Ú s t í n/L. - Po porážce s Frýdkem-Místkem Slovan svého soupeře opět nešetřil. Podle tabulky se dalo očekávat vyrovnané utkání, neboť proti sobě nastoupily týmy, které se nacházely hned vedle sebe. Výsledek však ukazuje něco jiného. Ústí sice prohrávalo o jednu branku, od šesté minuty však svého soupeře už k ničemu nepustilo a zvítězilo vysoko 2:7.
so 22. 9. 2018, ZS Benátky n. J.
HC Benátky nad Jizerou
2:7 2:2, 0:3, 0:2

Branky a nahrávky: 3. T. Hanousek (Jeník, Duda), 6. M. Zachar (Najman, Bittner) – 2. Vrdlovec (L. Volf), 14. Melka (Tůma, Vágner), 27. Roubík (Melka, Groh), 29. Melka (Roubík, Tůma), 31. Tůma (Melka, Roubík), 45. T. Jandus (M. Jandus, Březák), 45. Tůma (Látal). Rozhodčí: Barek, Skopal – Doležal, Měkýš. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 202. Střely na branku: 31:29. Zblokované střely: 5:13. Vhazování: 37:34 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:7.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (31. Hosnedl) – Kunst, Kolmann, T. Hanousek, Husa, Niko, Maier, Jan Bednář – Jeník, J. Mikyska, Duda – Šír, Chrtek, D. Špaček – M. Zachar, Najman, Bittner – Psota, Braid, Průžek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Groh (J. Dlouhý) – Látal, M. Vágner, Weinhold, Zukal, M. Jandus, Březák, Mert – Tůma, Roubík, Melka – J. Havel, Vrdlovec, L. Volf – Jícha, Krliš, Chrpa – Pšenička, T. Jandus.

V úvodní minutě měli Benátečtí obrovské štěstí poté, co se po střele Tůmy rozezvonilo břevno za brankou brankáře Žajdlíka. O minutu a půl později se však Ústečtí hráči radovali z první branky a to dokonce při vlastním oslabení. Daniel Vrdlovec dostal přesnou nahrávku a našel místečko mezi betony Žajdlíka. Parta trenéra Kudrny však dokázala rychle odpovědět a využít tak svou stále trvající přesilovou hru. Z hranice kruhu se prosadil Tomáš Hanousek. Také v další početní výhodě měli Benátečtí své šance, avšak Groh dokázal zabránit vzniklému zmatku před vlastní brankou. Ačkoliv přesilovou hru Benátky nevyužily, mrzet je to nemuselo, neboť se záhy prosadil Marek Zachar v předbrankovém prostoru. Hra se přelévala ze strany na stranu a šancí tak bylo k vidění dostatek. Z rychlého protiútoku padl také druhý gól Slovanu, na jehož konci byl Antonín Melka, jenž dokázal poslat puk za záda přesouvajícího se benáteckého gólmana. Benátečtí mohli strhnout vedení na svou stranu na konci první dvacetiminutovky. Chrtek však nenašel mezírku mezi betony Groha a Mikyskova střela zamířila do tyče.

Začátek druhé třetiny se nesl v opatrném duchu, všichni hráči věděli, že ten kdo půjde do vedení, získá nesmírnou psychickou výhodu. V sedmé minutě prostřední části se červené světlo rozsvítilo za zády benáteckého gólmana, jehož z dorážky překonal Jaroslav Roubík, který dokázal využít ponechanou výhodu. O dvě minuty později bylo s hráči Benátek ještě hůře, když po rychlé kombinaci zvýšil na 4:2 Antonín Melka. Třetí branku během šesti minut přidali Ústečtí v přesilové hře. V těsné blízkosti benáteckého brankoviště se nejrychleji zorientoval Martin Tůma a pátým gólem do sítě Žajdlíka vyhnal mladého brankáře na střídačku. Na samém konci prostřední části mohli Benátečtí snížit ztrátu, Březák však pohotovým záskokem za svého brankáře zamezil puku v projití za brankovou čáru.

Také prostřední část znamenala hru domácího celku v početní nevýhodě. Ústečtí tak měli další šanci dokázat, že dokáží početních výhod využít. Čtyřčlenný blok dokázal nejprve střelu Tomáše Janduse zablokovat, avšak s dorážkou již ani brankář ani obránci nedokázali udělat nic. Brankář Hosnedl se nestihl po obdržené brance ani rozkoukat a již lovil další puk zpoza svých zad. Martin Tůma se prohnal benáteckým útočným pásmem, objel Hosnedlovu branku a s pomocí odrazu od zad gólmana zvýšil na 7:2 z pohledu hostů. Domácím se nedala upřít snaha o snížení hrozivé výsledkové propasti. Nejblíže ke gólu měl Jeník, jenž si ale tváří v tvář Grohovi neporadil.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Odehráli jsme dobrou první třetinu. Bohužel si myslím, že měla skončit jinak, než 2:2. Dostali jsme dva hloupé góly a sami jsme neproměnili řadu příležitostí. Od druhé třetiny se Slovan zlepšil. Udělali jsme několik faulů, za které jsme byli potrestáni. Od poloviny zápasu bylo na ledě jen jedno mužstvo a to byl Slovan. Dnes jsme dostali velkou lekci. Za ty dvě třetiny musím říci, že z naší strany to bylo špatné. Nedokázali jsme s výsledkem nic udělat a vyloženě jsme se dnešním zápasem protrápili. Takový výsledek je pro nás nepřijatelný a musíme se nad sebou zamyslet.

Vladimír Machulda (Slovan Ústí nad Labem): V Ústí nad Labem jsme měli problémy s ledem, tudíž jsme dnes neměli rozbruslení. Kluci prvních dvacet minut tahali nohy. Měli jsme trochu štěstí, že jsme ubránili soupeřovy přesilové hry, ve kterých nás podržel gólman. Od druhé třetiny to ale z kluků spadlo, jednoznačně jsme dominovali a zaslouženě vyhráli.