Další úspěšné zvládnuté utkání ústeckých juniorů! V havlíčkobrodské Kotlině sice na počátku prohrávali, rychle však dokázali otočit skóre a vezou si tak domů výhru 6:3. Tím pádem pokračují ve svém vítězném tažení, a to konkrétně již třetím vyhraným zápasem v řadě.

pá 11. 10. 2019, ZS Kotlina, Havlíčkův Brod
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:6 1:2, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 5. Vacík (Kerber), 31. Musil (Pártl), 58. Machovský (Musil) – 6. Harkabus (Janoušek), 18. Matloch (Brandner, Jarábek), 24. Janoušek (Harkabus), 39. Brandner (Tot, Harkabus), 45. Gottfried (Polata, Macel), 58. Šešina (Hampl, Matloch). Rozhodčí: Jan Doležal – Tomáš Krejčí, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 6:6, navíc Gottfried (ÚNL) a Vyvial (HBR) - 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 43:46. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Nedvěd (Bielecký) – Škareda (C), Endl, Kerber, Trupl, Marek (A), Kratochvíl – Musil, Machovský, Janiurek – Pártl, Vacík, Fiala – Pokorný, Havel, Vyvial.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch (Volke) – Šešina, Stuchlý (A), Jarábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Harkabus (C), Hampl, Matloch, Macel, Brandner, Tot, Janoušek (A), Šindelář, Čermák.

Počátek první třetiny přinesl přetahovanou o kotouč. První u gólové trefy však byl havlíčkobrodský Patrik Vacík. Ten otevřel skóre po povedené přihrávce od Michala Kerbera. Ovšem Ústeckým se to nelíbilo a již o minutu později se dostal k vyrovnávacímu gólu Matěj Harkabus.

Utkání pokračovalo střídáním ve střeleckých příležitostech na obou stranách. Mnoho práci tak měli oba gólmani, jak Nedvěd na straně bruslařů, tak Kmoch na ústecké straně. Ve své práci si ale počínali velmi nadějně. Tedy až do času 17:33, kdy získal vedení pro Slovan Patrik Matloch. O malý moment později ještě mohl navýšit vedení Matěj Harkabus. Z levého kruhu ale napálil jen spojnici brány. Nic se ale nezměnilo na vedení Slovanu 2:1 po první třetině.

První buly druhé třetiny vyhrál tým z Vysočiny. Jejich rychlý nástup ale zmařilo vyloučení, po němž se naopak na koně dostal Slovan. Z toho také pramenil další gól Ústeckých, o něhož se postaral Adam Janoušek. Přesilovky ale ovlivňovaly celý průběh druhé třetiny. K jejímu prvnímu využití se dostal Jaroslav Musil, který dělovkou snížil nepříznivý stav pro Havlíčkův Brod.

Zbytek druhé periody se nesl především ve znamení přenášení hry z jednoho konce kluziště na druhý a častého vyhazování kotouče. Herní tempo obou týmů ale přerušila trochu kuriózní situace. V průběhu třetiny se vypnula světelná tabule v Kotlině a utkání tak muselo být přerušeno. Pomohlo to ale ústeckému týmu, neboť i ten se dostal k využití přesilovky. Jedenáct vteřin před jejím koncem proměnil povedenou kombinační akci Slovanu v dělovku na branku Roman Brandner a Ústečtí tak vedli již 4:2. Snížit ale ještě mohl Alex Endl. Ten ovšem osamocený před brankou nedokázal vystihnout ideální moment přihrávky a nedopravil ji do branky. Slovan tak do závěrečné třetiny vstupoval s dvoubrankovým náskokem.

Na samém startu poslední periody byla opět k vidění vyrovnaná hra. Na gól se znovu čekalo jen necelých pět minut. A padl na ústecké straně, Pavel Gottfried přesně ztečoval Polatovo nahození na branku. Další větší akce padly spíše na ústecké straně. Tu první měl Adam Janoušek, o chvíli později pak Matěj Harkabus.

K definitivnímu pojištění vedení Slovanu však došlo až 2,5 minuty před koncem, kdy se prosadil Jaroslav Šešina. Nic na tom nezměnilo ani zmírnění v podání Matyáše Machovského, které přišlo o čtrnáct vteřin po Šešinově gólu, ani hra Brodu v šesti. Slovan tak odjíždí z Kotliny s celkovou výhrou 6:3 a připisuje si další důležité góly do tabulky.

Miroslav Duben (BK Havlíčkův Brod): Dnes to bohužel na body nestačilo, ale myslím si, že výkon nebyl vůbec špatný. Byla tam energie a byla tam chuť až do konce. I když jsme prohráli hodně, tak tam byla chuť až do posledního střídání. Střídačka nám žila, bohužel dneska bez produktivity. Dnes nám to nevyšlo. Tak jako jsme byli produktivní u nich a soupeř se trápil, tak nám to dnes zřejmě oplatil. Nedá se nic dělat, jedeme dál.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): V první třetině jsme nehráli dobře, když jsme jeli do Havlíčkova Brodu čtyři a půl hodiny. Domácí tým byl živější, lépe bruslil a byl hbitější. Havlíčkův Brod měl více šancí. Od druhé třetiny jsme podali lepší výkon. Kluci začali plnit to, co jsme po nich chtěli. Zlepšili pohyb, bruslení a především se tlačili do brány. Tým hrál přímočaře a jednoduše, z čehož plynuly krásné branky. Ve třetí části jsme si to pohlídali a dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem.