Ústí n/L - V rámci přípravy na nadcházející sezónu se hokejisté staršího dorostu utkali v prozatím poslední generálce s extraligovými Letňany. V přípravě má Slovan na kontě pouze jednu prohru a ani proti celku z vyšší soutěže se rozhodně nenechal zahanbit. Po gólové přestřelce nakonec Ústečtí zvítězili o dvě branky a před začátkem ligy si tak připsali cenný skalp.
pá 25. 8. 2017
HC Letci Letňany
7:5 2:2, 3:2, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Dörner (Veselý), 9. Bláha (Stuchlý, Dohnal), 22. Tůma (Gottfried, Čermák), 30. Dörner (Veselý), 34. Opočenský (Gottfried), 42. Veselý (Šindelář, Čermák), 57. Tůma (Dohnal) - 1. Nárovec (Krutil), 10. Klíma (Hlinka), 27. Hlavác (Slavík, Kalina), 33. Krutil (Slavík), 55. Krutil (Štěpánek, Kalina). Rozhodčí: Biedermann Michal - Kába Jiří, Zítka Pavel. Vyloučení: 9:1O. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch (30. Volke) - Šešina, Mareš, Štěpánek, Opočenský, Stuchlý, Magasanik, Tenkrát, Šindelář, Dörner, Veselý, Tůma, Čermák, Gottfried, Bláha, Dohnal, Tůma, Matloch

HC Letci Letňany: Zeithamel (30. Jeřábek) - Lytvynov, Pelant, Štěpánek, Krutil, Hlinka, Zedek, Škutina, Janiurek, Nárovec, Hlavác, Kalina, Slavík, Kyclt, Teuber, Klíma

Do utkání vstoupily lépe Letňany, které poslal již v první minutě svým gólem do vedení Nárovec. Slovan následně přidal na aktivitě a v přesilové hře záhy zásluhou Sebastiana Dörnera vyrovnal na 1:1.

Utkání provázela častá vyloučení na obou stranách a domácí dokázali i z další početní výhody vytěžit branku. Poprvé v utkání dostal Slovan do vedení Jan Bláha. Hosté však našli na inkasovanou branku rychlou odpověď a bylo opět vyrovnáno, tentokrát se trefil Klíma.

Ve druhé třetině šli domácí po střele Jana Tůmy z levého kruhu rychle do vedení. Přestřelka však pokračovala a do konce třetiny se stav zápasu měnil ještě čtyřikrát. Na 3:3 vyrovnával Hlavác, vzápětí přišla další přesilovka domácích a Sebastian Dörner střelou pod horní tyč zvýšil na 4:3. Do nerozhodného stavu zápas následně vrátil Krutil a v závěru opět jásali domácí zásluhou Jakuba Opočenského.

V závěrečné periodě ústečtí hokejisté navýšili svůj náskok již o dvě branky po střele Marka Veselého. Utkání však dokázaly Letňany ještě zdramatizovat. Na rozdíl jediného gólu při přesilové hře snížil opět Krutil. Definitivní tečku pátečnímu zápasu však dal svým gólem Vojtěch Tůma a ústečtí dorostenci zakončili přípravu výhrou 7:5.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): „Zápas hodnotím pozitivně. Letňany jsou soupeř z vyšší soutěže, hrají extraligu staršího dorostu, ale první třetinu jsme byli zakřiknutí. Měli jsme velký respekt ze soupeře, takže jsme klukům v kabině řekli, ať zahodí ostych. Myslím, že od druhé třetiny jsme byli lepší. Lepé jsme bruslili, měli jsme plno šancí, ale mrzí nás spousta zbytečných útočných faulů. Toho se musíme vyvarovat, protože kvalitní soupeři to budou trestat. Jinak kluci od půlky zápasu podali dobrý výkon a rozhodně máme na čem stavět.“