Kladno - Severočeské hokejisty čekal v pondělí 27. února 2017 druhý čtvrtfinálový zápas. Kladenští se do utkání vrhli po hlavě a takto to zůstalo celých šedesát minut. Slovan se trefil do černého pouze dvakrát, když se nemýlil Jaroslav Kasík a Jaroslav Moučka. Ovšem dva góly Ústeckým na vyrovnání série nestačily a na konci pracovního týdne budou mít možnost na domácí půdě srovnat čtvrtfinálovou sérii a poprat se tak o postup do semifinále.
po 27. 2. 2017, ČEZ Stadion, Kladno
Rytíři Kladno
6:2 2:0, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Jánský (Burger, Zelingr), 5. J. Kloz (Burger, D. Tůma), 30. Pekr (David Růžička), 34. Jánský (J. Strnad), 43. Jánský (Burger), 57. Ton (R. Přikryl, J. Strnad) – 37. Kasík (Bernad, Roubík), 52. Moučka (Dalecký). Rozhodčí: Kubičík, Kašík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 8:9, navíc Doležal (UNL) 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 368. Střely na branku: 36:27 (17:12, 13:6, 6:9). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2. Stav série: 2:0 na zápasy.

Rytíři Kladno: Hanuljak – Repe, P. Hořava, Zelingr, David Růžička, Ulrych, Ptáček, Kehar – J. Kloz, Burger, D. Tůma – J. Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Pekr, Zikmund, Gratton – Kubík. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Bernad, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Přindiš, od 40. D. Málek – Z. Doležal, Roubík, Vrdlovec – Dalecký, Gengel, Moučka – Mical, Moskal, D. Merta – od 40, Navarra, od 40. Macek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři vstoupili do zápasu velmi dobře a sebevědomě a byl jich v úvodních minutách plný led. Hned v první minutě navíc dostal od Burgera luxusní přihrávku za obranu Peter Jánský, který dokázal propálit Volkeho – 1:0. Po chvíli našel Burger dalším chytrým pasem Jana Kloze a ten z otočky rozvlnil síť a navýšil vedení domácích – 2:0. Kladenský tlak poté poněkud otupilo Přikrylovo vyloučení, Slovan si ale větší tlak nevytvořil. Po skončení přesilovky hostí se navíc dostal do úniku Ton, ústecký brankář se však položil na led a udržel puk před brankovou čarou. Přesilovou hru si poté vyzkoušeli dvakrát i Rytíři, ani oni už ale kotouč do sítě nedostali. V závěrečných minutách si Ústí ještě vytvořilo veliký tlak, Kladenští už se ovšem ubránili a uhájili svůj náskok.

I do druhé části vletěli Rytíři ve velikém tempu, Machač ale tváří v tvář odkryté kleci selhal. Gratton pak ujížděl v oslabení za vyhozeným pukem úplně sám, jenže už mu nezbývalo mnoho sil, a tak si Volke stihl vyjet a zastavil kotouč. Kladenští se opět radovali až při přesilové hře. Matěj Pekr vypálil z ostrého úhlu a kotouč prolétl pod betonem hostujícího brankáře až do sítě – 3:0. Hned po chvíli navíc ujeli do úniku Strnad s Peterem Jánským a druhý jmenovaný uklidil nabízený kotouč do branky – 4:0. Hra se následně hodně vyhecovala a přibyla řada vyloučení. Při jednom z nich se dokázali prosadit i ústečtí hráči. Jaroslav Kasík vystřelil od modré čáry a od Přikrylovy hokejky se puk odrazil pod horní tyč Hanuljakovy klece – 4:1. Do konce prostředního dějství bylo k vidění ještě několik trestů, branky už však nepřibyly ani na jedné straně.

Třetí třetina začala podobně jako předchozí dvě dějství. Po dvou minutách hry ujel na Volkeho znovu sám Peter Jánský a potřetí v zápase rozvlnil síť – 5:1. Rytíři se ale následně dopustili chyby ve vlastním obranném pásmu, ztratili puk a po Daleckého nahrávce se prosadil Jaroslav Moučka – 5:2. Kladno ovšem neponechalo nic náhodě a pokračovalo v aktivní hře. Petr Ton obdržel kotouč zpoza brány od Přikryla a procedil puk mezi hostujícím brankářem a tyčí – 6:2. Slovan se vzápětí ještě snažil snížit, další branku už ale přidat nedokázal.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): "V takových zápasech je vždy důležité dát první gól, což se nám podařilo celkem brzy. V první třetině jsme soupeře moc nepouštěli do šancí. Opět jsme ve chvíli, kdy jsme se dostali do nějakého vedení, přestali hrát poctivě dozadu a byly tam momenty, kdy nás soupeř u nás ve třetině přehrával. S tím budeme muset ještě něco udělat, protože se vždycky zblázníme a jsou tam opravdu momenty, kdy nás Ústí v naší vlastní třetině přehrává. Dál se nám nelíbí některá naše zbytečná vyloučení, ale tak to je, jsou tam emoce. Vedeme 2:0, to je super, ale teď musíme hrát dál, protože se musí vyhrát čtyřikrát."

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "My jsme dnes do zápasu vstoupili hodně špatně, za jedno střídaní jsme dostali gól, a tak se vyvíjel celý zápas. Kladno bylo lepší, ve všem nás předčilo a vede 2:0 na zápasy, ale my teď jedeme domů a zkusíme sérii ještě zdramatizovat."