Ú s t í n/L. - K dalšímu kolu Chance ligy přijeli do Ústí nad Labem Jestřábi. Utkání ze začátku ovládli hráči Prostějova, hra se však vyrovnala a utkání bylo dramatické až do konce. Nicméně domácí znovu prohráli o jednu branku a všechny tři body berou hosté.
so 6. 10. 2018, ZS Ústí nad Labem
LHK Jestřábi Prostějov
4:5 1:2, 2:2, 1:1

Branky a nahrávky: 20. M. Vágner (Vrdlovec, Melka), 28. Melka (Vrdlovec, Chrpa), 36. Melka (Vrdlovec, Chrpa), 51. T. Jandus (Březák, Jícha) – 7. Foltýn (Račuk), 16. Karpov (L. Luňák, Bažant), 21. Nouza (Mikliš, Karpov), 23. Venkrbec (Prokeš), 50. Nouza (Žálčík, Divíšek). Rozhodčí: Micka, Doležal – Maštalíř, Doležal. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:2. Diváci: 902. Střely na branku: 44:33. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 36:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Groh – M. Vágner (C), Zukal, Březák, M. Jandus, Hes, M. Zdvořáček, Mert – Melka (A), Vrdlovec (A), Chrpa – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Severa, L. Volf, P. Kousal – Krliš, Planý.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Rašner, Mikliš, Bažant, Foltýn, J. Zdráhal – Karpov, Divíšek (A), Nouza (A) – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Prokeš, Venkrbec (C) – Matýs, Krejčiřík.

Do utkání vstoupili lépe hosté a již v úvodu utkání si vynutili dvě přesilovky. První se jim využít nepodařilo, ale těsně před koncem druhé se mohli radovat, když Michael Foltýn od modré prostřelil Groha a poslal hosty do vedení. Slovan se poté hnal za vyrovnáním, ale nedokázal proměnit několik obrovských šancí včetně trestného střílení. Hosté však také hrozili a prvním varováním byla nastřelená tyčka, ale zanedlouho se hosté radovali znovu, když po závaru před domácí brankou dostal puk do brány Tomáš Kapov. Ale domácí se nevzdávali a vrhali se do nebezpečných útoků a toto úsilí se jim vyplatilo, jelikož těsně před koncem třetiny se dokázal při přesilovce prosadit Martin Vágner .

Úvod třetiny opět lépe vyšel hostům, kteři dokázali bleskově navýšit svůj náskok, když využil ztráty puku ve středním pásmu Ondřej Mikliš a ten našel volného Tomáše Nouzu, který se nemýlil. Avšak hosté neskončili, protože po chvíli našel zpoza brány Radek Prokeš Matouše Venkrbce a ten nasměroval puk to levého horního růžku. Domácí však zanedlouho dokázali při přesilovce snížit po krásné kombinaci, kterou zakončoval do prázdné branky Antonín Melka. Tato branka domácí nabudila a ti dokázali do konce třetiny snížit na rozdíl pouhé branky, když se z rychlého protiútoku dokázal prosadit Daniel Vrdlovec a tak třetí třetina skončila v poměru 3:4.

Slovan měl v úvodu třetí třetiny během přesilovky na hokejkách vyrovnání, ale jak se říká,nedáš, dostaneš. Hosté se totiž jejich šance při přesilové hře nezalekli a opět se dostávají na dvoubrankový náskok, když Tomáš Nouza od pravého kruhu prostřelil Groha. Ale toto vedení nemělo dlouhého trvání, protože za necelou minutu za Slovan snižuje krásnou střelou Tomáš Jandus a vykřesal tak pro domácí naději. Avšak ani přes hektický závěr se Slovanu vytouženého vyrovnáni nepodařilo dosáhnout a prohrává tak nakonec v této přestřelce v poměru 4:5.

Jiří Vykoukal (LKH Jestřábi Prostějov): Dnes jsme hráli spíše útočný hokej, narozdíl od zápasu s Havířovem. Hráli jsme výborně z obrany. Pozitivní na tom je, že jsme dnes získali tři body. Ale jak říkám, naše hra byla spíš atak, než defenzivní.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Musíme hrát disciplinovaně. Nemůžeme vstoupit do utkání a mít během prvních pěti minut dvě vyloučení, potom se čtyři minuty jen bráníme. To je hrozně těžké, samozřejmě jsme hned dostali gól. Takhle se nedá začínat zápas. Hráče na to upozorňujeme a není to poprvé, pořád jim opakujeme, že vše se musí dobruslit nohama, že nemůžeme používat jen hokejku. Později jsme se dostali gólem na 2:1, na závěr první třetiny jsme byli zpátky ve hře. O první přestávce jsme hráče opět upozorňovali na to, že musíme být důrazní, vyhrávat souboje před naší brankou, ale během několika minut jsme zase dostali dva góly. Nicméně jsme se znovu dostali do zápasu a prohráli jsme o jeden gól. Měli jsme poměrně dost příležitostí vstřelit branku a opět jsme udělali faul. Takže jsme znovu inkasovali a tím se vracím k tomu, co jsem říkal na začátku - že pokud budeme mít tolik vyloučených, pokud budeme mít tolik vyloučení za zákroky hokejkou, ať už je to sekání nebo podrážení, tak nebudeme moct vyhrát zápas. Protože hra v oslabení nás stojí síly. Někdo hraje více, někdo hraje méně, a když už se dostaneme do hry, tak uděláme nesmyslný faul, a to se neslučuje s věcmi, které v kabině neustále opakujeme.