Slovan vstoupil do utkání s chutí vstřelit branky a držet si tak vedení po celé utkání, ale to se mu nepodařilo. I když sice vstřelil první branku, tak v prostřední třetině dvakrát v krátkém čase inkasoval. V závěrečné třetině dokázal vyrovnat a v samostatných nájezdech poté také zvítězit.
út 28. 8. 2018, Eishalle Zell am See
EK Zeller Eisbären
2:3sn 1:0, 0:2, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 35. Feichtner (Wilfan, Nageler), 36. Koudelka (Sinzinger) - 4. Planý (Jeřábek, Mert), 47. Jandus T. (Costa, Planý), rozh. nájezd Jandus M. Vyloučení: 10:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

EK Zeller Eisbären: Frank - Krammer, Aigner, Schernthaner, Oraze, Scholz, Gaffal, Selickis, Widen - Sinzinger, Oakley, Nageler, Herzog, Dinhopel, Wilfan, Feichtner, Grabmayr, Fazokas, Koudelka,

Ústecký Slovan s.r.o.: Groh - Vágner, Jandus M., Zukal, Weinhold, Jeřábek, Zdvořáček, Mert, Březák - Melka, Roubík, Severa, Jícha, Vrdlovec, Volf, Krliš, Davídek, Tůma, Jandus T., Costa, Planý

Slovan vlétl do první třetiny jak uragán a domácí celek z Rakouska byl doslova bezzubý. V první třetině dokázal pouze v pěti případech ohrozit branku Groha. Po čtyřech minutách se dokázal prosadit Jakub Planý. Žlutomodrý celek hrál několik přesilovek, ale nedokázal se prosadit. - 1:0

Ve druhé třetině jsme byli stále lepším týmem, ale ne důrazným v předbrankovém prostoru, a tak jsme dostali dvě branky v krátkém časovém sledu. Celek z České republiky se snažil několikrát vyrovnat a šance si dokázal vytvořit, ale v koncovce nebyl tak přesný, aby dokázal vsítit branku. - 1:2

Závěrečná třetina přinesla nejvyrovnanější hokej celého utkání. Ústí se nakonec dočkalo vytouženého vyrovnání, o které se postaral Tomáš Jandus. Výsledek až do konce třetiny zůstal vyrovnaný, a tak se šlo rovnou do nájezdů. - 2:2

V nájezdech dokázal náš tým lepší produktivitu a z prvního zahraničního utkání odešel Slovan jako vítěz, kdy o výhře rozhodl Martin Jandus. - 3:2sn

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, vytvořili jsme si mnoho brankových příležitostí, ale bohužel jsme se střelecky neprosadili. Dali jsme první branku, měli jsme však zužitkovat více příležitostí, ale vázla koncovka. O přestávce jsme hráče upozorňovali, ať v koncovce nezmatkují. Ve druhé třetině jsme se Zell am See podřídili, udělali jsme dvě individuální chyby, které soupeř dokázal potrestat. V závěrečné periodě jsme si dokázali šance vytvořit a jedna se dokázala ujmout, poté jsme dostali i pár přesilovek, ale nezužitkovali jsme je. Bylo to cenné vítězství, ale nebylo to to, co jsme si představovali.