Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři přivítali na domácím ledě Kobru Praha. V utkání se oba soupeři neustále přetahovali o vedení. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný a o výsledku muselo rozhodnout prodloužení. V tom byli úspěšnější domácí a zásluhou Romana Brandnera získali bonusový bod.
ne 8. 12. 2019, ZS Ústí n/L
HC Kobra Praha
4:3pp 1:2, 1:0, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 13. Janoušek (Harkabus, Tot), 38. Matloch (Mareš), 55. Harkabus (Stuchlý, Tot), 63. Brandner (Stuchlý, Harkabus) – 15. Míšek (Zmeškal, Výrut), 16. Mucha (Ksandr, Káninský), 48. Černý (Ženíšek, Zmeškal). Rozhodčí: Domský – Holada, Povová. Vyloučení: 5:11. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Gottfried, Jarábek, Mareš, Šešina, Stuchlý (A), Polata, Štěpánek – Harkabus (C), Hampl, Matloch, Tot, Brandner, Šindelář, Janoušek (A), Kušej, Čermák

HC Kobra Praha: Ondrík – Skalík, Ženíšek, Stejskal, Zmeškal (A), Pelant, Cichoň, Janiurek, Ribarovski, Výrut, Mucha (A), Ksandr, Sup, Šálek (C), Černý, Kaninský, Míšek

Úvod utkání patřil jasně domácím, kteří si dokázali vypracovat několik nadějných šancí, avšak Ondrík dokázal veškeré pokusy Slovanu zlikvidovat. Zvýšená aktivita nakonec přinesla své ovoce, když se do úniku dostal Adam Janoušek, který objel branku a zasunul kotouč do branky. Toto vedení nemělo dlouhého trvání, když dokázal přesilovou hru využít Robin Míšek. Zhruba po minutě hry hosté otočili skóre, když Richard Mucha zakončoval osamocen od modré přesně do pravého horního růžku. Hosté byli od tohoto momentu lepším celkem, ale do konce třetiny už zvýšit svůj náskok nedokázali.

I na začátku druhého dějství ovládli led domácí, ale smůla v koncovce a skvěle chytající Ondrík jim kazili jejich snažení. Nejprve tečoval nahození před pražskou brankou Brandner, ale jeho teč skončila těsně vedle pravé tyče. Na stejném místě skončila i následná dělovka Harkabuse. Hosté domácím usnadňovali hru velkým počtem oslabení, takže prakticky celou třetinu Slovan dobýval Ondríkovu svatyni. To se jim v závěru třetiny podařilo, když se v mezikruží dostal puku Patrik Matloch, jenž nekompromisně zavěsil a vyrovnal.

Třetí třetinu započaly oba celky velmi důrazně a k vidění bylo několik potyček a tvrdých soubojů. Obrovskou šanci měl v úvodu Mucha, ale Volke ho z bezprostřední blízkosti vychytal. Hosté se však zanedlouho dočkali branky, když se v přesilové hře prosadil Mikuláš Černý. Domácí se poté hnali za vyrovnáním, ale pokusy Šindeláře i Stuchlého skončily ve výstroji Ondríka. Tlak domácích nakonec vyústil ve vytouženou branku, když se k dorážce dostal Matěj Harkabus, jenž neměl následně problém trefit odkrytou klec. Pražané mohli bleskově odpovědět, když se Volkemu nepodařilo ideálně rozehrát a následná střela orazítkovala horní tyč domácí branky. V základní hrací době se již ani jednomu z celků nepovedlo zápas rozhodnout a utkání šlo do prodloužení.

Domácí měli k dispozici na začátku prodloužení přesilovou hru, kterou ale nedokázali využít. To je však nemuselo tolik mrzet, protože se zanedlouho dostali do úniku Stuchlý s Romanem Brandnerem, který dokázal krásnou kličkou překonat Ondríka a rozhodl o výhře Slovanu.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Myslím si, že to bylo kvalitní utkání z obou stran, které bylo hodně bojovné. Hosty dobře držel brankář, ale myslím si, že jsme tomu šli dnes naproti a kluci bojovali, takže si 2 body zasloužíme. Pro nás to byl velmi těžký zápas, takže jsme celkem spokojení.