V rámci 42. kola odehrál Slovan duel proti Benátkám. V první i druhé třetině přidaly Benátky po gólu. Ve třetí se Slovan pokoušel o srovnání stavu. Tři sekundy před koncem došlo k poslední úpravě skóre, a to ze strany Benátek na 4:2. Domácí tým se tak může radovat ze zisku plného počtu bodů.
st 24. 1. 2018, ZS Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
4:2 1:0, 1:0, 2:2

Branky a nahrávky: 14. Šír (Maier, Hrabík), 34. Bittner (Psota, Hrníčko), 44. Psota (Bittner, Havlín), 60. Z. Král (Chrtek, Havlín) – 43. Kurka (Davídek, Vl. Brož), 48. Pšenička (Weinhold, Gengel). Rozhodčí: Sýkora, Wagner – Bosák, Kotlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Benátky nad Jizerou: Stezka – T. Hanousek, Havlín, Maier, Jan Bednář, Jandejsek, Mirochnikov, Tržický – Psota, Bittner, Hrníčko – R. Veselý, Chrtek, Z. Král – Šír, Hrabík, Wiencek – Průžek, Burda, Bělohorský.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Růžička – Vl. Brož, Kurka, M. Vágner, Macek, Vaněk, Weinhold – Smolka, Davídek, Gengel – Kružík, Roubík, Melka – L. Volf, Pšenička, Severa – Krliš, Najman, Navarra.

Domácí vlétli do zápasu na plné obrátky a hned od prvních minut se ujali herní iniciativy. Růžičku v brance prověřil hned nadvakrát Zdeněk Král, úspěšný však nebyl. Také Maierův pokus mířil těsně vedle levé tyčky. Benátečtí si díky vysoké aktivitě vybojovali faul a předvedli pěkně sehranou přesilovku. Nejpěknější akcí byla Hrníčkova přihrávka směřující přes šířku hřiště na Psotu, ústecký gólman se ale stačil včas přesunout a střelu zneškodnit. Na druhé straně prověřil benáteckého gólmana Kurka, Stezka však jeho střelu ztlumil na své výstroji. Mnohem nebezpečněji vypadala následná akce hostí, při níž uháněli směrem k benátecké brance Volf s Pšeničkou. Druhý jmenovaný ale nedokázal usměrnit prudkou přihrávku za Stezkova záda.

První změna skóre přišla ve 14. minutě. Patrik Maier se na modré čáře napřáhl ke střele a poslal puk do ohniska, kde bojoval o pozici Jan Šír. Právě jeho hokejka zasáhla letící kotouč a vychýlila jej mimo dosah ústeckého gólmana. Pro sedmnáctiletého útočníka byla úvodní trefa zápasu první brankou s seniorské kategorii. Ústečtí mohli ještě v první dvacetiminutovce srovnat. Stezka si však se střelou Roubíka poradil a stejný hráč nevyužil ani pomalého střídání domácích, kdy měl spoustu prostoru k akci.

Snaha Slovanu dostat se do hry pokračovala i ve druhé třetině. Nulu na Stezkově kontě mohli Ústečtí navíc smazat i v přesilové hře, kterou ale nedokázali využít. Ihned po jejím vypršení ukázal své individuální dovednosti Patrik Maier, který byl faulován a rozhodčí ponechával výhodu. Během ní se světlo za zády ústeckého brankáře rozsvítilo, po poradě ale rozhodčí branku neuznali pro její dosažení pomocí ruky. Slovan šel tak znovu do čtyř, Benátečtí však nabídnutou výhodu nevyužili.

Mladý celek neproměněná přesilová hra mrzet nemusela, protože dvoubrankové vedení záhy přišlo. Postaral se o něj Ladislav Bittner, jehož přesně našla přihrávka Matěje Psoty, a benátecký kapitán trefil přesně prostor nad lapačkou Růžičky. Ústečtí po druhé inkasované brance začali více kazit své přihrávky a pouštěli tak Benátecké k dalším akcím. Ani jeden z gólmanů ale ve druhé třetině již puk za svá záda nepustil. Po čtyřiceti minutách byl vývoj příznivější pro domácí, kteří vedli 2:0.

Drama bylo v Benátkách k vidění hned po třech minutách třetího dějství. Před kontaktní brankou domácí sice ubránili oslabení, avšak nestihli své obranné šiky seřadit včas. Soupeř toho využil několika rychlými přihrávkami, po nichž se opřel do střely z vrcholu kruhu Jiří Kurka. Slovan se ale ze smazání manka neradoval dlouho, o minutu později totiž vrátil domácím dvoubrankové vedení Matěj Psota, jenž ukázal svůj důraz u levé tyčky a dostal puk za brankovou čáru, čímž využil početní výhodu domácích.

Ani to ale nebylo z gólových hodů vše. Hráči Ústí cítili šanci a dokázali se znovu dostat do kontaktu. Weinhold viděl nedůsledně bráněného Tomáše Pšeničku, jenž neměl sebemenší problém trefit odkrytý prostor benátecké branky. Slovan se dále tlačil do útoku a především v další přesilové hře hostí stáli v benáteckém brankovišti všichni andělé strážní. Po střele od modré čáry se puk zastavil o špičku Stezkova betonu, který se již přesouval na opačnou stranu. K dorážce se ale nikdo z Ústeckých nedostal včas. Svou první výhru nad Slovanem v letošní sezoně potvrdili Benátečtí gólem do prázdné branky. Také ve čtvrtém vzájemném duelu se proti Ústí prosadil Zdeněk Král.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Je to krásný pocit. Dnes si kluci za vítězstvím šli a musím celý tým pochválit, protože jsme byli disciplinovaní a proměňovali jsme šance. Dnes jsme zápas odehráli s chutí. Jsem hrozně rád, že si náš mladý tým mohl opět připomenout, jak chutná vítězný duel. Doufám, že nám to do dalších zápasů pomůže.

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): Do utkání jsme nevstoupili příliš dobře. Hráči si asi mysleli, že domácí tým přejedou. Bohužel to ale v hokeji neplatí. Začali jsme hrát až ve třetí třetině, což ale nestačí. Dnes byl náš výkon hodně špatný, vyhrát jsme si nezasloužili.