Ú s t í n/L. - V rámci 53. kola Chance ligy odehrál Slovan na domácím ledě duel proti Slavii. Celky se přetahovaly celý zápas o vedení. Rozhodlo se nakonec až v poslední minutě vlastním gólem Slavie. Slovan tak vyhrál 5:4 a z dnešního utkání bere tři body.
so 2. 2. 2019, ZS Ústí nad Labem
HC Slavia Praha
5:4 1:2, 2:0, 2:2

Branky a nahrávky: 7. Grim (Roubík, M. Zdvořáček), 26. Grim (D. Málek, Schwamberger), 37. Šťovíček (Hes), 54. Krliš (Roubík, M. Zdvořáček), 60. M. Zdvořáček (D. Málek, Roubík) – 12. Najman (Vrdlovec), 19. Šmerha (Šteiner, Všetečka), 41. L. Krejčík (M. Ondráček, Kubica), 46. Hrdinka (Šmerha, Vlček). Rozhodčí: Martin Grech, Štěpán Souček – Václav Beneš, Ondřej Doležal. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 571. Střely na branku: 24:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2,3:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stezka – M. Zdvořáček, Hes, Zukal, Štochl, Blaha, D. Málek, Mert – Schwamberger, Krliš, Tůma – Grim, Šťovíček, Planý – T. Jandus, Roubík, Chlouba.

HC Slavia Praha: J. Růžička – Štibingr, J. Novák, Hrdinka, Duda, Hejda, Saňa, Barák – L. Krejčík, Vrdlovec, Šteiner – Najman, Všetečka, Šagát – M. Ondráček, Furch, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Vlček.

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, ale jako první se dokázali prosadit domácí, když Roubík našel volného Jana Grima, který bekendovou kličkou překonal Růžičku. Slavia však poté diktovala tempo hry a zanedlouho dokázala vyrovnat, když po povedené akci při přesilovce zakončil nekompromisně Ondřej Najman. Slávistický tlak pokračoval a dvě minuty před koncem dokázala Slavia vstřelit ještě jednu branky, když se do samostatného úniku dostal Tomáš Šmerha, který povedenou kličkou překonal Stezku.

Druhá třetina začala opět v režii hostů, kteří Slovan nepouštěli příliš do hry. Avšak i přes tento tlak dokázali domácí srovnat stav utkání, když se po střele Málka nejlépe zorientoval před brankou Jan Grim a uklidil puk do odkryté branky. Slavia nepolevovala ve svém tlaku a Slovan tak musel několikrát zachraňovat brankář Stezka. I když měla Slavia více ze hry, tak se před koncem třetí třetiny podařilo Slovanu vstřelit ještě jednu branku, když se během přesilovky krásně trefil střelou zápěstím Martin Šťovíček.

I úvod třetí třetiny patřil hostům, kteří po necelé minutě hry konečně dokázali najít recept na Stezku, když se z otočky prosadil Lukáš Krejčík. Slavia dokázala díky svému urputnému tlaku otočit skóre, když se v přesilovce prosadil z předbrankového prostoru František Hrdinka. Slovan se však nevzdával a hra se poté vyrovnala. Ke srovnání došlo sedm minut před sirénou, když se po střele od modré odrazil puk k volnému Václavu Krlišovi, který jej dokázal dorazit za záda Růžičky. Když už vypadalo, že utkání bude muset rozhodnout prodloužení, tak se minutu před koncem dostal k puku Martin Zdvořáček, jehož střela se šťastně odrazila od brusle jednoho z obránců Slavie a dokonala finální obrat ústeckého celku, který nakonec bere tři body z dnešního utkání po výhře 5:4.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí): Utkání hodnotím kladně, protože jsme ho vyhráli. Po první třetině jsme museli zvýšit hlas, výkon se nám vůbec nelíbil. Ve druhé třetině jsme na střely prohráli 4:15, ale dali jsme dva góly. Velmi nám pomohl Aleš Stezka, byl to jeho zápas. Potřebovali jsme takového utkání, ve kterém jsme také měli štěstí. Jsem rád, že jsme vyhráli, protože přišlo více lidí. Děkujeme fanouškům za podporu.
Miloš Říha (HC Slavia Praha): Nejsme schopní odskočit do dvoubrankového vedení, což nás trápí celou sezónu. To se potvrdilo i dnes za stavu 2:1, měli jsme šance, ale chyběl nám důraz před brankou. Pak to soupeř otočil, v zápase vytěžil z minima maximum. Ve třetí třetině jsme zápas otočili my, ale zase jsme naše vedení nenavýšili. Odjíždíme bez body, což je pro nás strašné. Všechno vyvrcholilo v poslední minutě, kdy se puk od našeho obránce odrazil do vlastní brány. Je nemyslitelné prohrát tento zápas.