Na domácím ledě se žlutomodrým podařilo opět skórovat. Dne 7.10.2016 si junioři připsali vysokou výhru nad mosteckým týmem a celý zápas se jim podařilo udržet bez jediného inkasovaného gólu. Utkání skončilo 6:0.
pá 7. 10. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
6:0 3:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Vytejček, 18. Macek, 19. Žďánský (Zdvořáček), 33. Žďánský (Drha, Moucha), 39. Macek, 50. Zdvořáček (Drha, Macek). Rozhodčí: Wagner - Bosák, Košťálová. Vyloučení: 4:4, navíc Poulíček (UNL) TS, Poulíček (UNL) OT [ZHK]. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 6:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina - Jiří Poulíček, Loukota, Zdvořáček, Macek, Hucek, Vytejček, Moucha, Tomáš, Kopta, Amirov, Brňák, Drha, Leitner, Trmal, Žďánský, Josef Poulíček.

MOSTEČTÍ LVI: Orct - Uher, Jonák, Balász, Čmolík, Knobloch, Matys, Pulda, Bořík, Sinitsyn, Hornych, Kabourek, Komínek, Nedrda, Rameš, Vladař, Zvěřina, Beneš.

Do první třetiny vstoupili domácí s vyhraným vhazováním. Oba týmy se snažily přehrát soupeře, ale první gól padl v 5. minutě do branky hostí. Za tým Slovanu se trefil Vytejček. Agresivnější hra mosteckých vedla k přesilové hře pro Ústí, ta ale nebyla využita. K jejímu konci proběhlo několik slibných útoků, z nichž byla proměněna střela Macka. V 19. minutě stihl vstřelit puk do brány Mostu Žďánský s asistencí Zdvořáčka.

První polovina druhé třetiny proběhla bez branek. Později si ale připsal svůj druhý gól tohoto zápasu Žďánský, kterému asistovali Drha a Moucha. Za hákování bylo nařízeno proti domácímu týmu trestné střílení, brankář Kosina ale střelu odrazil. Ústí započalo přesilovou hru, ale netrvalo dlouho a na trestnou lavici byli navíc vyloučeni hráči z obou týmů. Pouhou minutu před koncem se podruhé trefil hráč Macek.

V závěrečné třetině zápasu zaznamenali žlutomodří vyloučení a také osobní trest. Tím se ale nenechali rozhodit – v 50. minutě potvrzuje výhru Slovanu svým gólem Zdvořáček, o asistenci se zde postarali Drha s Mackem. Utkání končí pro domácí velmi příznivým výsledkem 6:0.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Samozřejmě jsme rádi, že jsme dnešní zápas s Mostem vyhráli 6:0. Že jsme ho zvládli a neobdrželi jsme branku. Ale jestliže bych měl zhodnotit jednotlivé třetiny, tak první třetina se nám absolutně nepovedla. Kluky jsme upozorňovali na to, aby vstoupili do zápasu koncentrovaně, aby hráli aktivní celoplošný hokej, což se nám nedařilo. I když jsme první třetinu vyhráli 3:0, Most v ní byl jednoznačně lepší. Od druhé třetiny už jsme hráli koncentrovaně, bruslili jsme a hráli jsme aktivní hokej, měli jsme dost šancí. Proto si myslím, že druhá a třetí třetina proběhly v náš prospěch a byli jsme lepším mančaftem.

Kamil Kašťák (HC Sport Most): Dneska jsme nestříleli branky, i když jsme měli 3 nebo 4 vyložené šance. Potom jsme dostali druhý a třetí gól a myslím, že to rozhodlo o zbytku zápasu. Jak se říká – bez gólů se nedá vyhrát a dneska se to potvrdilo.