Slovan však v Písku nezvládl divokou přestřelku a padl nejtěsnějším možným rozdílem.
pá 13. 12. 2019, ZS Písek
IHC Komterm Písek
5:4 3:3, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Krýner (Karbulka), 6. Hrakholski (Šafář), 14. Krýner (Karbulka), 35. Karbulka (Krýner), 55. Karbulka (Novotný, Krýner) – 9. Janoušek (Harkabus), 13. Polata (Gottfried, Harkabus), 20. Šindelář (Harkabus), 26. Štepánek (Šindelář, Mareš). Rozhodčí: Matoušek – Bělohlav, Kotounová. Vyloučení: 6:4. Navíc Václav Brož (PIS) - 2+10 minut za vražení na hrazení, Erik Mareš (UNL) - 2+10 minut za vražení na hrazení. Využití: 1:2. Diváci: 55. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4.

IHC Komterm Písek: Buchta – Cibuzar, Šafář, Kulvejt, Tampier, Kurfurst, Remta – Hrakholski, Karbulka Jan, Egert, Brož, Novotný 'A', Fríd 'C', Přibyl 'A', Andrle, Petřík, Kovařík, Krýner

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch - Šešina, Mareš, Jeřábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Hampl, Matlouch, Harkabus 'C', Šindelář, Janoušek 'A', Tot, Kušej

Mladíci Slovanu přijeli bojovat na jich Čech o první místo v tabulce, ale po dlouhé cestě inkasovali hned po devětačtyřiceti vteřinách, když Kmocha propálil ranou o tyč Jaroslav Krýner – 1:0. O necelých pět minut později bylo ještě hůře, a to když se v samostatném úniku radoval z branky opět domácí hráč, konkrétně Yahora Hrakholski – 2:0. Tato branka naše juniory zdravě nakopla a v deváté minutě snížil bekhendovou střelou Adam Janoušek – 2:1. Přestřelka se však touto brankou nezastavila a v minutě třinácté dokázal vyrovnat po přesné přihrávce Pavla Gottfrieda Ondřej Polata – 2:2. Králové si však po minutě a půl vzali vedení zpět, když svou branku v zápase mohl oslavit Jaroslav Krýner – 3:2. Razítko na ofensivní první třetinu nakonec dal Slovan. V poslední minutě první periody se krásně prokličkoval před brankáře Buchtu Vít Šindelář a zavěsil – 3:3.

Druhá třetina začala opatrněji a první šanci jsme viděli po třech minutách prostřední části. Kmochovi vypadl kotouč v brankovišti a Slovan měl velké štěstí, že se nikdo z píseckých k dorážce nedostal. A tak udeřilo na druhé straně. Poprvé dostal do vedení Slovan Martin Štěpánek, jenž dorazil do sítě ránu Vít Šindeláře – 3:4. Písek však nedovolil hostům odskočit a pět minut před druhou sirénou krásnou ranou od modré vyrovnal Jan Karabulka, který zároveň využil přesilovou hru – 4:4.

Nerozhodný stav, který svítil na tabuli v úvodu třetí třetiny, mohl změnit Jaroslav Šešina, který uháněl sám na brankáře Buchtu, ale jeho klička kýžené ovoce nepřinesla. Vedoucí branku mohli vstřelit také písečtí Králové, krásnou kombinaci zakončoval Hrakholski, ale Kmoch se v brance Slovanu vyznamenal. Nakonec to byli přeci jen domácí, kdo slavil vedoucí trefu. Pět minut před koncem utkání se prosadil po několika dorážkách Jan Karabulka - 5:4. V závěru zkoušela trenérská dvojice Slovanu risk v podobě hry bez brankáře, ale domácí Králové svou branku, i přes velký tlak hostů, ubránili.