Ú s t í n/L. - V patnáctém kole se Slovan utkal na domácím ledě proti Třebíči. V první třetině skórovaly oba týmy po jedné brance. V druhé třetině odskočil Slovan Třebíči o jeden gól a ve třetí třetině už výsledek jen podržel. Díky dnešnímu vítězství se tak Slovan posunul na šesté místo před Slavii.
st 18. 10. 2017, Zimní stadion Ústí n. L.
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 1:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky:19. Smolka (Bernad, Melka), 31. Melka (Bernad, Severa), 32. M. Vágner (Vrdlovec) – 8. Paták (Malec), 35. Paták (Malec). Rozhodčí:Tomáš Zubzanda, Daniel Jechoutek – Petr Bosák, Petr Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1021. Střely na branku: 18:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Hes, Bernad, M. Vágner (C), Husák, Macek, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Smolka – D. Merta, Vrdlovec (A), P. Kousal – Gengel, Najman, Severa – Navarra, L. Volf, Sladkovský.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – L. Vágner, Nedbal, Čejka (A), Hort, Půža, Spurný, Jiří Wasserbauer – Dolníček (C), R. Erat (A), R. Zohorna – T. Havránek, Kratochvíl, Vodný – Kusko, Kristl, Malec – Tadeáš Král, Paták.

Na začátku první třetiny hráli po sobě oba týmy přesilovky, ale ani jeden ji nevyužil. V 8. minutě ztratili hráči Slovanu puk na modré čáře a hráči Třebíče jeli do brejku dva na jednoho a po pěkné kombinaci nabil Ondřej Malec Lukáši Patákovi, který prostřelil Soukupa. Minutu a půl před koncem třetiny vyrovnal po závaru před brankou Pavel Smolka, kterému asistovali David Bernad a Antonín Melka.

Druhá třetina byla v režii domácího Slovanu, který měl v úvodu několik šancí. V 31. minutě tlak nakonec vyústil v branku domácích, když Antonín Melka po rozehrávce Bernada z modré a asistence Severy přesně zakončil do horního rohu branky. V 32. minutě při hře 4 na 4 tvrdě zakončuje domácí Martin Vágner a dostává Slovan do dvoubrankového vedení. Po dvou minutách Třebíč odpovídá kontaktní brankou po nahození Malce před bránu, kterou dáva Lukáš Paták.

Celou třetí třetinu je domácí Slovan tím pomalejším a hůře kombinujícím týmem. Prakticky celou třetinu se brání, ale ani tak nedokáže zabránit velkému množství střel letících na jejich branku, kterou skvěle hájí Kuba Soukup. Po finálním velkém tlaku Třebíče při hře 6 na 5 nakonec Slovan doma vítězí 3:2.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dneska musím kluky pochválit. Třebíč tady odvedla parádní výkon. Ještě jsem neviděl mužstvo, které by tak disciplinovaně hrálo střední pásmo, klobouk dolů před nimi. My jsme se tam těžko prosazovali a pro nás jsou to šťastné tři body. Ani v přesilovkách se nám příliš nedařilo, Třebíč k nám rychle přistupovala a kdyby obránci stříleli, hráče by pouze nastřelili. Nechápu reakce diváků, kteří začali pískat. Naši hráči chtěli vystřelit, ale Třebíč jim nedala prostor."

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Zápas se mi hodnotí špatně, protože si myslím, že dneska jsme sahali po bodu. První třetina byla vyrovnaná, druhou třetinu jsme prohráli 2:1, ale bohužel jsme se nevyvarovali individuálních chyb. Ztráceli jsme kotouče u modré čáry, v obranném pásmu a to nás stojí poslední zápasy. Ve třetí třetině jsme si vytvořili mnoho šancí, ale gól se nám vstřelit nepodařilo, díky výbornému výkonu domácího gólmana. Jsme zklamání, chtěli jsme bod a věřili jsme si na něj. Myslím, že náš výkon nebyl špatný, ale bohužel dnes vyhrál šťastnější tým.