Kladno - Zatímco ve druhém kole museli Ústečtí skousnout vysokou prohru 2:10, na ledě Kladna to byl právě Slovan, který exceloval. Mladší dorostenci odčinili své domácí zaváhání a Rytířům málem nadělili také desítku. V konečném součtu branek se mohli radovat z vítězství 9:4, a tím pádem zisku tří bodů.
ne 16. 10. 2016, ČEZ Stadion
Rytíři Kladno
4:9 3:4, 0:3, 1:2

Branky a nahrávky: 11. Bernat (Karásek), 12. Urban (Zíka), 17. Urban (Kulma, Robovský), 60. Flachs (Zíka) – 5. J. Tůma (Šindelář), 7. T. Čermák (Dohnal, Janoušek), 8. Šindelář (Costa, Magasanik), 15. T. Čermák (Tomšík), 21. Costa (J. Tůma, Šindelář), 26. J. Tůma (Šindelář, Costa), 26. Dohnal (Janoušek, T. Čermák), 44. Janoušek, 55. Kolbaba (Dohnal). Rozhodčí: Plachý – Marek, Kučera. Vyloučení: 9:10, navíc Karásek (KLA) OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 88. Střely na branku: 63:27 (24:11, 17:10, 22:6). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:9, 4:9.

Rytíři Kladno: Pěkný (8. – 26. Veselý) – Robovský, Staněk, Flachs, Zíka, Funk, Ticháček, Janeček – Karásek, Petrus, Šimek, Kulma, Karmazin, Sachr, Bernat, Urban, Vrkoč.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch (17. Volke) – Polata, V. Tůma, Tomšík, Sitár, Magasanik, Kolbaba – Bláha, T. Čermák, Costa, Gašpar, Šindelář, J. Čermák, Janoušek, J. Tůma, Dohnal.

Vstup do utkání musel kladenským mladíkům včele s Pěkným v brance připomínat nejhorší horory. V osmé minutě na světelné tabuli po zásazích J. Tůmy, T. Čermáka a Šindeláře svítilo skóre 0:3 a rezignovaného Pěkného v domácí svatyni nahradil Veselý. Až jedenáctá minuta přinesla kladenské procitnutí a Rytíře do hry vrátil Tomáš Bernat přesnou střelou do horního růžku ústecké branky - 1:3. O minutu později již byla situace pro domácí zase o něco růžovější a po brance Tomáše Urbana byli Rytíři na dostřel - 2:3. Patnáctá minuta však přinesla další branku hostí, když se podruhé prosadil Tomáš Čermák a Ústečtí odskočili na dvoubrankový rozdíl - 2:4. Zanedlouho poté jsme byli svědky dalšího střídání brankářů, tentokrát na straně Slovanu - Kmoch přepustil místo v brance Volkemu poté, co byl z mezikruží překonán Urbanem - 3:4.

Jestliže se úvodní minuty první třetiny Rytířům příliš nevydařily, o první minutě druhé periody to platí dvojnásob. Hned v šestatřicáté vteřině neudržel na své výstroji Veselý Tůmovu střelu a volný kotouč doklepl do branky Costa - 3:5. Šestadvacátá minuta přinesla hned další dvě branky v kladenské síti, kterými J. Tůma s Dohnalem ukončili Veselého nepříliš dlouhý pobyt v domácí brance - 3:7. V domácí brance se tak opět objevil Pěkný, který ve zbytku třetiny již neinkasoval. Zbytek prostřední části se nesl spíše ve znamení nepřesností a z nich pramenících vyloučení. Desetiminutovým osobním trestem byl navíc odměněn kladenský kapitán Karásek.

V poslední třetině se sice ukázali domácí v o něco lepším světle, jenže utkání již bylo bohužel dávno rozhodnuto. Propast ještě prohloubil ve 44. minutě Janoušek, po jehož nenápadném nahození se musel Pěkný chtě nechtě červenat, když lovil kotouč ze své sítě - 3:8. Poslední branku Slovanu zaznamenal Matěj Kolbaba, který přesnou střelou upravil skóre na 3:9 a ve vzduchu visela ostudná desítka. Té se však nakonec téměř devadesátka přihlížejících diváků nedočkala. Poslední trefu utkání zařídil domácí Petrus šikovnou tečí Flachsovi střely od modré čáry a kosmeticky upravil konečný výsledek utkání na 4:9.

Zdroj: rytirikladno.cz

Jan Kregl (Rytíři Kladno): Nejhorší utkání sezony, přístup všech hráčů naprosto strašný, obrovská nedisciplinovanost. To vše podtrženo nepovedenými výkony obou brankářů. Nemá cenu se za nic skrývat. Jestli chceme ve zbytku sezony hrát důstojnou roli, budeme muset zcela změnit přístup.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): První třetina byla tak trochu přestřelka, takže jsme kluky upozornili, že musíme hrát více z obrany, protože jsme byli přesvědčeni, že směrem dopředu se prosadíme. Navíc jsme v posledních zápasech dostali ve druhých třetinách celkem třináct gólů, takže jsme upozorňovali kluky, aby hlavně nedostali branku. Místo toho jsme tři branky sami dali a tam se zlomilo celé utkání.