Ú s t í n/L. - Slovan dneska ukázal, že příčka, která mu momentálně náleží, není ta, kde by ve skutečnosti měl být. Hokej byl v pohodovém tempu, žádné ježdění nahoru a dolů. Za Ústí se dokázal prosadit nejprve Tomáš Pšenička, a poté dva zářezy na pažbě zaznamenal nováček ve žlutomodrém dresu Daniel Kružík. Děkujeme všem divákům, kteří si našli cestu na náš stadion a doufáme, že v pátek připravíme našim hráčům pěknou kulisu proti Litoměřicím.
st 20. 12. 2017, Zimní stadion Ústí n. L.
HC ZUBR Přerov
3:1 1:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Pšenička (Kuběna, Bernad), 38. Kružík (Vrdlovec, D. Merta), 52. Kružík (D. Merta, Vrdlovec) – 31. Goiš (Malina). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Šperl, Jílek. Vyloučení: 3:7, navíc Pšurný 10 min. OT za NESP. Bez využití. Diváci: 538. Střely na branku: 27:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner (C), Husák, Hes, Bernad, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Smolka – D. Merta, Vrdlovec (A), Kružík – Severa, Pšenička, Kuběna – Macek, Navarra, T. Jandus.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Lenďák, Zbořil, Pala (A), Běhal – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Navrátil – Goiš, Popelka, F. Dvořák – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Gago.

Slovan byl dnes na Zubry dobře připraven. Hned od začátku třetiny měl spoustu šancí vstřelit gól. Neúspěšnou sérii střel prolomil Tomáš Pšenička, který dal první branku zápasu až v šestnácté minutě. Vyloučených hráčů bylo 1:3. Tato napínavá první třetina skončila - 1:0.

I druhá třetina nám nabídla spoustu zajímavých situací jako první dvacetiminutovka. V půlce této třetiny se podařilo hostujícímu celku vstřelit vyrovnávací branku. O tento gól se postaral Jiří Goiš. Tři minuty před koncem třetiny ze zajímavé situace před Klimešem těží Daniel Kružík, který střílí svůj premiérový gól v dresu Slovanu. Tím se domácí dostávají opět do vedení. Druhá třetina končí - 2:1.

Poslední dvacetiminutovka přinesla pouze třetí branku domácích. Tento gól vstřelil opět Daniel Kružík. V posledních deseti minutách se Zubři snažili vytvářet nátlak, ale ten byl utlumen faulem přerovského hráče Romana Pšurného. Svým dnešním výkonem Slovan přerušil Přerovu osmizápasovou vítěznou šňůru a získává zasloužené tři body. Zápas končí - 3:1.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme věděli, že k nám přijede strašně těžký soupeř, který osmkrát v řadě vyhrál. O to více si toho vítězství ceníme. Hlavně v první třetině jsme hráli dobře, úplně jinak než v těch předchozích zápasech. Měli jsme pohyb, který když máme na našem hřišti, tak nám to vyhovuje. Druhá třetině je z naší strany vždycky slabší, tam jsme ztráceli strašně moc puků a nahrávali jsme jim to do šancí. Měli jsme štěstí, že nám nedali víc gólů. V poslední části jsme to už ubojovali. Mužstvo musím dneska pochválit za týmový výkon. Když to zopakujeme s Litoměřicemi, tak jsme dále ve hře o tu postupovou osmičku. Je to derby, tak věřím, že přijdou diváci a budou nás hnát za vítězstvím.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): My jsme v první třetině byli hlavami ještě v autobusu, tam jsme nechali soupeře, aby dal úvodní gól a vypracoval si další šance. Od druhé třetiny jsme začali hrát ten hokej, s kterým bychom tady mohli být úspěšní. Dostávali jsme se do gólových šancí, bohužel ty největší jsme neproměnili a zápas se tam tak lámal. Ve třetí třetině jsme šli do plných, tlačili jsme soupeře. Dneska jsme ale nepředvedli šedesát minut týmový výkon, soupeř byl bojovnější, vyhrál a já mu gratuluji k vítězství.