Ú s t í n/L. - I přes drtivý tlak Kladna se ústečtí hokejisté dostali do dvoubrankového vedení. První snížení přišlo od Rytířů čtyřicet sekund před druhou sirénou. Kladenští svůj tlak postupně zvyšovali a i přes výborný výkon Aleše Stezky se dostali ve třetí třetině do vedení. Ústeckým nepomohlo ani power-play, a tři body tak putují do středních Čech.
po 7. 1. 2019, ZS Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
2:3 0:0, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 30. Tůma (Krliš, Jeřábek), 32. D. Merta (Jeřábek, L. Volf) – 40. J. Říha (Zikmund, P. Hořava), 45. Svedlund (J. Strnad, Vampola), 52. T. Kaut (Kubík, Redlich). Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 446. Střely na branku: 22:53. Zblokované střely: 10:4. Vhazování: 30:35. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stezka – Březák, Blaha, Weinhold, Jeřábek, Hes, Mert, Zukal – Chlouba, Roubík (C), Melka (A) – L. Volf, J. Veselý, D. Merta (A) – Chrpa, Šťovíček, Davídek – Planý, Tůma, Krliš.

Rytíři Kladno: Brízgala – Veber, Nash, Šesták, J. Říha, P. Hořava, Zelingr, Zich – Svedlund, Vampola (A), J. Strnad (C) – Kubík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač (A), Jelínek – Kružík, Vildumetz, O. Bláha.

Slovan nevstoupil do utkání s Kladnem vůbec dobře. Už po dvaačtyřiceti sekundách oslabil svůj tým nejzkušenější ústecký hráč Jaroslav Roubík, který putoval na trestnou lavici za držení. Jeho spoluhráči početní nevýhodu ubránili a útočník s jednačtyřicítkou na zádech mohl svoje zaváhání rychle odčinit. Po návratu z trestné lavice však nastřelil pouze rameno hostujícího brankáře. Vyrovnaný počet hráčů nevydržel příliš dlouho a na trestnou lavici zamířil také hostující hráč. Ani domácí si však s přesilovou hrou nedokázali poradit. Několik výborných zákroků musel vytáhnout opět ústecký Stezka, který si se všemi střeleckými pokusy Rytířů dokázal poradit. Hráči Slovanu se také dostávali do dobrých situací, únik dvou proti jednomu však překazil vracející se bek. Sedm minut před koncem odehrálo Kladno další početní výhodu, kterou nevyužilo, ale dostalo se díky ní do obrovského tlaku, kterému Ústí v čele s výborným Stezkou zatím odolalo – 0:0.

Kladno navázalo na převahu z první třetiny a Ústí pustilo ke střele až v páté minutě. Dobrým tlakem si však domácí hned vynutili přesilovou hru, která i tentokrát zůstala nepotrestaná. Ke slovu se dostali opět Kladenští, kteří si však pokaždé vylámali zuby na Stezkovi. Skóre se poprvé měnilo v polovině utkání, kdy se k puku dostal domácí Martin Tůma, který krásnou kličkou do forhendu překonal Brízgalu. O necelé tři minuty později bylo na ústeckém zimním stadionu zase více důvodů k radosti. V početní výhodě tečoval před brankou David Merta střelu od modré a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Gól vlil ústeckým hráčům do žil novou krev a k vidění bylo vidět hned několik jasných šancí domácích. Do konce třetiny se však branky přeci jen dočkali hosté, kteří čtyřicet sekund před odchodem do šaten snížili. Střelou z modré se prosadil Jiří Říha - 2:1.

Z kraje závěrečné části ubránilo Kladno oslabení a následně se mu podařilo srovnat. Linus Anders Svedlund zůstal úplně sám před bránou a přihrávku usměrnil přesně. Rytíři začali prokazovat svoji herní převahu a většinu času byli na puku. Osm minut před koncem dokonal obrat Tomáš Kaut, který dorážel puk do odkryté klece. Naděje ústeckého celku držel i na dále Aleš Stezka, jeho spoluhráči však další branku nepřidali. V závěru zkusili ještě power-play, ale ani ta srovnání nepřinesla, a Kladno si tak odvezlo po obratu výhru – 2:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): (dlouhé ticho) Upozorňovali jsme kluky, že zápas proti Kladnu bude hodně o bruslení a soubojích. Myslím si, že Kladno v tomto bylo jednoznačně lepší. Zápas rozhodlo to, že jsme za stavu 2:0 nastřelili břevno. Kdybychom tuto šanci proměnili, možná by ten zápas vypadal jinak. Podržel nás Aleš Stezka, který dnes pochytal 50 střel soupeře. Musíme si sportovně přiznat, že dnes byl soupeř lepší a vyhrál zaslouženě.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): My jsme si na začátku zápasu vytvořili poměrně velký tlak, všechny střely ústecký brankář pochytal. Domácí se po naší chybě dostali do vedení, pak přišla v přesilovce teč před brankou a bylo to 2:0 pro Ústí. Nebyli jsme v lehké pozici, hodně nám pomohl ten gól těsně před koncem druhé třetiny. Ve třetí třetině jsme poměrně brzy vyrovnali, pak jsme čekali, že dáme vedoucí branku. Ta přišla osm minut před koncem. Za výhru za tři body jsme nesmírně rádi, protože Ústí v této sestavě je velmi nebezpečné mužstvo.