V nedělním zápase, který se odehrál 25.9.2016 na Litoměřickém stadionu, se ústeckým juniorům podařilo úspěšně rozehrát už první třetinu a náskok si udržet. Utkání skončilo pro Slovan vítězně 5:1.
ne 25. 9. 2016, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
1:5 1:3, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 17. Pejchal (Novotný, Domský) – 15. Brňák (Žďánský), 15. Kopta (Zdvořáček, Amirov), 16. Zdvořáček (Hucek), 35. Macek (Kopta, Moucha), 54. Tomáš (Amirov). Rozhodčí: Hlinka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:5, navíc Kafka (LTM) a Hucek (UNL) OT. Využití: 1:1. Diváci: 69. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

HC Stadion Litoměřice: Damašek – Winnerlich, Hazucha, Hazucha, Novotný, Kolenatý, Kadlec – Pejchal, Kafka, Černý, Domský, Bejček, Vico, Lodge, Vyštejn, Lauko, Sadil.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Loukota, Zdvořáček, Macek, Hucek, Vytejček, Moucha, Tomáš, Kopta, Amirov, Brňák, Drha, Leitner, Trmal, Ždánský.

Již na začátku první třetiny oba týmy vyvíjely nátlak na soupeřovu branku, ale stav zůstával nerozhodný. Byl vyloučen hráč Tomáš, Slovanu se ale podařilo útokům litoměřického mužstva úspěšně ubránit. Ve 14. minutě se ústeckým podařilo dostat k brance domácích, Brňák se stal autorem prvního gólu. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, tentokrát se o ni postaral Kopta a opět padla do litoměřické branky. Ani ne minutu na to zaskóroval Zdvořáček a zvýšil tak vedení Slovanu na 0:3. Ke konci třetiny byl ale vyloučen Brňák a žlutomodrým se nepovedlo ubránit. Litoměřický Pejchal snížil stav na 1:3.

Ve druhé třetině se podařilo Slovanu využít přesilovou hru. Do branky domácích se trefil Macek. Došlo také k dalšímu oslabení Litoměřic, které se ale ústeckým juniorům nepodařilo využít. Později byli kvůli hrubosti vyloučeni hráči z obou týmu.

V poslední třetině se ústečtí dostali do oslabení, ale do Kosinovy brány přesto nepadl žádný gól. 6 minut před koncem zápasu potvrdil vítězství žlutomodrých Tomáš. Utkání skončilo pro Slovan velmi příznivým výsledkem 5:1.

Vladimír Domin (HC Stadion Litoměřice): V první třetině jsme udělali tři chyby v brankovém prostoru, a proto jsme dostali tři góly. Zápas se potom těžko otáčí, když jsme před sebou měli ještě 40 minut. Rozhodlo, že jsme měli menší nasazení v útoku než soupeř, který nás přestřílel a že jsme nebyli aktivnější. Ve druhé třetině bylo rozhodující, že jsme byli třikrát nebo čtyřikrát vyloučeni, rozhodilo to naše tempo a nešlo výsledek dotáhnout a srovnat. V poslední třetině jsme se snažili od první minuty naší aktivitu zvýšit, bylo to vidět ve střelách na branku. Byli jsme aktivnější, ale bohužel se nám nepodařilo skórovat, proto byl konečný výsledek 1:5.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní utkání hodnotím kladně, odehráli jsme vydařený zápas. Byli jsme dobrý tým, všichni hráči hráli dobře a soupeře jsme daleko nepustili, takže výsledek odpovídá konečnému skóre 1:5. Byli jsme aktivní v útoku a hodně důležitá byla obrana.