S o k o l o v - Slovan vyrazil ke svému prvnímu přípravnému utkání do druholigového Sokolova. Po dvou třetinách byl výsledek velice vyrovnaný, ale svěřenci Čalouna a Machuldy v závěrečné periodě zabrali a odváží si ze západních Čech výhru 5:1.
út 31. 7. 2018, ZS Sokolov
HC Baník Sokolov
1:5 1:1, 0:1, 0:3

Branky a nahrávky: 11. Stříbrný (T.Rohan, Šik) – 2. Vrdlovec (Merta), 35. Severa (Davídek, Mlčoch), 49. Volf (Merta, Vrdlovec), 56. Vrdlovec (Volf, Merta), 56. Krliš (Davídek). Rozhodčí: Zubzanda – Fiala, Baxa. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

HC Baník Sokolov: Kuchař – Přindiš, Rulík, Michálek, Kvapil, Šik, Vodička, Pajk – T. Rohan, Hotěk, Stříbrný - Kuběna, Vrána, Kovařík - Čurda, Zadražil, D. Hruška - Čejka, Keszi, Trapl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dlouhý (od 31. min. Groh) – Vágner, Mert, Zukal, Weinhold, Hes, Látal, Vaněk, Mlčoch – Melka, Roubík, Planý - Merta, Vrdlovec, Volf - Severa, Davídek, Krliš - Tůma, Costa, Dörner.

Těsně po začátku úvodní bule se ujali hráči Slovanu vedení, když po nahrávce Merty se k puku dostal Daniel Vrdlovec, který otevřel skóre utkání. V půlce první periody ujel v oslabení sám Antonín Melka, ale jeho zakončení mezi nohy lapil ochránce svatyně Kuchař. Domácí celek dostal svého soupeře pod tlak a vyplatilo se, Josef Stříbrný vyrovnal stav utkání. Po zbytek třetiny se hra přelévala ze strany na stranu a žádná vážnější akce k vidění nebyla. - 1:1

Do druhé třetiny vlétl Sokolov s pořádným úsilím, ale brankář Dlouhý byl bezchybný. V půlce zápasu nastoupil do utkání gólman Groh, a to znamenalo, že branka Slovanu byla zabetonována. Díky přízemní střele Jiřího Severy získal Slovan vedení zpět. Před koncem periody se snažil výsledek vyrovnat Hruška, ale kotouč nedokázal protlačit za brankovou čáru. - 1:2

Závěrečná část utkání patřila hostujícímu celku, nejprve se poprvé v utkání prosadil Lukáš Volf, ale vzápětí byl u puku velice nebezpečný Hruška, Groh si skvělým zákrokem vleže s tímto útočníkem poradil. V rozmezí osmnácti vteřin padly na straně Slovanu další dvě branky, nejprve se prosadil podruhé v utkání skvěle hrající Daniel Vrdlovec, a poté prostřelil Kuchaře Václav Krliš. - 1:5

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): První přípravné utkání jsme odehráli proti velmi na druhou ligu kvalitnímu týmu, velkou zásluhu na výhře 5:1 měli oba naši brankáři, ať už do poloviny utkání Honza Dlouhý, tak v druhé půli zápasu Dominik Groh.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Myslím, že dnešní utkání výsledkově neodpovídá tomu, co se na ledě dělo. První dvě třetiny jsme předváděli velice dobrou hru. Bohužel v poslední třetině došlo u nás k určitému kolapsu. Udělali jsme individuální chyby, dělali jsme chyby na modrých čarách, kdy jsme dostali minimálně tři branky. Chci ale, aby utkání vyznělo pozitivně. Byla to konfrontace s prvoligovým soupeřem a věřím tomu, že v pokročilejší fázi sezony bychom takový zápas byli schopni odehrát v šedesáti minutách, tak jako jsme ho sehráli v minutách čtyřiceti.