Přerov - Ústečtí hokejisté vyhráli v Přerově 1:0, utkání rozhodl Jakub Chrpa po přihrávce Lukáš Volfa a Jiřího Severy. Gólman Aleš Stezka podal zodpovědný výkon, pochytal všech 34 domácích střel, a připsal si tak první čisté konto v dresu Slovanu. Další utkání čeká ústecké hráče v pondělí 19. 11. 2018 od 18:00 proti ČEZ Motor České Budějovice.
so 17. 11. 2018, Meo Aréna
HC ZUBR Přerov
0:1 0:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 30. Chrpa (Severa, L. Volf). Rozhodčí: Obadal, Veselý – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:5, navíc Stezka (UNL) 10 (NESP). Bez využití:. Diváci: 1 353. Střely na branku: 34:17. Průběh utkání: 0:1.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Pala (A), Čáp, Padrnos, Zbořil, R. Černý, Malina, M. Pohl – T. Doležal (C), T. Sýkora, Moučka (A) – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Kopta, Hejcman, Navrátil – Rachůnek, M. Kratochvíl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stezka – Eminger, Látal (A), Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček (A), Mert – Jánský, T. Jandus, Melka (C) – Severa, L. Volf, Chrpa – Planý, Kropáček, Jícha – Tůma, Davídek, Krliš.

Úvodní minuty zápasu nasvědčovaly, že půjde o zajímavou podívanou i přes to, že rozdíl v tabulce mezi oběma soupeři činil dvanáct míst. Hned ve druhé minutě měl dobrou příležitost k otevření skóre zápasu Kopta, na opačné straně jej během chvilky napodobili Davídek s Krlišem. Od poloviny třetiny ale jakoby veškeré zajímavé momenty z ledu vymizely a i po vyloučeních v závěru dějství, se do šaten šlo v nepozměněném skóre.

První gól nepřinesla ani hra ve čtyřech na obou stranách, nijak zvlášť tomu nenasvědčovaly ani další minuty. Průniky před polovinou hrací doby zaznamenali Procházka s Hejcmanem – oba shodně neúspěšně. Otázku první branky večera nakonec převzali do svých rukou Ústečtí. Severa s Volfem odvedli výbornou práci v rohu kluziště a rozjetému Jakubu Chrpovi naservírovali kotouč přímo před Klimeše. Střelec natáhl svou jízdu o pár metrů a těžko chytatelně zakončil bekhendem do pravého horního rohu. Světlým momentem Zubrů bylo přečíslení z 37. minuty, Kratochvil ale neuspěl. Do třetí třetiny potřebovali domácí hokejisté nastoupit úplně jinak. Ve 45. minutě měl brankář Stezka namále. Ani jeden ze tří střílených puků však nezamířil mezi tři tyče. Jinak tomu nebylo ani při přečíslení Kopty s Hejcmanem, čemuž ale předcházela velká přesilovková šance v režii hostujících Chrpy a Volfa. Zubři začali s ubývajícím časem tlačit a střídačku hostů nenechali klidnou ani v přesilovce šesti proti čtyřem. Nakonec se však s fotbalovou porážkou 0:1 museli smířit.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Prvních dvacet minut jsme nenastoupili tak, abychom soupeře přehrávali. Bylo to z naší strany nevýrazné a nebyli jsme lepším týmem. Od druhé třetiny jsme zvýšili střeleckou aktivitu, ovšem navzdory téměř čtyřiceti pokusům jsme branku nedali. Vyjma jedné situace v závěru, kdy rozhodčí gól neuznali. Ústí vyšla jedna situace a pak poctivě bránilo a čekalo na naši další chybu. Ta sice nepřišla, ale my jsme se měli více tlačit do brány a protivníka přehrávat. Jako v posledních deseti minutách.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Jako trenéři hodnotíme zápas jedině kladně. Máme radost takovou, jako ji měli kluci po zápase. Asi nikdo nečekal, že bychom tu dnes mohli vyhrát, ale podali jsme parádní týmový výkon, kromě pěti prvních minut, kdy jsme byli takoví trošku nervózní. Kluci zvládli celý zápas parádně, hráli jsme tak, jak chceme, hlavně tedy po taktické stránce. Nebyli jsme vylučovaní a myslím, že jsou tři body zasloužené. Nechci chválit jednotlivce, ale přece jedno jméno musím říct a to byl brankář Aleš Stezka, který podal neskutečný výkon, ale tři body si zaslouží celé mužstvo.