Ú s t í n/L. - K třináctému koli ligy dorostu přijel do Ústí tým Jablonce nad Nisou, který válčí právě se Severočechy o první místo tabulky. Utkání pro hosty začalo dobře, když se už ve 2. minutě dostali do vedení. Pak ale vzal opratě zápasu do svých rukou pevně Luboš Hříbal a čtyřmi góly Jablonec poslal domů bez jediného bodu. Sám tak zajistil Lvům tříbodový náskok na dosavadního soka a upevnil svému kádru vedoucí pozici v tabulce.
pá 29. 10. 2004
HC Vlci Jablonec nad Nisou
5:2 1:1, 3:0, 1:1

Branky: 9. Hříbal (Hanzl), 25. Myslík (Hemiš), 30. Hříbal (Novák, Pospíšil), 31. Hříbal (Novák, Čejka), 58. Hříbal (Hanzl, Pospíšil) - 2. Vařecha, 41. Jarolím. Rozhodčí: Froněk - Hauser, Mertlík. Vyloučení: 11:13, navíc Marnota OK a Vařecha 10 min (všichni JNN). Využití: 1:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Hned v první minutě zamkli domácí svého soupeře v pásmu, ale chyběla jim finální přihrávka. Po dalším vhazování o sobě dali střelou Jarolíma vědět i hosté. Podruhé už ale hráči Jablonce domácí nevarovali a v čase 1:31 se po závaru před brankou gólem Vařechy ujali vedení – 1:0. Poté se žlutomodří opět ozvali a vyzkoušeli v rozmezí několika minut, včetně přesilové hry, hostujícího brankáře z větších vzdáleností. Časomíra se pak zastavila, když na tabuli svítilo 8:18. To si Hříbal s Hanzlem několikrát předali puk za brankou a prvně jmenovaný si pak nabruslil před Švejdu a s přehledem si ho vychutnal – 1:1. V té samé pozici byl v 11. minutě Mach, ale tentokráte byl brankář úspěšnější. Mezi 12. a 15. minuto byli blízko gólu opět hosté. Nejdříve hráli přesilovku, ale mnohem víc domácím zatápěli po jejím uplynutí, když byl ve výhodném postavení Mizerík. V 18. minutě znovu pokoušel své štěstí Mach a v poslední šanci první třetiny se objevil Čejka, kterému střílenou přihrávku na teč posílal Hanzl.

V celém zápase bylo uděleno spoustu menších trestů a jeden z nich nabídl na začátku druhé části i Jabloneckým. Nejdříve minul Dittrich a vzápětí našel brankářovu hruď Marnota. Následující okamžiky patřili ale zase Ústeckým. V 25 minutě střílel při hře 4 na 4 z velkého úhlu Hemiš a Myslík pohotově dorazil – 2:1. Poté si přesilovou hru zahráli domácí a dokonale ji využili, když Novák našel Hříbala a ten skóroval střelou po zemi – 3:1. Rychlý sled branek dokonal v čase 30:41 svým hattrickovým zásahem Hříbal, který po dlouhou dobu spolu s Hanzlem ohrožoval hostujícího brankáře a poté se ve shluku několika hráčů před brankou zorientoval nejrychleji. Hosté si vyžádali oddechový čas, ale vítr z plachet Ústeckým nesebrali. Při hře 3 na 3 se zkoušel prosadit Novák a ve 36. minutě Myslík s Musílkem. Na druhé straně zahrozil ze strany Kolman a po něm zaúřadoval rozhodčí. K velkému počtu vyloučených přidal ještě nájezd a nabídl Machovi možnost zvýšení náskoku. Ten si ale vedl špatně a svou příležitost zahodil. Stejně jako v první části se i před druhou sirénou ocitl u brankoviště Čejka, ale znovu nedal.

Nástup do poslední dvacetiminutovky měli hosté famózní. Již po 23 sekundách využil hrubé chyby domácí obrany Jarolím, když se tváří v tvář ústeckému brankáři zachoval chladnokrevně – 4:2. O minutu později opět nahrával Hanzl, tentokrát si vybral Menčíka, jenž svou pozici mezi kruhy nevyužil. Poté ten samý hráč střílel z kruhu a puk golmanovi propadl pod lapačkou. Skákající gumu za něj uklidili obránci. Ve 45. minutě stříleli nebezpečně hosté, ale následně se o výhodu připravili, když hráli v šesti. Poté se nechal do konce utkání vyloučit Marnota a domácím se opět otevřel prostor. Čejkova plachtící střela od modré nenadělala obrněnému muži výraznější problémy, za to jablonecký Jarolím zaskočil toho ústeckého nahozením z rohu. Ten samá hráč se v 50. minutě zjevil před bránou po nahrávce Kolmana, ale jeho střela mířila jen do betonů. Hostům se v této fázi zápasu lepila smůla na paty i na hokejky. Tvrdá bomba Buriána z 55. minuty v síti neskončila a ani následnou vřavu nedokázali hosté využít ke skórování. Burián o 2 minuty později dokonce trefil z dálky tyč. V 58. minutě se opět předvedl Mach, když sám v útočném pásmu bojoval proti dvojici obránců a přestože spadl, dokázal znovu kotouč vybojovat a sám si nabruslit na mezikruží, odkud ale střílel jen do betonů. Malou chvíli po něm našel ale Pospíšil na kruhu pro vhazování Hříbala a ten již svým čtvrtým gólem pohřbil hosty definitivně – 5:2.