Se snahou odčinit poslední dvě prohry Slovan nastoupil v rámci 4. kola Ligy staršího dorostu na domácím ledě proti soupeři z Mělníka. Ústečtí hokejisté se však po většinu zápasu prezentovali pasivní hrou a domácí nedostala do hry ani pětiminutová přesilová hra na konci druhé třetiny. Mělník tak vyprovodil Slovan čtyřmi góly a připsal si svou první výhru v sezóně.
út 27. 9. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Junior Mělník
1:4 0:0, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 59. Veselý (Hruška, Dvořák) - 27. Cicvárek (Vaněk), 28. Lenc (Kříž, Valda), 29. Šípek (Škarohlíd, Janele), 46. Valda (Šípek). Rozhodčí: Kalaš - Miško, Biedermann. Vyloučení: 6:4, navíc Skřivánek (MEL) 5+OK [KOL]. Využití: 0:2. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brňák - Štěpánek, Mareš, Vidlička, Tenkrát, Opočenský, Poulíček, Veselý, Gottfried, Batryn, Herák, Chmela, Dvořák, Tolkačev, Hruška.

HC Junior Mělník: Šimáček - Cicvárek, Kříž, Janele, Vaněk, Kapoun, Škarohlíd, Valda, Šesták, Litera, Robotka, Stinka, Kaňkovský, Lenc, Šípek, Skřivánek.

Domácí se ihned po vyhraném buly tlačili do zakončení a svoji aktivitou si vybojovali v úvodu přesilovou hru. Počet hráčů na ledě se však vzápětí vyrovnal a Mělník následně uzamkl Slovan po většinu třetiny v obranném pásmu.

Branky se však fanoušci v úvodní třetině ani na jedné straně nedočkali. Nebezpečnější střelu si připsal pouze Pavel Gottfried, když se nikým nehlídaný ocitnul před Šimáčkem. Gottfried ale nedokázal přehodit beton hostujícího gólmana a do kabin se po dvaceti minutách odjíždělo za nerozhodného stavu.

Ani ve druhé periodě se pasivní hra domácích nezměnila a hosté začali trestat. V čase 25:53 Adam Vaněk nahodil kotouč před branku od modré čáry, kde ho stihl ještě tečovat Tomáš Cicvárek mezi betony domácího gólmana. Netrvalo dlouho a hosté měli opět důvod k radosti. Po necelých dvou minutách, při přesilové hře takřka ze stejné pozice skóroval Tomáš Lenc a navýšil vedení svého celku o dvě branky. Pod neustálým tlakem Mělníka Slovan ve druhé třetině do třetice inkasoval. Tentokrát se z otočky mezi betony trefil Jakub Šípek a domácím k obratu nepomohla v závěru ani pětiminutová přesilová hra. Největší šanci Ústeckých měl na holi Vítek Dvořák, který však po přihrávce zpoza brány trefil pouze gólmana a Slovan si tak do třetí periody odnášel tříbrankové manko.

Třetí třetina již s utkáním příliš nezahýbala. Na rozdíl čtyř branek ve 46. minutě zvyšoval Antonín Valda a čestnou branku pro domácí v závěru utkání vstřelil kapitán Marek Veselý. Po čtyřech kolech má tak Slovan na kontě pouze tři body a propastnou sérii se pokusí v neděli zlomit na ledě Kadaně.