Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance Janouška a dvou trefách Šindeláře už to vypadalo na tři body. Havlíčkobrodský fantom Cachnín ovšem vyrovnal a nakonec se postaral o výhru svého týmu v prodloužení, když dovršil svůj hattrick.
pá 6. 12. 2019, ZS Havlíčkův Brod
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:3pp 1:0, 0:2, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 9. Pokorný (Cachnín, Pejchal), 45. Cachnín, 57. Cachnín (Trupl), 65. Cachnín (Škareda, Musil) – 24. Janoušek (Harkabus, Stuchlý), 40. Šindelář, 46. Šindelář (Brandner, Šešina). Rozhodčí: Jan Bernat – Tomáš Krejčí, Erik Berger. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Vácha – Kratochvíl, Krejčí, Endl, Sapík, Kerber, Trupl, Škareda (C) – Cachnín (A), Musil, Pokorný, Machovský, Pártl, Juřica, Pejchal, Havel

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Stuchlý (A), Jarábek, Šešina, Polata, Štěpán – Harkabus (C), Hampl, Matloch, Šindelář, Brandner, Kušej, Janoušek (A), Tot, Čermák

V úvodu dnešního utkání si více šancí vytvářeli ústečtí. Ani jedna příležitost ovšem vážněji neohrozila Váchu v havlíčkobrodské brance. Soupeř poté trestal, Lukáš Pokorný se nejlépe zorientoval v brankovišti a dorazil puk za Kmochova záda. Slovan se snažil o vyrovnání. Střela Šindeláře mířila nejprve nad a poté se, opět proti Šindelářovi, vyznamenal Vácha, který se výborně přesunul a jeho pokus polapil. Obrovskou šanci po chvíli promarnil Radim Pejchal, který neusměrnil puk do odkryté ústecké svatyně - 1:0

Začátkem druhé třetiny byli aktivnější hosté, díky tomu získali výhodu v podobě přesilové hry. Uplynulo z ní půl minuty a Ústí se radovalo z vyrovnání. Adam Janoušek zkusil své štěstí ranou z nulového úhlu. Puk se ještě stihl otřít o tyč a zapadl za Váchova záda. Bruslaři se ale rychle oklepali a dostali puk do ústecké branky. Ke smůle domácích nebyla ovšem branka uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Vzápětí nastřelil Cachnín tyč. Po sérii vyloučení na obou stranách se dostal do velké šance domácí Endl, nicméně ani nadvakrát Kmocha nepřekonal. Na druhé straně se ovšem skóre měnilo, Vít Šindelář se zmocnil kotouče, najel si mezi kruhy a krásnou střelou prostřelil Váchu – 1:2

Třetí dějství začalo divoce. Hra se přelévala ze strany na stranu, puku se nakonec ujal Richard Cachnín, který předvedl pohlednou akci zakončenou vyrovnávací brankou. Slovanu ale stačila necelá minuta a získal vedení zpět. Druhým gólem se po přesné dorážce blýskl Vít Šindelář. V padesáté druhé minutě dostal Harkabus dárek v podobě trestného střílení, se kterým ovšem nenaložil nejlépe a vedení nenavýšil. Do velké šance se dostali i havlíčkobrodští, ani zde to ovšem gólem neskončilo. Čtyři minuty před koncem se už domácí radovali a postaral se o to opět Richard Cachnín. Střela se ještě otřela o tyč a zapadla za Kmocha – 3:3

Utkání dospělo do prodloužení. V jeho počátku bylo k vidění několik pokusů na obou stranách. Žádný ale nepřinesl větší potíže pro oba brankaře. První velkou a zároveň vítěznou příležitost vypracoval hrdina domácích, Richard Cachnín. Z blízka prostřelil Kmocha, zkompletoval hattrick a urval pro svůj tým bonusový bod – 4:3 (3:3)