Na domácím ledě odehráli ústečtí junioři zápas, který jim přinesl tři body. Tlak, jež vyvíjel ústecký celek na hráče Kobry během celého zápasu, se nepodepsal pouze na výsledku, ale i na celkovém průběhu hry. Kromě tří bodů si můžou ústečtí junioři odnést i dobrý pocit z úspěšné odvety, která byla po prohraném zápase na Kobře očekávána.
ne 6. 11. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Kobra Praha
6:1 1:0, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 13. Drha (Macek, Kopta), 27. Tomáš (Leitner), 38. Macek (Navarra, Amirov), 41. Loukota, 53. Kopta (Moucha), 59. Amirov (Tomáš, Macek) – 40. Mužík (Štěpánek, Kovář). Rozhodčí: Vyštejn – Bosák, Goltsch. Diváci: 60. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Loukota, Macek, Moucha, Vytejček, Navarra, Tomáš, Kopta, Amirov, Brňák, Drha, Leitner, Trmal, Žďánský.

HC Kobra Praha: Krása – Souček, Wünsch, Hofman, Štěpánek, Anděl, Sekera, Hodonský, Brandejský, Mužík, Kovář, Hána, Jobek, Šťastný, Hnát.

Už od samého začátku si Ústí vedlo na výbornou. Ústečtí soupeře přehrávali a málokdy je pustili do svého obranného pásma. Z mnoha střel na bránu Kobry se gólově vydařila jen jedna. Úvodní branku zápasu vstřelil Drha s asistencí Macka a Kopty.

Ve druhé třetině domácí navýšili stav hned dvěma góly. O první z nich se postaral Tomáš s přesnou přihrávkou Leitnera. Druhý náležel Mackovi za asistence Navarry a Amirova. Prosadili se i hráči Kobry. Minutu před koncem druhé třetiny si našel cestu do ústecké branky Mužík.

V poslední třetině nadělili ústečtí hráči Kobře tři góly. První gól padl ani ne minutu po začátku třetí třetiny. Jeho autorem byl Loukota. Druhý patřil Koptovi s Mouchou. Poslední gól padl minutu před koncem díky střele Amirova a přihrávce Tomáše a Macka. Brzy nato bylo nařízeno trestné střílení za faul hráče domácího týmu, které nebylo, díky zákroku Kosiny, proměněno.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní utkání zhodnotím dobře, protože kluci hráli od první do šedesáté minuty dobře a podali koncentrovaný výkon.