V neděli 22.1.2017 ústecké fanoušky juniorského hokeje potěšil domácí tým Slovanu. I když se litoměřickému týmu povedlo dorovnat dvougólový náskok Ústí, domácí ukázali, že se nehodlají vzdát, a tak nakonec zvítězili 4:2.
ne 22. 1. 2017, ZS Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice
4:2 2:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Žďánský (Dörner), 6. Loukota (Navarra), 20. Domský (Černý), 36. Domský (Černý, Vokurka), 39. Dörner (Brňák), 42. Dörner (Amirov, Zdvořáček).. Rozhodčí: Luczków, Janíček, Goltsch. Vyloučení: 4:5. Diváci: 137. Střely na branku: 32:15. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina - Loukota, Vytejček, Hucek, Moucha, Zdvořáček, Brňák, Tomáš, Dörner, Amirov, Magasanik, Navarra, Žďánský.

HC Stadion Litoměřice: Damašek - Davis, Kolenatý, Winnerlich, Novotný, Racek, Domský, Bejček, Lauko, Cerman, Lodge, Černý, Vokurka, Vico, Fábry, Vyštejn, Sadil.

Už od začátku první třetiny mají domácí mnoho šancí. Jednu z nich proměňují hned ve 2. minutě. Žďánský, s asistencí Dörnera, dostávají svůj tým do vedení. Obě mužstva hrají stále vyrovnaně, ale zanedlouho jsou Litoměřice v oslabení. Ústečtí dostávají šanci vstřelit další gól, jenže přesilovou hru se jim nepodaří využít. Hned po jejím skončení se ale trefuje opět hráč domácího týmu, kapitán Loukota, kterému přihrál Navarra. Ačkoli je na branku hostí vyvíjen stále větší nátlak, v poslední vteřině první třetiny se jako zázrakem podaří litoměřickým snížit na 2:1.

Druhá třetina vypadá stále velmi vyrovnaně. Puk se pohybuje spíše u branky Litoměřic, ale hosté se i přesto snaží dohnat náskok domácích, a to jim umožní hra 5 na 3. V posledním okamžiku jejich přesilové hry se trefuje do ústecké branky střelec také prvního litoměřického gólu, Domský. Utkání začíná být velmi vypjaté, a tak je tomu až do poslední minuty druhé třetiny, ve které se trefuje hráč Slovanu Dörner. Díky přihrávce Brňáka dostává domácí tým do vedení.

Do třetí třetiny zápasu vstupují domácí příznivě. Hned na jejím začátku zvyšuje vedení Ústí na 4:2 opět Dörner, s asistencí Amirova a Zdvořáčka. Ve zbytku utkání dochází ke dvěma přesilovým hrám pro domácí a dokonce k další hře 5 na 3 pro hosty, oběma týmům se ale podaří všechna oslabení ubránit a domácí si udrží vítězné skóre až do konce zápasu.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí n.L.): ,,Dneska bych chtěl kluky pochválit. Nemám jim co vytknout, kromě jedné věci - měli spoustu šancí, ze kterých jich proměnili velmi málo. Takže přestože jsme dnes vyhráli, měli naši hráči malou produktivitu, což bylo vidět hlavně ve 2. třetině. Jinak jsem s jejich výkonem spokojený.''

Vladimír Domin (HC stadion Litoměřice): Dneska se to těžko hodnotí. Myslím si, že v první třetině jsme přečkali nátlak, který soupeř vyvíjel, určitě to bylo lepší, než ve druhé. Kluci dali, v uvozovkách, jenom dva góly, které se jim podařily vstřelit vždy v posledních vteřinách. V první třetině se nám podařilo dát kontaktní gól na 2:1. Ve druhé třetině jsme chtěli zlepšit pohyb, ale dnes se nám to nějak nedařilo. Potom jsme vyrovnali na 2:2, v přesilovce 5 na 3. Vzápětí jsme ale dostali od Ústí branku a ta je dostala do vedení. Nebyli jsme silní při hře v útočné fázi a bez střel, které nám chyběly, jsme nebyli schopni ohrozit soupeřovu branku. Ve třetí třetině zápasu jsme se pokusili náskok domácích stáhnout, ale bohužel nám k tomu dnes chyběla potřebná síla. Soupeř byl lepší a výhru si zasloužil.