České Budějovice - Desáté kolo zavedlo Severočechy k utkání na jich Čech, kde je hostil druhý tým Chance ligy, českobudějovický Motor. Slovan dokázal favorita značně potrápit, ale před návštěvou 5549 diváku na body nedosáhl.
st 3. 10. 2018, Budvar aréna
ČEZ Motor České Budějovice
4:2 2:0, 0:0, 2:2

Branky a nahrávky:5. Čermák (Pavlin, Gilbert), 12. Šimánek (Pýcha, R. Přikryl), 49. M. Novák (Bradley, Fillman), 57. Čermák (Vydarený) – 45. Vrdlovec (Melka), 53. Melka (Březák, Pšenička) . Rozhodčí: Přikryl, Ondráček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0 . Diváci: 5549. Střely na branku: 23:15. Zblokované střely: 10:10. Vhazování: 41:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – Čermák, Gilbert, Z. Doležal – Beránek, Dančišin, P. Novák – M. Novák, Bradley, Heřman – Šimánek, R. Přikryl, Babka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Groh (J. Dlouhý) – M. Vágner, Zukal, Březák, M. Jandus, Jeřábek, Weinhold, Mert – Melka, Vrdlovec, L. Volf – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Krliš, Davídek, Tůma – Chrpa, Severa.

Domácí hráči vstoupili do utkání bravůrně. Již na začátku páté minuty nahodil kotouč na branku Žiga Pavlin. Toho využil Miloslav Čermák, který neomylně tečoval kotouč až za brankovou čáru. A úvodní tlak Motoru pokračoval. Ústecká obrana musela hlídat Pavla Nováka, a především Zdeňka Kutláka, jenž střílel hned třikrát. Druhou branku domácím v rychlém sledu ovšem nedovolila. Úspěšně zastavit protihráče se hostům povedlo i o chvíli později, když se před brankou zjevil Cody Bradley. Severočeši už ale byli krátcí na Jiřího Šimánka, jenž se z dorážky před brankou nezmýlil. Motorácký tlak záhy o něco ustál, přesto to stále byli domácí, kteří tlačili na pilu. Největší šanci hostujícího celku měl Jakub Chrpa, který využil Kutlákova zaváhání a ujel sám na Kváču. Českobudějovický gólman nicméně zasáhl skvěle, a tak se šlo do další třetiny za stavu 2:0 pro domácí.

Na jejím začátku Jihočeši inkasovali dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů. Paradoxně ale hrozili opět oni. Konkrétně Martin Beránek. Mladý útočník se dostal do úniku, který však skončil jen parádním Grohovým zákrokem. Na opačné straně se sám před brankářem ocitl také Milan Davídek, jemu se ale zakončení tolik nepodařilo. Kváča tak neměl problém zapsat úspěšný zákrok. Na druhé straně po polovině zápasu ujel opět domácí Beránek, ani nyní se mu ale Groha překonat nepovedlo. A to ani nadvakrát. Ústečtí se mohli svému soupeři gólově přiblížit v následné přesilové hře, avšak v ní Petr Kváča neměl téměř žádnou práci. O chvíli později už musel zneškodnit netradiční Jandusův pokus. Na druhé straně se neuchytil ani Šimánkův projektil. Do posledních dvaceti minuty se šlo tedy stále za stavu 2:0 pro Motor.

K dramatickému konci se schýlilo ale ihned na začátku třetí periody. Českobudějovičtí sice měli několik dobrých příležitostí, své prví trefy se ale dočkali také Severočeši. O snížení se skvělou trefou do růžku postaral Daniel Vrdlovec. Vrátit klid na českobudějovické hole mohl Miloslav Čermák, tentokrát ale z vyloženě gólové pozice našel jen Grohovu přesnou lapačku. Přidat třetí branku se domácím podařilo až v početní výhodě. Cody Bradley našel na opačné straně útočného pásma Martina Nováka, a ten se k vzdálenější tyči trefil naprosto přesně. Skóre se ale vzápětí měnilo znovu. Na rozdíl jediného gólu se ústečtí hokejisté přiblížili po trefě Antonína Melky. A příležitost ke srovnání přišla vzápětí. Šimánkův dvouminutový trest se hostům nicméně potrestat nepodařilo. Po skončení přesilovky se z přesné trefy naopak radovali domácí. Vydareného nahození usměrnil Miloslav Čermák, jenž si připsal druhou trefu, až za Grohova záda. V závěru si jihočeský celek vedení pohlídal. Po šedesáti minutách se tedy mohl radovat z výhry 4:2.

Václav Prospal (trenér Motoru): „Pro nás je tohle utrpěné vítězství. Kromě první třetiny to mělo daleko k ideálu. Ústí hrálo podle mého názoru velmi dobře, a kdybych měl být opravdu nestranný, určitě si nezasloužilo prohrát. Našich čtyřicet minut se mi vůbec nelíbilo. Vůbec. Od hráčů očekávám, že budou bojovat a hrát hokej. Veřejné bruslení se koná v jiný čas. Kutlák po nárazu do brankové konstrukce nemohl v utkání dál pokračovat.“

Vladimír Machulda (trenér Ústí): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře a hned při prvním oslabení jsme dostali jednoduchý gól. O hře v předbrankovém prostoru přitom mluvíme s hráči neustále, ale zase přišla chyba. Když jsme se dostali do hry, vyhořeli jsme v produktivitě. S proměňováním šancí bojujeme v každém utkání. Když se nám tato činnost povede změnit, budeme dávat více branek a bodovat.“