Ú s t í n/L. - V předehrávce patnáctého kola ligy dorostu přivítali Ústečtí ve středu 3.11. soupeře z Prahy - Kobru. Zápas pro ně začal špatně, když již ve 2. minutě prohrávali. Celé utkání bylo vyrovnané. Domácí se v závěru, dvěma góly z 54. minuty dostali do dvoubrankového vedení. Vítězství nepustili i přes velké problémy při power-play soupeře. Nadále tak drží první příčku s 25 body před "béčkem" Pardubic.
st 3. 11. 2004
HC Kobra Praha
4:3 0:1, 2:1, 2:1

Branky: 21. Fryč (Mach), 36. Mach (Čejka), 54. Mach (Čejka), 54. Macaj (Matejčík) - 2. Rouček (Valenta, Skála), 28. Furch (Beránek), 58. Valenta (Loučka). Rozhodčí: Bittner - Hynčica, Šerý. Vyloučení: 5:6, navíc Beránek (KOB) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 60.

Utkání nezačalo pro domácí vůbec dobře. Již v první minutě se nechali vyloučit a pykající hráč nevydržel na trestné lavici dlouho. V čase 1:15 totiž Valenta vystřelil a Rouček šikovně tečoval – 0:1. V 5. minutě mohli žlutomodří vyrovnat při stejné výhodě, ale Hanzl před bránou zaváhal a teč Kočího skončilo vysoko nad. Při dalším střídání stejné formace se Hanzlova střela také neujala a o 2 minuty později mířil i Čermák na druhé straně vedle. V polovině úvodní části řešili pražští Krch s Petříkem situaci dva na jednoho špatně a puk si nechali obráncem vypíchnout. V mnohem lepší pozici byl poté jejich spoluhráč Malý, ale své chytré postavení u levé tyčky ústecké klece ke skórování nevyužil. Ve 12. minutě zatáhl domácí Pataky kotouč až do pásma a po prvním pokus z dálky nebyl ani on ani Matějček v dorážce úspěšný. O několik desítek sekund později se do dalšího přečíslení hostí dostali Furch s Malým a svou příležitost řešili lépe než v prvním případě. Malý ale po přihrávce nedokázal brankáře překonat. Ústečtí dostali ke konci třetiny výhodu dvou mužů, ale v ní se k ničemu vážnějšímu nepropracovali. Až po vypršení trestů byl blízko vyrovnání Hemiš, když jeho tvrdá rána propadla brankáři Kobry těsně mimo branku.

Ještě rychlejší změnu stavu než v první části mohla hrstka diváků vidět po přestávce. Přesilovou hru, kterou domácí dostali v závěru předešlé části, využili při jejím pokračování až v 21. minutě. Dorostenci Ústeckých Lvů se rozestavili v útočném pásmu a po několika přihrávkách se Fryč odhodlal ke střele, jež prošla mezi betony gólmana až do sítě – 1:1. To ale soupeře ještě více nabudilo a v dalších minutách byli lepším týmem. V 25. minutě zazvonila Čermákova střela o spodní konstrukci brány a v témže střídání se proti Beránkovu pokusu z blízkosti vyznamenal Kotrba, když v leže svou rychle vymrštěnou lapačkou zlikvidoval jasný gól. Další zákrok si připsal při střele Růžičky z podobného postavení. Na další akci už byl ale krátký. Do třetice hledal štěstí na stejném místě Furch a ten již červené světlo rozsvítil – 1:2. Po této brance měli více ze hry pro změnu domácí. Jarkovský trefil z bezprostřední blízkosti horní tyč a po něm se podnikové kličce neprosadil ani Mach. Svou příležitost ale nevzdal, se spoluhráči puk znovu vybojoval, poté dostal přihrávku zpoza brány a z jeho hokejky skončil kotouč přímo v protilehlém horním růžku – 2:2. Ve 36. minutě eliminoval pokus Roučka domácí Kotrba. O 2 minuty později se Čejka zjevil před brankovištěm, ale po přihrávce od zadního mantinelu byla jeho střela do protipohybu gólmana také vytěsněna. V posledních vteřinách druhé třetiny ještě poslal dalekonosnou střelu domácí Hanzl, ale ta měla jen malou šanci na úspěch.

Tři minuty po vhazování do závěrečné třetiny se pokoušel Kotrbu překvapit z kruhu pro vhazování Petřík, ale mířil nad. V další příležitosti byl na druhé straně až ve 45. minutě Mach, jeho teč také skončila mimo tyče. Uběhly další 2 minuty a hosté se mohli znovu dostat do vedení. Furchova střela ze strany nadělala Kotrbovi potíže. Puk mu proklouzl pod tělem mimo brankoviště, ale ležící brankář popojel též a kotouč byl díky rychlosti útočníků ihned zpátky před zívající klecí domácích. Jenže ani nadvakrát nedokázali hráči z hlavního města být dostatečně důrazní a svou příležitost promarnili. To se jim později stalo možná osudným. Nejbližší průběh totiž žádné akce nepřinesl, ale v 54. minutě se prosadil dvakrát v krátké době žlutomodří. V čase 53:01 se Mach proháčkoval přes jednoho obránce, druhému před očima dvakrát rychle zakvedlal kotoučem a bekhendem mu mezi nohama poslal kotouč, který skončil až v růžku branky – 3:2. Ihned po vhazování se Lvíčata znovu dostala do pásma a vystřelili. Brankář ale jen vyrazil a toho využil Macaj, jenž zakončoval do prázdné – 4:2. V 56, minutě mohl ještě zpečetit výsledek po nahrávce jemnou tečí Matějček, ale na Haspekla si nepřišel. Pak se ale nechali domácí vyloučit a Pražští se odhodlali již v 57 minutě k power-play. Ta se jim vyplatila a převahu dvou hráčů zúročili brankou Valenty z dálky. Domácí dostali strach z možnosti ztráty bodů, zůstávali zamčení v obranné třetině a nabízeli soupeři jednu šanci k vyrovnání za druhou. Tomu ale štěstí v závěru nepřálo a poslední příležitost neproměnil Furch.