Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři se dostali již v první třetině do čtyřbrankového vedení, na které Písek ještě zareagoval. Postupnými kroky však Slovan dotáhl utkání až do vítězného konce.
ne 17. 11. 2019, ZS Ústí n/L
IHC Komterm Písek
7:4 4:1, 2:1, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Kušej (Matloch, Čermák), 10. Stuchlý (Janoušek, Mareš), 11. Brandner (Gottfried, Šešina), 18. Stuchlý (Mareš, Tot), 33. Janoušek (Šešina, Šindelář), 38. Matloch (Gottfried, Kušej), 59. Harkabus (Šindelář) – 19. Karbulka (Krýner, Brož), 27. Hrakholski (kovařík), 43. Hrakholski (Fríd, Přibyl), 48. Houdek (Hrakholski). Rozhodčí: Domský – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 9:12. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 51. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:4, 7:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Gottfried, Jeřábek, Mareš, Šešina, Stuchlý, Polata, Štěpánek – Brandner, Janoušek, Čermák, Šindelář, Hampl, Harkabus, Matloch, Tot, Kušej

IHC Komterm Písek: Pícl (od 58. Buchta) – Tampier, Houdek, Cibuzar, Šafář, Kurfürst, Kulvejt – Egert, Brož, Karbulka, Novotný, Kovařík, Přibyl, Fríd, Petřík, Andrle, Krýner, Hrakholski

Jako první se do vedení v utkání mezi týmy z vrchních pater tabulky dostalo Ústí. Pavel Kušej dokázal využít přečíslení dva na jednoho. Následně dostali domácí hráči k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, kterou neodmítli. Po Tomáši Stuchlém využil krásnou přihrávku také Roman Brandner, který tak poslal Slovan již do tříbrankového vedení. To však nebylo všechno, co diváci na zimním stadionu v Ústí během první třetiny viděli. Tomáš Stuchlý využil další přesilovou hru, když dostal z úhlu puk až do branky. Písek zareagoval na výbornou první třetinu protihráče alespoň jedním přesným zásahem, o který se postaral Jan Karbulka.

Písek odehrál ve druhé třetině velmi dobře přesilovou hru, ve které se sice neprosadil, chvíli po jejím konci však už na hostující střídačce vypukla radost. Svižnou střelou se prosadil Yahor Hrakholski. Druhá třetina byla ve znamení faulů a při hře čtyři na čtyři se lépe dařilo Ústí, které se prosadilo poprvé ve druhé části. Čtyřbrankové vedení vrátil o chvíli později Slovanu Patrik Matloch, který protečoval puk mezi betony hostujícího brankáře.

Písek však rozhodně nic nevzdal a v závěrečné dvacetiminutovce ještě zabojoval. Nejprve využil přesilovou hru Yahor Hrakholski a po něm prostřelil Volkeho také Dominik Houdek a pro hosty bylo opět o co hrát. Více než tři minuty před koncem putoval na trestnou lavici ústecký Štěpánek, a tak zkusili hosté hru bez brankáře. Záhy však přišli o puk, což potrestal Matěj Harkabus a ústecký celek si došel pro vysokou výhru 7:4.