Ú s t í n/L. - Ústecký celek měl od začátku utkání mnoho šancí, ale žádná se v první periodě nedokázala ujmout. Po druhé třetině už to z našeho pohledu vypadalo lépe, jelikož jsme vedli o jednu branku. V závěru utkání byl vyloučen Jakub Müller za zdržování hry a Poruba dokázala početní výhodu využít a navrch přidat ještě jednu. Další utkání odehraje ústecký celek 25. 9. 2019 od 17:30 hodin na ledě VHK ROBE Vsetín.
po 23. 9. 2019, ZS Ústí n/L
HC RT TORAX Poruba 2011
2:4 0:0, 2:1, 0:3

Branky a nahrávky: 26. Severa (Melka, Roubík), 34. Roubík (Melka, Vl. Brož) – 28. Kanko (Obdržálek), 41. Husák (Svačina, Sikora), 59. M. Hlinka (Svačina, Husák), 59. Svačina (Kanko, Sikora). Rozhodčí: Michal Kostourek, Tomáš Zubzanda – Jan Votrubec, Martin Ševic. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 491. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 1:0. 1:1, 2:1, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Růžička – Müller, Zelingr, Vl. Brož (A), D. Krejčí, Veber, M. Zdvořáček, Zukal – Vildumetz, Pšenička, Kružík – Severa (C), Roubík, Melka – O. Procházka, Maršoun, Filip – Dörner, O. Bláha.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Slavík, Husák, Urbanec (A), Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Sikora (C), M. Hlinka, Svačina – Obdržálek, T. Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – J. Káňa (A), Ďurač, Špaček.

Do dnešního utkání vstoupili lépe hosté, kteří od úvodních minut skvěle kombinovali a několikrát ohrozili Růžičkovu branku. Největší zákrok si Jan Růžička připsal proti střele Petra Obdržálka. Domácí se ovšem oklepali a začali být hostům z Poruby rovnocennými soupeři a po střele Pšeničky mohli jít klidně do vedení. Po Pšeničkovi prověřil svojí svižnou střelou brankaře Foltána i Roubík. V patnácté minutě předvedli parádní přesilovkovou kombinaci domácí, Melka ale vyloučení Dundáčka nepotrestal. Koncem třetiny měli příležitost v podobě přesilové hry i hosté, nicméně Ústí své oslabení s klidem ubránilo - 0:0

Druhé dějství načal svým únikem ústecký Vildumetz, Foltána ovšem neprostřelil. Na druhé straně byl chvíli poté obrovský zmatek v brankovišti, Růžička si nakonec puk našel. Poté přisla série pokusů Slovanu. Kružík ještě neuspěl, naopak Jiří Severa se v šesté minutě druhé třetiny nemýlil a poslal Slovan do vedení. Poté odpověděli několika pokusy hosté. Nejprve nastřelil tyč Hudeček, poté již dokázal využít chybu v rozehrávce Ústí Petr Kanka a Růžičku prostřelil. V polovině třetiny se blýskli svými zákroky oba brankaři. Ve třinácté minutě této třetiny zamkla Roubíkova formace soupeře v obranném pásmu, a právě Jaroslav Roubík zajistil Slovanu zpět vedení. Domácí měli k dispozici ještě dvě přesilové hry, Kružík nicméně své sólo neproměnil. Brankou neskončila ani šance Poruby v oslabení - 2:1

Hned v úvodu posledního dějství dokázala Poruba vyrovnat ve hře čtyři na čtyři. Zasloužil se o to Patrik Husák. V polovině tohoto dějství si většinu zajímavých situací vytvářel Slovan. Ani Brož, ani Vildumetz ovšem nemířili přesně. Koncem utkání měli naopak více ze hry hosté, Růžička byl proti všem pokusům připraven. Dvě minuty před koncem byl za zdržování vyloučen hráč Slovanu a Poruba trestala. Michal Hlinka skvěle tečoval a poslal svůj tým do vedení. Chvíli na to zvýšil ještě Vladimír Svačina a Poruba tak zůstává neporažena - 2:4

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí n.L.): „My jsme věděli, že k nám jede první mužstvo tabulky, které je absolutně v pohodě, neztratilo ani bod. Přesto jsme první dvě třetiny odehráli snad nejlepší v sezóně. Hokej se ale hraje šedesát minut. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme hrát dobře do obrany a bohužel jsme v prvním střídání dostali branku. Dvě třetiny jsme hráli dobře a nakonec jsme se individuálními chybami porazili sami. “

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): „Pro nás hodně náročné utkání po sedmi hodinách v autobuse. Je to strašně vyčerpávající pro ty hráče, já je obdivuji, v jakém tempu jsou schopni zápasy odehrát. Tušil jsem, že to dnes bude těžké utkání, i z toho pohledu, když sem zjistil, že bude chytat Růžička z Mladé Boleslavi, a to se také potvrdilo. Bylo to vyrovnané utkání, ale měli jsme výborný nástup do třetí třetiny, kdy se nám podařilo srovnat. V koutku duše jsem doufal, že mužstvo má sílu utkání otočit a to se nám nakonec povedlo. Hráli jsme šedesát minut poctivý hokej a to nám dnes přineslo body. “