Ú s t í n/L. - Lví dorost porazil Kladno díky lepšímu využívání přesilovek a dobré hře v oslabení, když hosty nepouštěli během množství oslabení téměř do šancí. Naopak sami hrozili z brejků a do vedení se dostali v oslabení při siganlizovaném vyloučení.
út 14. 12. 2004
PZ Kladno
4:0 2:0, 1:0, 1:0

Branky: 11. Příhoda (Čejka, Hanzl), 15. Matejčík (Příhoda), 24. Hříbal (Hanzl), 60. Hříbal (Novák). Rozhodčí: Plachý - Hynčica, Dvořák. Vyloučení: 18:12 Navíc Kratochvíl, Menčík (UNL) a Kiss (KLA) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 4:0.

Ač se nehrálo nijak agresivní utkání, bylo uděleno 84 trestných minut. Rozhodčí pískali úzkostlivě i sebemeší náznaky a tak dvířka od trestných lavic neměla klidnou službu. Domácí se dostali do vedení v oslabení a svůj náskok zvyšovali postupně až do konce zápasu. Využili navíc dvě přesilovky a to byl rozhodující faktor zápasu. Kladno mělo výhodu několikráte dvou hráčů a nevyužilo je. Lvům se podařilo potrestat chyby v obraně a tak si zaslouženě pripsali dva body do tabulky.

V první třetině začali domácí svůj zápas nátlakem a postupně se dostávali do šancí. Ve třetí minutě začal seriál vyloučených, když nejprve kladenský Markolinec šel ven za vražení na hrazení, ale za několik minut ho následoval domácí kapitán Fryč. V sedmé minutě byl vyloučen domácí Hanzl a Lvi poprvé ve svém oslabení vystrčili drápky. Šance ale nevyužili. Sotva se Hanzl vrátil na led, šel si sednout jeho kolega Kratochvíl na 2+10 za vražení ze zadu. Lvi drželi Kladenské v uctivé vzdálenosti od své branky a po chybě hostí se dostali do přečíslení. V tom se hostům podařilo faulovat, ale k vyloučení nakonec nedošlo. Příhoda totiž využil přihrávek Čejky a Hanzla a poslal svůj tým do vedení. O minutu později se dostal do šance Hemiš, ale kladenského brankáře nepokořil. To se povedlo po pěkné akci v 15. minutě. Matějčík v přesilovce upravil z blízka na 2:0. Do konce třetiny se hosté nevzpamatovali a povedla se jim pouze jedna akce, která končila v lapačce brankáře Lvů. Naopak v 17., 18. a 20. minutě se Lvům podařilo hosty rozebrat, ale gólový efekt už to nepřineslo.

Druhá třetina začala opět náporem domácích, kterým se hned ve 2. minutě podařilo rozvlnit síťku. Leč pro postavení útočícího hráče v brankovišti se skóre nepohnulo. Ve 23. minutě byli domácí v oslabení, ale opět se jim podařil únik, který Rubeš zakončil pouze do lapačky Bíny. V čase 24:00 zakončil Hříbal nikým neatakován pěknou akci Hanzla z pravého kruhu a náskok byl již třígólový. Mezi 25. a 29. minutou byli vyloučeni 4 domácí hráči, ale Kladno nedokázalo využít přesilovku pěti proti třem, ani následné dvě pěti proti čtyřem. Ve 30. minutě tak mohli domácí opět trestat, ale vyznamenal se kladenský brankář. Ve 33. minutě se před brankou hostí zajiskřilo a na trestnou lavici usedli oba kohouti. Za domácí Fryč a za hosty Markolinec. Po vhození se k puku dostali Lvi, ale sólo proměnili. Ve 35. minutě napřáhl Novák a jeho střela těsně minula svůj cíl. V čase 39:59 netrefil Rubeš sám před brankou k levé tyči a Kiss ho dohrál krosčekem, za což dostal dvě minuty.

Třetí třetinu tak zahájili domácí dvouminutovou přesilovkou, ale nepodařilo se jim přidat další branku. Šanci měl Kočí po střele Nováka od modré, ale tísněn nedokázal u pravé tyče zakončit. Poté přišla opět řada několika vyloučení a přesilovek hostí, ale další šanci ve výhodě čtyř proti třem se Kladnu nepodařilo potrestat. V 52. minutě se domácí dostali do úniku a Novák prověřil pozornost brankáře střelou k tyči. Poslední gól padl pět sekund před koncem, když po závaru a několika šancích se Lvům podařilo proměnit další přesilovku.