V dnešním zápase jsme mohli vidět hodně využitých přesilovek na straně domácích. Celou první třetinu ovládl Frýdek-Místek a dal pět gólů z toho čtyři v přesilovce. Slovan neměl moc příležitostí se dostat k bráně a proto v následujících třetinách vstřelil jen dva góly. Ty ale nestačily na vyrovnání gólového rozdílu, který Frýdek poslední třetinu navýšil jěště o jeden gól. A tak Slovan jede domů bez bodů.
út 30. 10. 2018, Hala Polárka
HC Frýdek-Místek
6:2 5:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Mikulík (Hladonik, Kofroň), 5. Žovinec (Kofroň, Husák), 12. Peterek (J. Kalus, Krisl), 15. Raška (J. Kalus, Peterek), 20. Novotný (Bartko, Rudovský), 48. Novotný (Rudovský, Bartko) – 26. Davídek (M. Zdvořáček, J. Dlouhý), 53. L. Volf (Severa, Weinhold). Rozhodčí:Kašík, Koziol – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:5. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 963. Střely na branku:28:2. Průběh utkání: 5:0, 0:1, 1:1.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, Krisl – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Martynek (A), Novotný, Klimša (A) – J. Kalus, Peterek, Raška – Rudovský, Kuťák, Christov – Przybyla.

Ústecký Slovan s.r.o.: Groh – M. Jandus, Hes, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček (A), Zukal, Mert – P. Kousal, Vrdlovec (C), Melka (A) – Severa, L. Volf, T. Jandus – Tůma, Davídek, Chrpa – Planý, Kropáček, Krliš.

Skóre pěkně otevřel kapitán Milan Mikulík. S Janem Hladonikem a Davidem Kofroněm vymysleli parádní akci. Útočnici dobře věděli, kde se kdo nachází, dokázali se najít a Mikulík bekhendem poslal kotouč do sítě. To od první formace nebylo vše. Před brankou panovaly nějaké zmatky, Groh zřejmě pořádně neviděl, poté se před Grohem přistála rána od modré, Hladonik se chtěl pravděpodobně dorážet, ale hosté nebezpečí odklidili na bok, kde číhal Dušan Žovinec. Jak byl ústecký gólman rozvalen v brankovišti, stačilo kotouč pozvednout a byl tam.

Třetí branka byla krásně jednoduchá. Jiří Krisl viděl Jonáše Peterka, který stál opomenut vedle Dominika Groha. Nikdo z hráčů si jej nevšímal, a když Krisl vypálil, Peterek nastavil hokejku, od níž se puk odrazil, a brankář s tím už nic nemohl dělat. Další, kdo přidal gól, byl Adam Raška. Tohle byla taky velice povedená branka. Adam Raška dokázal skórovat při pádu, když zakopl o levý beton Groha. Necelou půl minut před koncem úvodní třetiny vstřelili domácí ještě jednu kulatou branku, a to pátou. Jejím autorem se stal Štěpán Novotný. Novotný vystřelil z prostory mezi kruhy a překonal Groha. Ústeckým hráčům se do kabiny odcházelo velice těžce.

V druhé třetině došlo na straně hostů ke střídání brankářů a Dominika Groha vystřídal Jan Dlouhý. Druhých dvacet minut začalo docela poklidně oproti úvodní dvacetiminutovce. Jen co Dlouhý nastoupil do branky, už si připsal asistenci. Martin Zdvořáček předal puk Milanu Davídkovi, který s ním prokličkoval mezi frýdeckými hráči. Od pravého kruhu poslal dělovou ránu, které kolem Lukáše Danečka jen prosvištěla. Šestá branka Frýdku-Místku nebyla uznána, jelikož se Vít Christov dopustil vysoké hole. Pět minut před koncem třetiny došlo v bráně domácích ke střídání brankářů kvůli poranění Lukáše Danečka. Místo svého spoluhráče tak zbytek zápasu strážil Honza Hlaváč.

V závěrečné třetině dal zvučný gól Štěpán Novotný. Střela se odrazila od horní tyče a přímo za Dlouhého. Na 6:2 upravil Lukáš Volf, který získal kotouč od Jiřího Severy a propálil Honzu Hlaváče. Slezané tak k připomenutí výročí oslavili i tři body.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Dnešní utkání hodnotíme pozitivně. Od začátku jsme byli lepší, vletěli jsme do nich. Rozhodla první třetina. Jsem rád za to, že jsme dostali jenom dva góly, pak jsme si to pohlídali, takže nedošlo k žádnému dotažení výsledku. Ani ke zdramatizování.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Nám se hlavně nepovedla první třetina, bylo to 5:0. Nechci říct, že zápas byl rozhodnutý, to určitě ne, zbývalo ještě čtyřicet minut. Ta první třetina nám prostě nevyšla, upozorňovali jsme hráče na ten začátek. Bohužel, soupeř trestal naše chyby a oslabení.