Ú s t í n/L. - Soupeř z Chomutova se dostal během první třetiny do dvoubrankového vedení. V druhé třetině se nám podařilo snížit zásluhou Daniela Kružíka. I přes několik příležitostí v závěru posledního dějství jsme ovšem druhý gól nepřidali a Chomutov rozhodl brankou při naší hře bez brankaře.
pá 1. 11. 2019, ZS Ústí n/L
Piráti Chomutov
1:3 0:2, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 35. Kružík (O. Procházka) – 15. Tomica (Doktor, Seemann), 17. Klíma (J. Černý, Suchý), 60. Žovinec. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Podrazil, Axman. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 091. Střely na branku: 23:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala – Smetana, Müller, D. Krejčí, Vl. Brož, Hes, Romančík, Veber – Kružík, Vildumetz, O. Procházka – J. Havel, Pšenička, Tůma – Š. Bláha, Grim, Maršoun – Filip, Dörner, Kordule

Piráti Chomutov: Pavlát – Žovinec, Pařízek, Štochl, Lang, R. Havel, Rýgl, Seemann – Stloukal, Pitule, Hlava – Klíma, Suchý, J. Černý – Tomica, Doktor, Chrpa – J. Svoboda, Vrhel, Dospěl

Utkání začalo poměrně v dobrém tempu, nebylo znát, že se celky nacházejí prakticky na odlišných pólech tabulky. Obrany na obou stranách fungovaly velmi zodpovědně, takže nebylo k vidění příliš mnoho střel. Kromě několika závarů před brankou měl největší šanci domácí Vildumetz, jenž ujížděl sám na branku hostí, ale na pořádnou střelu mu už nezbyly síly, proto jeho střela skončila pouze na betonu Pavláta. První branku utkání nakonec vstřelili hosté, když z mezikruží vystřelil Doktor, jenže jeho střelu vyrazil Brízgala pouze před sebe, kde se ho ujal Marek Tomica a zasunul do ústecké branky. Další branka hostí na sebe nenechala dlouho čekat, když se z předbrankového prostoru prosadil Lukáš Klíma po přihrávce Černého zpoza branky.

Druhé dějství pokračovalo v podobném duchu jako to první, kdy měli hosté trochu navrch, ale byl to právě Slovan, který se dostal do první vážnější příležitosti, když Maršoun vypíchl puk chomutovské obraně a uháněl na Pavláta, ale jeho střela se nesetkala s úspěchem. Chomutov sice Slovan přehrával, ale většinou si vylámal zuby na ústecké obraně, nebo následně na Brízgalovi. Domácí sice nebyli tolik na puku, ale dokázali do konce třetiny snížit, když Procházka našel volného Daniela Kružíka, který dělovkou z mezikruží vymetl pravý horní růžek Pavlátovy branky a vrátil Slovan do hry.

Třetí třetina už nebyla ani od jednoho z týmů příliš povedená a při hře bylo vidět mnoho nepřesností a zápas tak byl spíše o bojovnosti, než-li o hokejovém umění. Hosté mohli definitivně rozhodnout zápas, když se na Brízgalu řítil sám Stloukal a Suchý, ale situaci dva na nulu překombinovali a nakonec nedokázali vůbec zakončit. Domácí se pomalu začali hnát za vyrovnáním a dokázali si postupně vypracovat několik nadějných situací, ale vždy tomu chybělo přesné provedení. Ke konci zápasu zkoušeli domácí ještě hru bez brankáře, ale ani přes velký tlak nedokázali skórovat a dvě vteřiny před koncem trefil prázdnou klec Dušan Žovinec a upravil na konečných 1:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Prohráli jsme, takže se mi to samozřejmě hodnotí špatně, i když dneska si myslím, že tam kluci nechali všechno. Říkali jsme jim to po zápase, že pokud budeme dávat jeden gól na utkání, tak asi těžko budeme vyhrávat, protože to mužstvo tady není, abychom to uhráli na nulu. Hráli jsme dobře patnáct minut první třetiny, a pak jsme měli hluchých pět minut. Třikrát za sebou prohrajeme osobní souboje a dostaneme z toho dvě branky. Ve druhé třetině jsme se vrátili zpět do hry, měli mnoho šancí, ale další branku nedali. Myslím si, že jsme dnes měli bodovat, ale když ty góly nedáváme, tak budeme těžko vyhrávat.“

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Jsme rádi za tři body, vybojované vítězství. Znova se potvrdilo, že my venku proti se vší úctou k soupeři, slabšímu soupeři, nejsme schopní zápas rozhodnout dřív, i když ty šance máme. Pak se až do poslední minuty obáváme o výsledek. Každopádně kluci to odmakali a myslím si, že jsme získali zasloužené tři body.“