K r a l u p y n/V. - Další vydařený zápas ústeckých juniorů v Redstone extralize! Na kralupském ledě již téměř od samého počátku utkání drželi vedení a díky tomu zcela zaslouženě odvezli domů všechny tři body po výhře 5:2 nad nemilosrdným středočeským soupeřem. A to i přes řadu oslabení, které je v utkání provázeli.
pá 4. 10. 2019, ZS Kralupy n/V
HC Kralupy nad Vltavou
2:5 0:1, 1:3, 1:1

Branky a nahrávky: 30. Srbek (Hájek), 44. Zedek (Hájek, Němec) – 6. Matloch (Brandner, Stuchlý), 25. Harkabus (Gottfried, Šindelář), 27. Janoušek (Harkabus), 28. Gottfried, 59. Šindelář (Mareš, Janoušek). Rozhodčí: Plachý – Holada, Kába. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

HC Kralupy nad Vltavou: Krinwald – Hes, Zedek, Klapka, Drozda, Hájek, Kučera – Srbek, Soukup, Kleveta, Pejchal, Štibran, Marek, Šmíd, Němec, Litera, Bradáček, Kočí, Januška (C).

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Gottfried, Mareš, Jarábek, Stuchlý (A), Polata, Štěpánek – Harkabus (C), Hampl, Matloch, Macel, Brandner, Tot, Janoušek (A), Šindelář, Čermák.

Vstup do utkání se povedl o něco lépe kralupským hokejistům, kteří se již po úvodním buly dostali před ústeckou branku a ostřelovali. Petr Kmoch měl několikrát na mále, přesto dokázal všechny soupeřovy střely odrážet. Naproti tomu dal o sob jako první gólově Slovan. A konkrétně Patrik Matloch, jemuž se povedlo využít rychlou kombinaci před brankou Krinwelta a poslat svůj tým do vedení.

Vstřelený gól ústecké hokejisty nabudil k dalším příležitostem, čímž se hra vyrovnala a byl k vidění celkem pohledný, útočný hokej. Ústečanům trochu uškodily přesilovky. I díky tomu už žádná další trefa k vidění nebyla a Slovan vedl po první třetině 1:0.

Počátek druhé třetiny korespondoval s úvodem periody předešlé. Slovan do ní sice vstoupil v početní výhodě, ovšem v té si mnoho šancí nevytvořil. Naopak Kralupy pokračovaly v aktivnější hře. Tu ale záhy utnul svou trefou Matěj Harkabus z rychlého brejku.

Pak ale nastala pro Kralupské trochu nešťastná přesilovka. Obdrželi v ní totiž hned dva góly. První z hole Adama Janouška, vzápětí se prosadil Pavel Gottfried. Díky tomu se dostal Slovan do tříbrankového vedení, které si udržel už téměř po celý zbytek utkání.

Přesto o dvě minuty později se začaly Kralupy gólově přibližovat. První gól domácích vsítil přesně k levé tyči Jaroslav Srbek. Zbytek třetiny pak byl ovlivněn častými vyloučeními, zejména na ústecké straně. Přesto už gól k vidění nebyl a Slovan držel vedení 4:1.

I do třetí třetiny vstoupily lépe Kralupy. Tentokrát ale již dokázaly skórovat. Přesilovku dokázal využít přesnou trefou Jan Zedek a částečně tak vrátil svůj tým do hry. Hra posléze pokračovala v nepříliš aktivním tempu s víceméně vyrovnaným množstvím šancí na obou stranách.

V závěru třetiny ještě Kralupští, přestože byli v oslabení, zkusili hru bez gólmana. A to se jim záhy vymstilo. Vedení Slovanu tak necelé dvě minuty před koncem pojistil Vít Šindelář. Ústečtí si díky tomu odvážejí zcela zaslouženě domů tři body.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): V Kralupech se nevyhrává lehce. Soupeř má silový mančaft, hraje se hodně kontaktní hokej. Nám se povedly první dvě třetiny, i když jsme měli paradoxně hodně vyloučených. Dali jsme čtyři góly a měli zápas dobře rozehraný. Na počátku třetí třetiny jsme ale dostali branku na 4:2 a trochu jsme se toho lekli. Kluci přestali plnit to, co měli. Nakonec jsme to ale s vypětím všech sil zvládli a odvážíme si tři body. Kluky musím ale pochválit, hráli dobře, obětavě, blokovali střely a brusilili. Hráli s elánem a nasazením. Samozřejmě chyby tam byly, ale na ně se ještě zaměříme v tréninku.