Ú s t í n/L. - Po šesti porážkách chtěli hráči Ústí opět bodovat, ale na první Kladno jejich síly nestačily. V osmadvacáté minutě se sice Kladno dostalo do dvoubrankového vedení, na které Slovan dokázal dvěma brankami odpovědět. Rytíři však odskočili na rozdíl pěti gólů, což bylo nakonec dostačující. Kladno si odvezlo z Ústí vysokou výhru, kterou budou moct ústečtí hráči odčinit hned v pondělí proti Havířovu.
so 13. 10. 2018, ZS Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
4:8 0:2, 2:4, 2:2

Branky a nahrávky: 29. P. Kousal (Jícha, Volf), 30. Weinhold (Severa, T. Jandus), 46. Melka (M. Vágner, Chrpa), 47. L. Volf (TS) – 10. Zikmund (Kubík), 20. Redlich (Vampola, Kubík), 28. J. Strnad, 34. Vildumetz (Svedlund, T. Kaut), 36. T. Kaut (Redlich, Kružík), 40. Kružík (Vildumetz, Kehar), 46. Zikmund (P. Hořava, Vildumetz), 52. Redlich (Zikmund). Rozhodčí: Veselý, Vokřál – Podrazil, Kokrment. Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1643 . Střely na branku: 42:37. Zblokované střely: 6:14. Vhazování: 45:34. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:7, 4:7, 4:8.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý (28. Groh) – M. Vágner, Weinhold, Březák, M. Jandus, Hes, M. Zdvořáček, Mert – Melka, Vrdlovec, Chrpa – T. Jandus, Pšenička, Jícha – P. Kousal, L. Volf, Tůma – Severa.

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zelingr, P. Hořava, Zajíc, Kehar, Veber – Svedlund, J. Strnad, Vampola – Vildumetz, Redlich, T. Kaut – Kružík, Zikmund, Kubík – Jelínek, Bláha, Filip – Hajný.

Do utkání vstoupily oba celky velmi aktivně a již od začátku se zápas hemžil šancemi. Avšak první dokázali skórovat hosté při úniku dva na jednoho, který zakončil úspěšně Ladislav Zikmund. Zápas však neztratil nic ze svého tempa a stále byl vidět velmi útočný hokej, při kterém se hosté dočkali ještě jedné branky,když jednu vteřinu před koncem třetiny dorazil střelu nejpohotověji Tomáš Redlich a poslal tak hosty do dvoubrankového vedení.

Slovan na začátku druhé třetiny Rytíře tlačil a vypracoval si několik nadějných příležitostí, ale doplatil na svou špatnou produktivitu. Avšak tento problém hosty netrápil, jelikož z první nebezpečnější šance dokázali opět skórovat, když se trefil Jakub Strnad. Ale i domácí se nakonec dočkali a využili rychlého protiútoku, který zakončil mezi betony brankáře Pavel Kousal. Po necelé minutě se žlutomodří radovali znovu, jelikož se z mezikruží prosadil Martin Weinhold a snížil na rozdíl jediné branky. Ale tato radost netrvala dlouho, protože hosté využili následnou přesilovku, kterou zakončil do odkryté brány Tomáš Vildumetz. Po krátké době slavili Rytíři znovu, když se k dorážce dostal Tomáš Kaut, který se bohužel pro domácí nemýlil. A bylo ještě hůř, jelikož gól do šatny přidal během přesilovky po krásné kombinaci Daniel Kružík a druhá třetina tak končí v poměru 2:6.

Domácí se ani za prakticky rozhodnutého stavu nevzdali a stále se tlačí do útoku, což ovšem vyústilo v další branku hostů po šťastném odrazu puku od zadního mantinelu, čehož využil Ladislav Zikmund a zvýšil tak náskok hostů na pět branek. Chvíli na to se konečně opět radovali domácí, když Antonín Melka byl v brankovišti nejdůraznější a procpal kotouč za záda brankáře. Po necelé minutě bylo po faulu nařízeno trestné střílení, které dokázal proměnit Lukáš Volf. Avšak, žádné drama se již nekonalo, protože hosté se poté dokázali ještě jednou prosadit při vlastním oslabení, když ujel Zikmund, který naservíroval puk před branku Tomáši Redlichovi, který pak měl lehkou úlohu a upravil tak na konečných 4:8.

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas kluci oddřeli, kdy jsme na začátku měli několik šancí, které kdybychom proměnili tak mohl zápas probíhat jinak. Ale Kladno má bohužel velice dobré a zkušené mužstvo, takže dokázali potrestat chyby, které jsme udělali. Vím, že po takové prohře se těžko chválí, ale myslím si, že to dnes naši hráči nevypustili a bojovali až do konce, čehož si vážím.

Jan Kregl (Rytíři Kladno): Věděli jsme, že Ústí prohrálo šest zápasu v řadě a že bude chtít tuto sérii dnes zlomit, ale naštěstí se nám povedlo dát na začátku nějaké branky a poté jsme mohli hrát v klidu. Přesto, že jsme poté dostali dva hloupé góly, kdy Ústí mohlo vyrovnat, tak si myslím, že jsme byli dnes lepší a zaslouženě si odvážíme tři body.