Ú s t í n/L. - Dnešní utkání proti VHK ROBE Vsetín je u konce, když domácí celek pokaždé v utkání vedl, nejprve zásluhou Petra Maršoun a později díky Štěpánu Bláhovi, ale Valaši dokázali vždy na něpříznivý vývoj odpovědět, a tak se šlo do prodloužení. V nastavené hře dokázal vstřelit rozhodující branku David Tůma a získal tak pro svůj celek bonusový bod.
so 16. 11. 2019, ZS Ústí n/L
VHK ROBE Vsetín
2:3 1:0, 1:1, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 7. Maršoun (Vildumetz, D. Krejčí), 33. Š. Bláha (O. Bláha) – 36. Kucharczyk (Hunkes), 54. D. Tůma (Jonák), 64. D. Tůma (Slováček). Rozhodčí: Grech, Micka - Hnát, Doležal. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 609. Střely na branku: 14:30. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 28:24. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala – Müller, Smetana (C), Vl. Brož (A), D. Krejčí (A), Zukal, Hes – Kružík, J. Havel, Ma. Svoboda – Grim, Vildumetz, Maršoun – Kordule, Dörner, Filip – Jelínek, Š. Bláha, O. Bláha.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Slováček (A), Hunkes, Kudělka, Teper, J. Drtina (C), Jeřábek, Holomek – Jonák, Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – Karafiát, Pechanec, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, Vítek (A).

Do utkání vstoupily oba celky velmi aktivně a k vidění byla vidět velká bojovnost a důraz. Vsetín poté začal domácí přehrávat a vypracoval si několik nadějných střel od modré, ale všechny šli vedle, nebo byly zblokovány. Slovan měl poté k dispozici přesilovku, kterou dokázal využít Petr Maršoun, když se dostal k odraženému kotouči a uklidil ho do hostující branky. Domácí si poté se Vsetínem vyměnili role, kdy se ujali režie zápasu a několikrát mohli navýšit své vedení. Největší příležitost měl nejspíše Vildumetz, když se sám zjevil před Gábou, ale ten hosty podržel a tak první třetina skončila 1:0.

Druhá třetina také začla ve vysokém tempu a s velkým nasazením na obou stranách, kdy však herně měli navrch hosté, kteří domácí tlačili a mohli také vyrovnat, když se na Brízgalu řítil sám Kucharczyk, ale domácí brankář svůj tým podržel. Jak se říká, nedáš, dostaneš. Toto heslo vystihlo následnou akci, kdy bratři Bláhové vystihli špatnou rozehrávku hostů a hnali se do úniku dva na jednoho, kdy celou akci krásně sehráli a starší ze dvojice, Štěpán Bláha propálil Gábu a navýšil vedení Slovanu. Avšak i hosté se nakonec dočkali, kdy před koncem třetiny napřáhl od modré Radim Kucharczyk a svojí dělovkou snížil na 1:2.

Třetí třetina byla prakticky od začátku jednoznačnou záležitostí, kdy hosté jasně diktovali tempo zápasu a snažili se vyrovnat stav utkání. Dlouho jejich snahy ztroskotávaly na skvěle chytajícím Brízgalovi, ale nakonec se dočkali, když se prosadil z mezikruží David Tůma a vrátil hosty do hry o body. Tlak hostů po vstřelené brance neopadl a ústečtí hráči mohli několikrát děkovat brankové konstrukci nebo muži s maskou v domácí brance. Pět sekund před koncem jeli dva hráči hostů do úniku, ale Brízgala svůj tým podržel i v této chvíli a vychytal Jonáka a zápas tak šel do prodloužení.

Do prodloužení šly oba týmy velmi pozvolna a snažily se vyčerpat soupeře kombinací. To se však příliš nedařilo ani jednomu z celků, avšak bonusový bod nakonec brali hosté, když přihrávku Slováčka šikovně tečoval David Tůma a rozhodl tak utkání ve prospěch Vsetína.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem) - „Kdyby nám před zápasem někdo řekl, že budeme mít bod, tak to bereme, ale jak se zápas vyvíjel, je pro nás bod málo. Vedli jsme 2-0, i když nás Vsetín ve 2. třetině dost přehrával, měli jsme jasnou šanci na 3-0, vzápětí udělali nesmyslný faul a soupeř snížil. Ve 3. třetine jsme dlouho drželi vedení, pak opět přišla individuální chyba a soupeř vyrovnal. Prodloužení jsme nehráli dobře, i když jsme byli více na kotouči. Po nedůslednosti jsme dostali rozhodující branku. Pozitivem je dnes zlepšení obranné hry, ale musíme to potvrzovat v dalších zápasech, ne pouze jednou.“

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín) - „My jsme tu první třetinu vůbec neodehráli dobře, ještě jsme byli v autobuse. Po té cestě je to těžké, ale na to se samozřejmě nevymlouváme. Po té první třetině jsme rozjezdili nohy a od druhé jsme hráli lepší zápas. Měli jsme tam spoustu šancí, měli jsme šanci to otočit dřív a vyhrát za tři body. Měli jsme tam nějaké nájezdy, nějaké tyčky. Soupeř ale také zlobil z protiútoků, Ústí dneska odehrálo dobrý zápas. Ale od druhé třetiny jsme Ústí přehrávali, bohužel jsme za šedesát minut dokázali dát jen dva góly a jsme rádi za ten bonusový bod. Dva body jsou dobré, i když jsme samozřejmě chtěli tři.“