Ú s t í n/L. - Toto utkání se juniorskému týmu Slovanu ne úplně vyvedlo. Po vyrovnané první třetině, kdy se oba týmy rozehrávaly, nastal od periody druhé velký tlak Havlíčkova Brodu, který tým z Vysočiny korunoval jedenácti góly do branek obou gólmanů Ústí. Slovan tak nadále pokračuje ve svém střídání výher a proher.
ne 3. 11. 2019, ZS Ústí n/L
HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:11 0:1, 0:6, 3:4

Branky a nahrávky: 42. Brandner (Šindelář), 43. Harkabus (Čermák), 44. Brandner (Šindelář, Gottfried) – 15. Kerber (Vyvial, Cachnín), 22. Vyvial (Kutlvašr, Trupl), 29. Vacík, 32. Musil (Cachnín), 33. Cachnín, 35. Musil (Cachnín), 38. Pártl (Vyvial, Vacík), 41. Vacík (Pártl), 46. Musil (Cachnín), 53. Trupl (Pártl, Kerber), 57. Machovský (Musil) . Rozhodčí: Plachý – Holada, Kába. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:3. Diváci: 83. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:8, 3:8, 3:11.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Volke (29. Kmoch, 50. Volke, 52. Kmoch) – Gottfried, Jarábek, Mareš, Šešina, Stuchlý (A), Polata, Štěpánek – Harkabus (C), Hampl, Matloch, Šindelář, Brandner, Macel, Janoušek (A), Tot, Čermák.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Petržílka (Bielecký) – Kratochvíl, Endl, Marek, Kerber, Trupl, Škareda (C), Kutlvašr – Pártl, Cachnín (A), Pokorný, Musil, Machovský, Pejchal, Klofáč, Vacík, Vyvial, Havel.

Komentář

Do první třetiny vstoupily oba týmy trochu opatrněji a dlouho se sehrávaly, než se dostaly do vážnější útočné příležitosti. O něco více ze hry měl ale ústecký tým, který ovšem doplácel na svoji střeleckou efektivitu, doplněnou gólmanským výkonem havlíčkobrodského Petržílky. Proto jediný gól padl do ústecké branky, a to když využil přesilovku Michal Kerber.

Slovan následně sahal po vyrovnání, v tlaku na branku bruslařů mu pomohla i přesilová hra, přesto v první třetině Petržílku překonat nedokázal a Havlíčkův Brod vstupoval do druhé periody s mírnou jednobrankovou výhodou.

Druhé dějství už přineslo výrazný tlak Havlíčkova Brodu. Již od počátku třetiny hosté drtili Slovan a snahu korunovali již prvním rychlým gólem Josefa Vyviala. Ani v nejmenším posléze neustával nápor bruslařů na Volkeho, byť obrana Slovanu dlouho odolávala. Tedy až do chvíle, kdy vyšel samostatný průnik Patriku Vacíkovi. Po tomto gólu navíc došlo ke střídání gólmanů, Jakuba Volkeho vystřídal Petr Kmoch.

Ani výměna gólmanů Slovanu impuls do hry nepřinesla. Naopak. Sice se zpočátku Ústí dostalo do několika šancí, pak ale následovalo oslabení, které si Ústečtí jistě za rámeček nedají. Dva nájezdy totiž v něm vyšly havlíčkobrodskému Cachnínovi. Poprvé poslal k finální střele Jaroslava Musila, minutu poté skóroval Richard Cachnín sám. Havlíčkův Brod tak vedl již 5:0.

Pak Brodští lehce zvolnili a více pouštěli do šancí domácí celek. Ten ale nic nedokázal vytěžit, naopak ještě na konečných 7:0 po druhé třetiny navýšili vedení Brodu Jaroslav Musil a Filip Pártl.

Do závěrečné periody vstoupil o něco lépe Havlíčkův Brod díky rychlému gólu Patrika Vacíka. Pak ale následovala rychlá ofenzivní smršť Slovanu, kdy se v krátkém čase prosadili Roman Brandner, Matěj Harkabus a znovu Roman Brandner, čímž se Slovan dostal na koně a v hlavě se mu jistě zaskvěla myšlenka po vyrovnání.

Následovalo ale další oslabení Havlíčkova Brodu a další souhra mezi Richardem Cachnínem a Jaroslavem Marešem, kteří se společně vydali do přečíslení dvou proti nikomu a po sérii přihrávek skórovali. Ústečtí pak častěji nastupovali v početní nevýhodě, nějakou chvíli dokonce dvojnásobné. Toho soupeř využil k upravení skóre díky dvěma trefám Matěje Trupla a Matyáše Machovského. Havlíčkův Brod si tak došel k celkem pohodlnému vítězství 11:3.

Ohlasy trenérů

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Prvních osm minut jsme hráli laxně. Naše hra neměla žádné grády. Od desáté do dvacáté minuty jsme se zlepšili, ale nedali jsme branky. Od druhé třetiny to ale z naší strany bylo fiasko, ostuda a chvilkami jsme byli trapní. Je potřeba, aby si to kluci uvědomili a začali pracovat víc jak v tréninku, tak v zápase. Hlavně se ale musí respektovat navzájem. Pokud si kluci budou vyčítat chyby na střídačce, na ledě, i v kabině, tak to nikam nepovede. Kluci si musí pomáhat na ledě i na střídačce. Tento zápas se nám nepovedl, po dobu druhé a třetí třetiny jsme byli Havlíčkovu Brodu dobrý sparing partner. Naprosto ostudný výkon.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): My jsme se nyní nenacházeli v dobrém rozpoložení, měli jsme výsledkovou i herní krizi a z posledních pěti zápasů jsme brali jedno vítězství. Myslím si, že hráči k utkání přistoupili velice dobře od začátku, v druhé třetině dokonce určovali tempo hry. Utkání se podle mně zlomilo v průběhu druhé třetiny, kdy jsme dvakrát trestali domácí v oslabení a pak už jsme si zápas pohlídali. Myslím, že jsme dávali i pěkné góly. Klukům musím poděkovat za kvalitní výkon a před přestávkou nás takové vítězství nakopne a bude se nám líp trénovat. Celkově bych vypíchl povedený kolektivní výkon, podpořený výborným výkonem brankáře.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže