P r a h a - V pátečním utkání zavítali junioři na led pražské Kobry. Pro oba týmy se jednalo o druhý zápas v letošním ročníku extraligy. Větší radost si z něj nakonec odváží junioři z Ústí, kteří vyhráli v prodloužení díky brance Harkabuse.
pá 20. 9. 2019, ZS Kobra
HC Kobra Praha
1:2pp 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 28. Výrut (Sup) – 45. Šindelář (Macel, Brandner), 61. Harkabus (Janoušek). Rozhodčí: Glanc – Karda, Stanko. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Kobra Praha: Ondrík – Skalík, Skorčík, Vandírek, Suda, Ženíšek, Stejskal, Cichoň – Škutina, Černý, Výrut, Mucha (C), Ksandr, Sup, Šálek (A), De Sousa, Káninský, Šeba

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Stuchlý (A), Jarábek, Šešina, Mareš, Gottfried, Štěpánek – Matloch, Hampl, Harkabus (C), Tot, Janoušek, Šindelář (A), Čermák, Macel, Brandner

V úvodu dnešního zápasu se nedařilo ani jednomu z týmů usadit se na delší dobu v útočném pásmu a vytvořit si větší příležitosti. V první polovině prvního dějství mělo Ústí dvě přesilové hry, které ovšem nevedly k většímu ohrožení Ondríkovy branky. První velkou šanci si ve dvanácté minutě vytvořili domácí, Škutina ovšem Volkeho nepřekonal. O dvě minuty později se dostali do přečíslení hráči Slovanu, Totův pokus skončil pouze na hrudi Ondríka. V další ústecké přesilovce otestoval Ondríka Šindelář. Jeho střela, ani Gottfriedova dorážka, neskončily za zády domácího brankaře. V poslední minutě stihlo Ústí ještě rozzvonit tyč pražské branky - 0:0

První minuty druhé periody patřili hostům z Ústí. Jejich aktivita ovšem ovoce nepřinesla, a tak se iniciativy ujali domácí. Jan Výrut překonal bránicí hráče i Volkeho a poslal Kobru do vedení. Ústí nad Labem se dlouho nemohlo dostat zpět do hry. Nepomohli tomu ani další přesilové hry, které Kobra Praha skvěle bránila. Až třetí přesilová hra Slovanu v této třetině přinesla Slovanu větší příležitost, nicméně Šindelář netrefil po pěkném uvolnění bránu a přestřelil - 1:0

Po faulu Jarábka, z konce druhé třetiny, vstupovala Kobra do té třetí v početní výhodě. Pražané ji ale nevyužili, a tak se do útočení dalo Ústí. V páté minutě si puk našel, po zmatku před Ondríkovou svatyní, Vít Šindelář a postaral se o vyrovnání. Po vyrovnávacím gólu se hra uklidnila. S ojedinělými pokusy neměli brankaři sebemenší problémy. V koncovce měli nejprve šanci domácí, ani druhou přesilovou hru ovšem nevyužili. Šest vteřin před koncem už se Slovan radoval z vítězné branky, jejich radost ale ukončili rozhodčí, z důvodu ofsajdového postavení - 1:1

Dnešní zápas muselo rozhodnout samotné prodloužení. Ve hře tři na tři se hned po dvaceti vteřinách dostali, po šanci domácích, hosté z Ústí nad Labem do protiútoku. Janouška ještě Ondrík vychytal, na dorážku Matěje Harkabuse byl už ale krátký. Bonusový bod z prodloužení tedy urval Slovan - 1:2