I když zpočátku vypadala hra na zimním stadioně v Ústí nad Labem pro žlutomodré nadějně, v úterý 7.2.2017 se mladšímu dorostu nepodařilo zvítězit nad Piráty z Chomutova. Ačkoli se jim nejdříve podařilo náskok hostí dorovnat, tlak trvající po celý zápas nezvládli. Domácí Slovan tak prohrál utkání 3:6.
út 7. 2. 2017, Zimní stadion Ústí nad Labem
Ústecký Slovan s.r.o.
Piráti Chomutov
3:6 1:2, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 14. Janoušek (T. Čermák), 32. Janoušek (Šindelář, Costa), 55. J. Tůma (V. Tůma) – 3. Harkabus, 19. Mežnar, 30. Mežnar (Vrhel), 34. Benda (Vaněk, Gut), 45. Koláček (Šafránek), 56. Holka (Harkabus, Zahrádka). Rozhodčí: Rozhodčí: Petružálek – Michajličenko, Toman. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 83. Střely na branku: 24:38 (10:11, 9:14, 5:13). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – V. Tůma, Šešina, Sitár, Martínek, Tomšík, Magasanik, Polata – Tot, Bláha, T. Čermák, Costa, Gašpar, Šindelář, Janoušek, J. Tůma, Dohnal.

Piráti Chomutov: Svoboda – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Machyňa, Kastner, Klika, Psar – Králíček, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop, Holka, Benda, Koláček, Gut, Vrhel.

Komentář

Již od první třetiny byla hra velmi dravá. Hned ve 3. minutě se hostím podařilo vstřelit první gól, trefil se Harkabus. Ostatní střely se ale ústeckému brankáři Kmochovi dařilo úspěšně vychytat. Chvíli nato Slovan dostal šanci v podobě dvou přesilových her. První byla nevyužita, ale ve druhé zaskóroval Janoušek s asistencí Čermáka. I přesto, že se později Chomutov opět dostal do oslabení, 2 minuty před koncem se hostím povedlo vstřelit jejich druhý gól, který si připsal Mežnar. Na konci první třetiny také začala čtvrtá (a poslední) přesilová hra toho utkání pro žlutomodré.

Na začátku druhé třetiny doznívala výše zmíněná přesilová hra pro domácí, a později se dostal do oslabení také tým Slovanu – za tuto dobu ale nepadl ani jeden gól. Chvíli nato ale skórovali opět Piráti a zvýšili tak své vedení na 3:1. Postaral se o to opět Mežnar, s asistencí Vrhela. Zanedlouho snaha domácích přinesla ovoce v podobě branky Janouška, který byl autorem prvního gólu Slovanu. Tentokrát mu pomohly přihrávky Šindeláře a Costy. Další branka bohužel pro žlutomodré padla od chomutovského hráče Bendy. Ke konci této třetiny došlo k oslabení domácích, ale ti statečně ubránili bránu od dalšího gólu.

Třetí třetina začala za stavu 2:4. Pirátům se poměrně rychle podařilo zvýšit vedení střelou Koláčka. Ústečtí i přes nepříznivý stav zabojovali a Jan Tůma snížil na 3:5. Na gól mu nahrál Vojtěch Tůma. Několik minut před koncem si hosté jejich šestou brankou z Holkovy hokejky potvrdili své vítězství na ledě zimního stadionu v Ústí nad Labem.

Ohlasy trenérů

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Velký rozdíl byl v tom, že Chomutov má hráče, kteří se dokážou ve hře dobře prosadit, a takové hráče my nemáme. Jinak bych řekl, že dnešní zápas byl vyrovnaný. Rozhodly až chyby v obraně, kdy jsme třikrát propadli k mantinelu. Chomutovští hráči odtamtud vyjeli s pukem, zakončili a dali góly. Byl vidět velký rozdíl v individuálních činnostech.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře a postupem času jsme získávali herní převahu. V první třetině nás brzdily zbytečné čtyři fauly, které jsme udělali. Ve druhé třetině už jsme ale byli celkově lepší a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Sdílet článek na sociálních sítích

Mladší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže