Třebíč - V rámci 46. kola zavítal Slovan na led Horácké Slavie Třebíč. Oba týmy si vyměnily v průběhu utkání jednou vedení, ale nakonec muselo o vítězi zápasu rozhodnout prodloužení. V něm uspěly domácí Bílé Hvězdy. Za Slovan nastoupil poprvé do soutěžního utkání mladík z pražské Sparty Tomáš Schwamberger, jenž si připsal ve své premiéře hned dva kanadské body, za branku a přihrávku. Další utkání čeká Slovan již ve středu 16.11.2019 od 18:00, kdy v severočeském derby přivítá Litoměřice.
po 14. 1. 2019, Mann+Hummel Arena
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2pp 0:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 24. Kusko (TS), 53. L. Vágner, 63. Nedbal (R. Zohorna) – 31. Schwamberger (Weinhold, Krliš), 43. Hes (Schwamberger, Melka). Rozhodčí: Čech, Barek – Bohuněk, Zídek. Diváci: 895. Vyloučení: 3:3. Využití: Bez využití. Střely na branku: 42:24. Zblokované střely: 4:11. Vhazování: 35:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Vl. Brož, Bilčík, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Furch – Kusko, Nedvídek, Psota – Vodný, R. Zohorna, T. Havránek – Süss, M. Novák, Střondala – Malec, Tadeáš Král, Paták – P. Kratochvíl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stezka (Volke) – Hes, Buchtela, Zukal, Weinhold, Mert, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, T. Jandus – D. Merta, Šťovíček, Chlouba – Krliš, Schwamberger, Chrpa – Davídek, Tůma.

V Třebíčském dresu se objevil po výborném světovém šampionátu juniorů brankář Lukáš Dostál. Zároveň jsme na křídle druhé formace registrovali staronovou posilu Horácké Slavie, Tomáše Havránka. Horácká Slavia mohla hned na začátku 3. minuty potvrdit, že letos se jí v přesilovkách poměrně daří. Ovšem Vágnerovo nahození, kterému před brankou hostů clonil třebíčský urostlý obránce Brož, brankář Stezka i trochu se štěstím, pokryl. Třebíč svého soupeře posléze uzamkla v obranné třetině, bylo to ale bez brankového efektu.

Skóre se neměnilo ani v 17. minutě, Vágner projel s kotoučem až k pravé tyči, a hledal najíždějícího Zohornu, ten kotouč netrefil. První třetina byla na šance poměrně hubená, proto jsme branku neviděli. Prostřední třetinu začala Třebíč náporem. Ve 23. minutě přišla obrovská šance, kdy se po Vodného teči mohl z dorážky prosadit navrátilec Havránek. Kotouč v těžké pozici poslal pouze mimo branku. O minutu později ale již branka padla. Nařízené trestné střílení po faulu proměnil kdo jiný, než mág Silvester Kusko a jak jinak, než střelou mezi betony.

Hosté mohli vyrovnat v přesilové hře, ve 29. Minutě byl vyloučen domácí kapitán Čejka. Slovan kombinoval, ale k větší šanci se nedostali, až akce, kdy Weinhold šikovně protáhl kotouč na Tomáše SCHWAMBERGERA, který si položil brankáře Dostála a střelou nad jeho beton vyrovnal.

Ústí mohlo dokonce otočit ve svůj prospěch. Roubík ujížděl sám na Dostála, ale nedal, brankou neskončila ani následná dorážka. Po 2. třetině jsme tak měli vyrovnaný stav.

Nijak zvlášť pohledný hokej jsme nesledovali ani na začátku poslední třetiny. Nepřesnosti a sérii bez šancí ukončil ve 43. minutě Matěj Hess, který od modré čáry překonal Dostála střelou přes dva blokující hráče.

Hosté pak nevyužili přesilovou hru a o pár minut později se Třebíči podařilo srovnat. Po důrazu za hostující brankou se ke kotouči dostal nikým neatakovaný Lukáš Vágner jehož střela vymetla růžek hostující klece.

Další branku jsme již neviděli a na řadu přišlo prodloužení. V něm se protáhl před brankáře hostů Radim Zohorna, jehož pokus dorazil do odkryté klece Karel Nedbal, jehož branka zajistila Třebíči dva body.

Jaroslav Barvíř: (SK Horácká Slavia Třebíč): Ústí výborně bránilo, dělalo nám velké problémy, takže jsme se dlouhou dobu nemohli dostat k naší hře. V některých fázích druhé třetiny se nám to dařilo, ale neproměnili jsme šance. Soupeř čekal na brejky, na rychlé protiútoky má výborné hráče. U branky na 1:1 jsme nevyřešili situaci dva na dva. Slovan se dostal do vedení po střele, kterou zacloní náš hráč vlastnímu brankáři. V prodloužení jsme byli šťastnější. Ústí odehrálo skvělý zápas.

Tomáš Mareš (HC Slovan): Jeli jsme sem s cílem lépe bránit než v Havířově, kde jsme dostali devět branek. Myslím si, že jsme dneska odehráli zápas dost dobře. Nám se tady tradičně daří, a tak jsme věděli, že bychom mohli překvapit. K výhře nám chybělo málo, udělali jsme hloupou chybu, kterou soupeř potrestal brankou na 2:2. Mohli jsme mít tři body, nebo dva. Nakonec máme jeden, ale já jsem spokojený s tím, co tady kluci předvedli. Nespokojený jsem s řízením tohoto zápasu.