Ú s t í n/L. - Junioři nastoupili v pátek a v neděli ke dvěma dalším zápasům ligy a v obou utkáních s papírově slabšími soupeři uspěli. V pátek celkem jednoznačně vyprovodili Chomutov 5:1 a v neděli si z ledu Hvězdy Praha přivezli další dva body za výhru 2:4. V tabulce tak okupují čvrté místo s šestibodovou ztrátou na Jindřichův Hradec a čtyřbodovým náskokem na Klášterec nad Ohří. My vám přinášíme reportáž z prvního klání.
pá 10. 12. 2004
Piráti Chomutov
5:1 2:0, 1:0, 2:1

Branky: 3. Kupec (Pavka), 13. Gottfried (Lojek), 40. Gottfried, 42. Kupec, 47. Jiří Svoboda (Gottfried) - 58. Novotný (Lenkvik). Rozhodčí: Smitka - Bohatý, Hejl. Vyloučení: 7:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 60.

Zápas začal pro domácí dobře, už v čase 2:13 totiž svítilo na tabuli skóre 1:0 když Kupec zužitkoval přesnou přihrávku podél ležícího brankáře a zasunul. V 5. minutě hráli dokonce přesilovky, ale přišli o ní, když Kučera musel faulem zastavit Chvátala. Po uplynutí chomutovského trestu hráli s jedním mužem navíc právě oni a byli to Luka a Lenkvik, kdo se v ní pokoušeli vstřelit gól. O několik okamžiků později jim rozhodčí nabídl řádnou dvouminutovou přesilovku, ale v té si hosté nevedli dobře. Krátce po polovině první třetiny byl sám před hostujícím brankářem Jedlička, toho se zalekl a odjel s nepořízenou. O minutu později se předvedl pohlednou akcí jeho spoluhráč Gottfried, když přibruslil obránce, nacpal se před Hálu a překonal ho forhendovým blafákem – 2:0. Pak se ale více snažili hosté. Ve 13. minutě zkoušel překvapit Barocha střelou přes obránce Novotný, později na něj nevyzrál ani Chvátal a ke konci třetiny se po chybě Bašty tvrdou ranou neprosadil ani Vörös.

Stejně jako zakončili tu první, i druhou načli hosté aktivněji. Domácí se vůbec nedostávali ke kombinaci, ale později to platilo i pro modrobílé, hra byla rozkouskovaná a nebylo se na co dívat. V 27. minutě probudil všechny golfovým úderem bezprostředně po vhazování Andrés a na druhé straně nebyl z mezikruží úspěšný Bašta. O dvě minuty později se efektivně zbavil dvou soupeřů u hrazení Luka, ale bekhendem potom na domácího strážce klece nevyzrál. Ten samý hráč pak ve 36. minutě dorážel nebezpečně střelu Mezery, ale gól mu přán nebyl. Pak přišly zase chvilky Ústeckých. Ve 37. minutě byl mezi kruhy osamocený Lojek, napřáhl se a jeho tvrdá střela mířila do sítě. Hála ji ale vyrazil maskou nad. Už běžela poslední minuta a zdálo se, že v prostřední části branka nepadne, když se ale na zteč vydal opět Gottfried. A tentokrát dal kuriózní branku, když totiž po průniku do pásma vystřelil, puk Hála vyrazil před sebe, odkud se od klubka hráčů odrazil zpět a rovnou do sítě – 3:0.

Do závěrečné části vstoupili znovu lépe Chomutovští, zvláště Vaněk a Chvátal se snažili alespoň z dálky prolomit střeleckou smůlu. Paradoxně ale hned ve 42. minutě inkasovali z hole Kupce, jenž ve vlastním oslabení zmátl hlavu dvěma obráncům a svůj výlet zakončil přesnou a razantní střelou pod víko – 4:0. Ve 46. minutě nedokázal do zívající klece dorazit kotouč Bašta, ale určitě ho to nemrzelo tolik jako třeba na druhé straně Luku nebo Novotného, kteří za prvé zahodili již své několikáté příležitosti, ale hlavně měl jejich tým na ukazateli skóre stále nulu. A u soupeře se navíc za moment rozsvítila pětka. To když Gottfried našel Jiřího Svobodu a ten se zorientoval rychle a bezchybně – 5:0. Ve 49 minutě ještě mohl po samostatném průniku Kloz, ale nezakončil přesně. Polák si nevedl před protilehlou brankou o nic lépe a již po polovině třetí dvacetiminutovky se i Rabas z ideální pozice těsně před domácí svatyní netrefil. O 3 minuty později se pro změnu neprosadil nejmladší z juniorů Jindřich a nedlouho po něm si i Kloz vylámal zuby na pozorném Hálovi. V té samé minutě řešil situaci 2-1 střelou Mezera a už se zdálo, že bude jemu i ostatním Chomutovským ústecká klec zakletá. Jenže recept na její dobytí našel v čase 57:49 Nonotný, když zužitkoval pokusu Lenkvika, puk dorazil do odkryté branky a udělal tečku za vývojem zápasu.