Ú s t í n/L. - K 26. kolu ligy juniorů přijeli na ústecký zimní stadion hokejisté z Klášterce nad Ohří, kteří ztráceli před tímto utkáním na svého soupeře 4 body. Teď už je to o 2 méně, protože hosté hráli ze zajištěné obrany a trestali chyby domácích. Ústecké trápilo zakončení, ve kterém si vedli velice špatně a po zásluze si tak Klášterec odvezl 2 body za výhru 0:3.
pá 17. 12. 2004
HC Klášterec nad Ohří
0:3 0:2, 0:0, 0:1

Branky: 6. Bartyzal (Tenkáč, Stýblo), 11. Stýblo (Bartyzal), 51. Macháček (Krpenský, Chotaš). Rozhodčí: Štěpán - Hynčica, Šerý. Vyloučení: 4:4, navíc Jakl (UNL) a Svoboda (KNO) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:3.

První útočná řada zahrozila už po úvodním buly, kdy Lojek vysunul Gottfrieda, který svůj skoro samostatný nájezd neproměnil. Po něm střílel ze střední vzdálenosti Kloz, ale Farkaš ukázal své umění i při této šanci. Zpoza protilehlé branky se snažil překvapivě zakončit klášterecký Kout, ale domácí obránci ho nenechali z koutu vyjet. V 5. minutě střílel do betonů jeho spoluhráč Kousta a pak se na ledě opět objevila první formace. Gottfried se znovu dostal do vyložené příležitosti, ale stejně jako v prvním případě si neporadil dobře. A to se jeho mužstvu vymstilo. Do protiútoku totiž unikl Tenkáč a když už byl blízko a zdálo se, že bude střílet, naprosto nečekaně nahrál na lépe postaveného Bartyzala, který skóroval – 0:1. Další akce přišla až po polovině první třetiny, znovu byla gólová a znovu na stejné straně hřiště. To unikli domácí ústecké obraně Bartyzal se Stýblem, přepychově si nahráli a Bartyzal se změnil z role střelce na asistenta – 0:2. Domácí tato druhá rána rozhodila a bylo vidět, že nejsou ve své kůži. V 11. minutě si neporadili téměř osamoceni Jedlička s Baštou a později i Pavka pálil vysoko nad. V 17. minutě byla domácím nabídnuta přesilová hra, ale i přes snahu obránců. Kteří stříleli z modré čáry ostošest, ji nedokázali využít, protože před bránou nebyl nikdo schopný puk do sítě doklepnout.

Ještě se ani nevystřídali ve druhém dějství všichni hráči na ledě a už to mohlo být 0:3, když se Stýblo dostal do samostatného úniku, který ale neproměnil. Na druhé straně střílel Jedlička jen zlehka do lapačky. Ve 24. minutě se Lojek nenápadně dostal ke kotouči, vystřelil a symbolicky trefil tyč. Jeho akce byla ale na dlouho vším, co mohla špetka diváků na ústeckém zimním stadionu zhlédnout. Dalších deset minut bylo v režii častých zakázaných uvolnění, nepřesností v rozehrávkách, nesouvislé hry a oko hokejového labužníka si rozhodně na své nepřišlo. Náznak změny se objevil ve 34. minutě, kdy se zkoušel z dálky prosadit Bartyzal. V 36. minutě se probudili i domácí a mohli snížit na rozdíl jedné branky, když všem utekl Lojek a jel sám proti Farkašovi. Lojek ale střeleckou impotenci Ústeckých více než potvrdil a stav se nezměnil. O 2 minuty později se ale ukazatel pohnout mohl. To když opět domácí obránci nestačili na famózní kombinaci Stýbla s Bartyzalem, kteří opět zahrozili. Před odchodem do šaten chtěl něco s tímto vývojem udělat domácí Kříž, ale jeho střela se odrazila k protihráčům, kteří ihned vysunuli Bartyzala a ten svůj únik ke štěstí domácích neproměnil.

Ve 43. minutě střílel tvrdě ale přesně do hrudi brankáře Windisch O chvíli později to zkoušel o domácí Jiří Svoboda, ale jeho pokus byl pomalejší. Ten samý hráč však své zakončení o pár okamžiků později vyřešil mnohem lépe, když dostal ideální přihrávku od Gottfrieda a v mezikruží si mohl dělat, co chtěl. Jeho střela ale mířila mimo. Ve 45. minutě nechal vyniknout domácího brankáře Kout, který našel tvrdou ranou přesně jeho lapačku. Po něm byl v podobné situaci jako Svoboda také Neprášek, ovšem svého předchůdce napodobil i v koncovce. Další nebezpečná situace nastala ve 48. minutě, když chybovala obrana Ústí a nechala tak Barocha na holičkách proti Morovi. Ten ho už blafákem překonal, ale puk poskakující před brankovou čarou Ústečtí uklidili. Poté ale faulovali soupeře a museli se bránit ve čtyřech. To se jim dařilo až do chvíle, kdy Chotaš zamíchal pukem, rozhlédl se, naznačil střelu, ale poslal prudce přihrávku těsně okolo brankoviště na najíždějícího Macháčka, jehož nastavená hůl přinesla zvýšení na 0:3. V 53. minutě bojoval před bránou Svoboda a po své střele byl skolen k zemi, čímž vybojoval pro svůj tým dvojnásobnou početní výhodu. Ta zůstala nevyužita a přelila se na stejnou herní situaci ve prospěch domácích, kteří si ji zahráli 25 sekund. V ní Gottfried znovu neproměnil sólo a v posledních chvílích už jen Kupec laxně zahodil šanci, ve které se ocitl.