Chomutov - Mladší dorostenci Slovanu se utkali s Piráty již podruhé v této sezóně, tentokrát na ledě Chomutova. První třetina vypadala pro Ústí slibně, ale ve druhé už nedokázali vzdorovat. Během deseti minut obdrželi Ústečtí pět branek, které stačily Chomutovu na výhru. Poprvé v sezóně nedokázali mladší dorostenci krajského města ve svém zápase vstřelit branku.
čt 6. 10. 2016, SD Aréna
Piráti Chomutov
5:0 0:0, 5:0, 0:0

Branky a nahrávky: 21. Mežnar (Psar), 23. Gut (Mežnar), 29. Šafránek (Harkabus), 30. Vrhel (Hofrichter, Zahrádka), 30. Koláček (Gut). Rozhodčí: Vojtěchovský - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 42:29 (20:9, 16:12, 6:8). Průběh zápasu: 5:0.

Piráti Chomutov: Svoboda – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Herles, Kastner, Klika, Psar – Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokeš, Holka, Benda, Koláček, Gut, Vrhel.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke (30. Kmoch) – Polata, V. Tůma, Šešina, Sitár, Kříž, Magasanik – Tot, Bláha, T. Čermák, Costa, Gašpar, Šindelář, J. Čermák, Janoušek, J. Tůma, Dohnal.

Domácí ihned od začátku utkání na svého soupeře vlétli, ale větší šanci si vypracovat nedokázali. V čase 03:14 se naopak hosté dostali do zajímavé šance, ale Dohnal střelou z pravého kruhu branku soupeře pouze přestřelil. Piráti si zhruba o minutku později také vypracovali zajímavou šanci a to když se Prokeš dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až ke střele z pravého kruhu. Svým následným backhandovým pokusem orazítkoval pouze tyč branky, kterou strážil Volke. V čase 7:05 Janoušek vypálil na branku zajímavou střelu z pravého kruhu. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči však Svoboda svým levým betonem dokázal vyrazit mimo tři tyče. Zhruba o tři minuty později předvedli své umění také Piráti. Vrhel se dostal ke kotouči v mezikruží, ale jeho následný pokus mířený do levého horního růžku branky dokázal Volke skvělým zákrokem vyrazit nad branku. V čase 13:38 ujel obránců Šafránek, ale v samostatném úniku nevyzrál na Volkeho, který si připsal další skvělý zákrok v tomto utkání. Hofrichter se zhruba o minutu později ocitl s kotoučem sám před Volkem, ale střela mu však nesedla a kotouč skončil vedle levé tyče. V první třetině jsme tak byli svědky několika šancí na obou stranách, ale branku jsme žádnou neviděli.

Do druhé třetiny Piráti opět na svého soupeře vlétli a tentokrát se v čase 20:40 dokázali střelecky prosadit. Eric Mežnar se dostal ke kotouči v mezikruží. Následně se zbavil jednoho z obránců a střelou do levého horního růžku branky otevřel skóre tohoto utkání – 1:0. Neuběhli ani dvě minuty a domácí vedli už o dvě branky. Michal Gut se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před brankáře a toho následně dokázal překonat střelou k levé tyči – 2:0. V čase 22:45 byl vyloučen za nedovolené bránění hostující Šešina. Domácím se ale tato přesilovka vůbec nepovedla, ba naopak. Hosté se v ní dostali do obrovské šance, když Kale Costa ujel obráncům a řítil se sám na brankáře. Svoboda však zachoval chladnou hlavu a jeho kličku do backhandu dokázal chytit. Zhruba o šest minut později se dostal Mežnar zcela osamocen ke kotouči v pravém kruhu. Jeho následný střelecký pokus mířený do levého horního růžku branky však dokázal Volke ramenem vyrazit do ochranné sítě. V čase 28:46 se Piráti prosadili dnes již potřetí, když využili svou přesilovku pět na čtyři. Harkabus si sjel s kotoučem z modré čáry do mezikruží, odkud vyslal na branku backhandovou střelu, kterou Volke vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel Jan Šafránek a ten už neměl problém kotouč zasunout za bezmocného brankáře – 3:0. Zhruba o třicet sekund později domácí vedli už 4:0! Piráti se dostali do úniku tři na jednoho. Michael Hofrichter poslal z levého kruhu přihrávku do mezikruží k úplně volnému Stanislavu Vrhelovi a ten se střelou do horní poloviny branky nemýlil – 4:0. Hosté byli po těchto dvou rychlých brankách poměrně otráveni a v čase 29:33 tak inkasovali další branku. Josef Koláček se dostal ke kotouči v levém kruhu a tvrdou střelou k bližší tyči zvýšil náskok svého týmu už na 5:0. Tuhle smršť gólů nevydržel brankář hostů Jakub Volke a přenechal tak místo v brankovišti svému kolegovi Petrovi Kmochovi. Hosté se trochu oklepali v čase 32:19, když se Costa a jeden z jeho spoluhráčů dostali do přečíslení dva na jednoho. Kale Costa to však vzal vše na sebe, ale Svobodu v brance Pirátů překonat nedokázal. Před koncem druhé třetiny se ještě do velké šance dostali domácí, když Hofrichter spolu se Zahrádkou jeli dva proti jednomu obránci. Hofrichter to udělal parádně a předložil Zahrádkovi kotouč před odkrytou branku, ale Zahrádkovi kotouč přeskočil čepel a domácí se tak z šesté branky neradovali.

Začátek třetí třetiny byl opět v režii domácích. Ihned na začátku byl vyloučen hostující Kale Costa za hákování a Piráti tak měli výhodu přesilové hry. Piráti se v této přesilové hře hodně trápili a až v samém závěru se Hofrichter nadechl k individuální akci, která však gólem neskončila. Zhruba v polovině třetí třetiny se dostal ke střele z pravého kruhu Costa. Jeho jedovatou střelu mířenou do levého horního růžku branky však dokázal Svoboda skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče. Hosté se mohli dočkat branky zhruba tři minutky před koncem zápasu. Vojtěch Tůma dostal nabito na modrou čáru, ale jeho následný tvrdý pokus orazítkoval pouze levou tyč Svobodovy branky.