Ústečtí hokejisté zvládli i druhý zápas, který sehráli v rámci soustředění v Rakousku. Zeller Eisbären tentokrát inkasoval šest branek, a tak se mohl Slovan radovat z výhry 6:1. Hattrickem se na tom podílel Jaroslav Roubík.
st 29. 8. 2018, Eishalle Zell am See
EK Zeller Eisbären
1:6 1:2, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 19. Nageler (Oakley) - 5. Roubík (Melka, Weinhold), 6. Vágner (Tůma, Weinhold), 23. Planý (Gottfried), 39. Roubík (Zukal, Planý), 44. Planý (Gottfried, Weinhold), 59. Roubík (Vrdlovec, Melka). Vyloučení: 3:3. Bez využití:. Diváci: 250. Střely na branku: 17:55. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.

EK Zeller Eisbären: Machreich - Krammer, Aigner, Schernthaner, Oraze, Scholz, Gaffal, Selickis, Widen, Korecky, Sinzinger, Oakley, Nageler, Herzog, Dinhopel, Wilfan, Feichtner, Grabmayr, Koudelka

Ústecký Slovan s.r.o.: Dlouhý - Vágner, Jandus M., Zukal, Weinhold, Jeřábek, Zdvořáček, Hes - Melka, Roubík, Vrdlovec, Jandus T., Davídek, Tůma, Severa, Costa, Jícha, Gottfried, Březák, Planý

První branka zápasu se zrodila z brejkové situace, když se po přihrávce Antonína Melky prosadil Jaroslav Roubík. Druhá gólová akce Slovanu vznikla po přenechání puku, který si přebral z druhé vlny Martin Vágner, jehož rána propadla mezi betony domácího brankáře. Snížení přišlo z nenápadné akce, když odražený kotouč do branky poslal Nageler.

Druhou třetinu zahájil Slovan znovu aktivně a domácí jen tak tak stíhali tempo Severočechů. Po zblokované střele se k puku dostal Jakub Planý, který poslal puk do branky. Čtvrtá branka padla z předbrankového prostoru, kde se nejrychleji zorientoval Jaroslav Roubík a poslal puk do horního růžku.

Pátou gólovou akci založil Gottfried, který našel zpoza branky nepokrytého Jakuba Planého, který měl už lehkou úlohu - 1:5. Hattrick přišel minutu před vypršením základní hrací doby. Jaroslav Roubík si počkal u pravé tyčky a zasunul odražený puk pod betony Machreicha - 1:6.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Tento zápas jsme zvládli lépe než předchozí. Po první třetině jsme hráče upozorňovali, že soupeř bude ve zbytku zápasu hrát nepříjemný bruslivý styl hry, místy až zákeřný. To se také potvrdilo. Jsem rád, že jsme vstřelili více branek než v prvním zápase.