Litoměřice - Ústečtí hokejisté prohráli v severočeském derby s Litoměřicemi. V Kalich aréně svému soupeři podlehli 3:6. Za žlutomodré se trefili ve třetí třetině Jelínek, Tůma a Brož.
st 16. 10. 2019, Kalich Aréna
HC Stadion Litoměřice
HC Slovan Ústí nad Labem
6:3 2:0, 1:0, 3:3

Branky a nahrávky: 5. Voženílek (Jícha, M. Kadlec), 8. Jánský (M. Beran, Střondala), 36. Kukla (Korkiakoski, Voženílek), 44. Voženílek (Mlčák, Jícha), 47. Vitouch (Přikryl), 57. Vitouch (Kropáček) – 43. Jelínek (Krliš, Vl. Brož), 48. Tůma, 59. Vl. Brož (Krliš). Rozhodčí: Čáp, Pilný – Hejl, Podrazil. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 1410. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, Klejna, Strejček, Dajčar, Mlčák, Kukla – Voženílek, Jícha, M. Kadlec – M. Beran, Střondala, Jánský – Korkiakoski, Přikryl, Kangas – Kropáček, Vitouch, Štohanzl.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – D. Krejčí, Zelingr, Smetana, Vl. Brož, Hes, Veber, Zukal – O. Bláha, Pšenička, Kružík – Maršoun, Vildumetz, Tůma – Krliš, Kordule, Jelínek – Filip, Dörner.

Komentář

Na časomíře běžel 5. minuta, když se slušně zaplněná Kalich Arena mohla poprvé radovat. Jícha číhal u levé tyče, kam dostal nahrávku z oblasti mezi kruhy od Martina Kadlece. S pukem se nerozpakoval a po rychlé kličce zkusil nachytat Stahla ranou z těsné blízkosti. Zčásti se mu to i povedlo. Ústecký brankář sice scvakl betony, kotouč však propadl kousek za něj směrem k brankové čáře. Toho využil Daniel Voženílek a zasunul až do sítě.

O tři minuty později vyskočila litoměřická střídačka znovu na nohy. Po buly v ústeckém obranném pásmu se dostal k puku na levém kruhu Peter Jánský a pohotově zacílil k levé tyčce. Následná vlna ofenzivy z kališnické strany přinesla několik dalších šancí, Stahl už se však překonat nenechal. Nekapituloval ani po Kuklově dělovce od modré, kterou chytil do lapačky.

Zkraje prostřední periody prokličkoval kolem tří obránců Střondala, na brankáře Slovanu ani tentokrát nevyzrál. Stejný hráč se dostal o chvíli později do dalšího úniku. Tentokrát mu však puk sjel z čepele dřív, než stihl vystřelit.

V čase 34:53 usedl na trestnou lavici vedle Krliše ještě Krejčí a Stadion dostal výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou takřka okamžitě využil. Miroslav Kukla zakombinoval s Korkiakoskim a Voženílkem a následně z vrcholu levé kruhu prudce vypálil. Stahl se za kotoučem jen ohlédl, a ten zaplachtil až za brankovou čáru.

Závěrečnou část načali lépe hosté. Ve 43. minutě musel Beran ve skrumáži před vlastní klecí čelit několika dorážkám. Na tu poslední z hole Šimona Jelínka už však byl krátký a poprvé kapituloval.

Na ledě uplynulo jen něco málo přes minutu času a Litoměřičtí znovu navýšili na tříbrankové vedení. Kališnický obránce Jan Mlčák zamířil z větší vzdálenosti a kotouč zapadl až za Stahlova záda. V čase 46:27 se Stadion prosadil znovu. David Vitouch se vydal do samostatného úniku a kličkou do bekhendu překonal maskovaného muže v hostujících barvách.

Gólová přestřelka našla pokračování o pouhých padesát vteřin později. Po boji v brankovišti se prosadil Martin Tůma. Pár minut před koncem se do úniku dostal Kropáček, jeho střelu sice Stahl vyrazil, na dorážku Davida Vitoucha už však nestačil.

V závěru ještě korigoval skóre Vladimír Brož. Stadion porazil Ústí 6:3 a posunul se na druhé místo.

Ohlasy trenérů

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím, že jsme do zápasu vstoupili výborně a hráli jsme krásný hokej. Od druhé třetiny jsme se trochu stáhli a začali lépe hrát střední pásmo, nepouštěli jsme soupeře do přečíslení a gól na 4:1 zápas rozhodl. Konec jsme odehráli lehkovážně, protože dostat tři góly ve třetí třetině není optimální, ale jinak musím klukům poděkovat. Jsme rádi za to, jak v současné době vypadáme.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Úvodní třetina byla vyrovnaná, měli jsme tam dvě přesilovky, kdybychom dali gól, tak by se zápas vyvíjel jinak. Místo toho jsme dva góly dostali. Od půlky třetiny začal soupeř hrát lepší hokej a zkušeně si zápas pohlídal až do konce.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže